Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Mootorratta ülevaatus

Kevade lähenedes võib ka liikluses märgata rohkem mootorrattaid, nii kahe- kui ka kolmerattalisi mootorsõidukeid, mis on kategoriseeritud L-kategooria sõidukina. Nii nagu teistelgi sõiduki kategooriatel, on ka mootorratastel kohustuslik läbida mootorratta ülevaatus. Saad mootorratta tehnoülevaatuse mugavalt teha meie tehnoülevaatuse punktides Tallinnas ja Peetris.

Siit artiklist saad teada:

Kui tihti tuleb sooritada mootorratta ülevaatus?
Mootorratta ülevaatus – mida kontrollitakse?
Pidurite kontroll mootorratta ülevaatusel
Mugav mootorratta ülevaatus Tehnoülevaatus punktides

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Kui tihti tuleb sooritada mootorratta ülevaatus?

Mootorratas tuleb esitada ülevaatusele regulaarselt. Ülevaatusele esitamise aeg sõltub sõiduki vanusest ning ülevaatuse kehtivusajad L3e, L4e, L5e, L7e kategooria sõidukitele on järgnevad:

Küll aga kehtivad erinevad nõuded vanasõidukiks tunnistatud mootorrattale. Kui tegemist on vanasõidukiga, siis tuleb sooritada mootorratta ülevaatus 48 kuu möödumisel vanasõidukiks tunnistamisest või viimasest tehnoülevaatusest.

Mootorratta ülevaatus – mida kontrollitakse?

Kui mootorratta ülevaatus on tulemas, on hea teada, mida ülevaatusel kontrollitakse ehk teisisõnu, millele võiks ka juba ise eelnevalt tähelepanu pöörata. Mootorratta ülevaatus hõlmab mitmeid tegureid, millest mõned on välja toodud järgnevalt: 

Kogu loetelu kõigist mootorratta ülevaatusel kontrollitavatest osadest on leitav Riigi Teataja määrusest. 

Pidurite kontroll mootorratta ülevaatusel

Tehnoülevaatuspunktides teostatakse mootorratta ülevaatuse osana ka pidurite kontroll. Kontroll teostatakse reeglina piduristendil, mis on oluliselt turvalisem, kvaliteetsem ja kiirem viis pidurite kontrollimiseks kui seda on eelnevalt kasutatud aeglustusmõõtur

Lisaks on piduristendil erinevalt aeglustusmõõturist võimalik pidurite kontroll teostada olenemata ilmast, kuna kontroll teostatakse siseruumides. Seega on võimalik teostada kvaliteetne pidurite kontroll ning mootorratta ülevaatus iga ilmaga.

Mugav mootorratta ülevaatus Tehnoülevaatus punktides

Mootorratta ülevaatus on võimalik sooritada Tehnoülevaatuspunktides Tallinnas, aadressil Ehitajate tee 116, ja Peetris, aadressil Helgi tee 4. Ka ülevaatuse aja saab mugavalt broneerida juba veebis, säästes veebis broneerimisel summast 6€. 

Tehnoülevaatus pakub oma klientidele mugavat ja kiiret teenust. Samal ajal kui mootorratta ülevaatus on teoksil, saab klient lõõgastuda mugaval ootealal. Lõõgastuda ei saa küll kaua, kuna mootorratta ülevaatus kestab maksimaalselt vaid 15 minutit.

Sulle võivad huvi pakkuda ka need postitused