Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.

LOE LISAKS

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.

LOE LISAKS

Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga aasta

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.

Veoauto ülevaatus Tehnoülevaatus punktis

Üle 3,5t täismassiga veoauto tehnoülevaatus jaguneb kahte kategooriasse: N2 kategooria ehk veoauto, mille täismass on 3,5t-12t ja N3 ehk veoauto, mille mass on üle 12t. Veoauto kategooria oleneb sõiduki massist, ent mõlema veoauto ülevaatuse sisu on tegelikult sarnane. Lisaks korralisele ülevaatusele enamikel juhtudel veoautole  tehakse täiendavalt eriliigiline ülevaatus, ADR või CEMT või ka rahvusvaheline ülevaatus.  Ning eelnevale lisaks veel sõidumeeriku kontroll.

Veoauto ülevaatusele , eriliigilise ülevaatuse ja sõidumeeriku kontrolli saab broneerida soodsamalt kodulehel. Veebis broneerides on hind odavam ning säästad nii aega kui raha.

Veoauto ülevaatus tuleb teha iga 12 kuu möödumisel

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.

Et olla valmis veoauto ülevaatuseks, tuleks tehnoülevaatusele minnes veenduda, et kaasas on järgnev lisavarustus:

  • tõkiskingad
  • ohukolmnurk
  • esmaabivahendid- juhul kui tegemist on ettevõtte sõidukiga
  • tulekustuti– üks 2kg kustutusaine massiga kustuti

Mis on erakorraline ülevaatus ?

Erakorraline ülevaatus on sõiduki ülevaatus ülevaatuspunktis või liiklusregistri andmete täpsustamine Transpordiametis, mille määrab liiklusjärelevalve teostaja, kui esineb liiklusseaduse § 73 lõikes 71 nimetatud asjaolu; Mootorsõiduk või selle haagis ei vasta kehtivatele tehnonõuetele, kui sellel esineb oluline või ohtlik rike või puudus. Oluline rike või puudus on rike või puudus, mille esinemine eeldab tehnonõuetele vastavuse kontrolli. Ohtlik rike või puudus on rike või puudus, mis otseselt ja vahetult ohustab isikute elu, tervist, vara või keskkonda.

Erakorralisele ülevaatusele suunamine muudab kehtetuks sõidukile määratud korralise ülevaatuse kehtivusaja. Pärast erakorralise ülevaatuse läbimist määratakse uus korralise ülevaatuse aeg.

Enne tehnoülevaatusele tulekut soovitame lugeda kasulikke nõuandeid, kuidas tehnoülevaatuselt läbi saada?

Veoauto ülevaatuseks vajalikud dokumendid

Lisaks ohutusvarustusele on kohustuslik tehnoülevaatusele kaasa võtta sõiduki ja ülevaatusele tulija dokumendid. Jälgi, et kaasas oleks:

  • sõiduki registreerimistunnistus
  • erakorralisel ülevaatusel liiklusjärelevalve korras kontrollimisel väljastatud kontrollkaart.
  • ADR Veoauto ülevaatuseks ohtliku veose paak- või anumakogumiga sõiduki  kontrollasutuse väljastatud veoanuma ADR-vastavuse tunnistus;
  • CEMT-sõiduki eriliigilise ülevaatusel valmistaja või tema Eestis volitatud esindaja poolt väljastatud vormikohased tunnistused selle kohta, et veoauto ehitus vastab müra ning heitgaaside osas erinõuetele ning veoauto ja tema haagis vastavad kõrgendatud ohutusnõuetele;

Ülevaatusele võib sõidukiga tulla isik, kellel on olemas sõiduki registreerimistunnistus, sõltumata sellest, kas isik on sõiduki omanik või  vastutav kasutaja.

Miks tuleb käia regulaarselt veoauto ülevaatusel?

Veoauto ülevaatus on oluline, kuna kõikidele ohutusnõuetele vastav, õigesti hooldatud ja töökorras sõiduk võib liiklusõnnetusse sattuda väiksema tõenäosusega. Lisaks enda turvalisuse tagamisele aitab tehnoülevaatus vähendada kahjulikku mõju keskkonnale ning tagada õiglase konkurentsi transpordisektoris. Ülevaatuse läbinud sõidukiga on lubatud liigelda kogu Euroopa Liidus.

Veoauto ülevaatuseks eelista kiiret ja professionaalset Tehnoülevaatuse punkti

Veoautode ülevaatust pakub Tehnoülevaatus Tallinna külje all Peetris, Helgi tee 4. Ülevaatusele soovitame broneerida läbi kodulehe, see on kõige soodsaim viis. Pakume veebis broneerijatele teenuse pealt 6€ soodustust.

Veoauto ülevaatus Tehnoülevaatuspunktis on kiire, kõigest 15 minutiga. Oma töös lähtume seadustest ning kontrollime, et sõiduk vastaks etteantud nõuetele ning oleks liiklemiseks turvaline.

Klientide mugavus ja aeg on meile väärtuslik: töötame mitmel liinil, tagamaks kiiret teenindust, mille vältel saavad kliendid nautida vaba hetke mugavas ooteruumis. Lisaks ei pea muretsema auto määrimise pärast, meie tehnoülevaatuse läbiviijad on alati puhaste riietega!

Veoauto ülevaatuse hinnakirjaga saab tutvuda meie kodulehel.

Tehnoülevaatus Tallinnas - seotud küsimused ja vastused

Kui kaua võtab Profdiagnostikus sõiduki tehnoülevaatus aega?

Profdiagnostikul on ainulaadne võimekus teha sõiduki ülevaatus vaid 15 minutiga.

Milliseid sõidukeid saab Profdiagnostikus tehnoülevaatusele tuua?

Profdiagnostikus saab tehnoülevaatuse teostada kõikidele sõidukite kategooriatele, millel on kohustuslik läbida tehnoülevaatus vastavalt Eesti Vabariigis kehtivatele õigusaktidele, sealhulgas sõiduautod, veoautod, bussid, haagised, mootorrattd, ATV-d, mopeedautod, kaubikud, traktorid ja muud sõidukid.

Mis teeb Profdiagnostiku teenuse keskkonnasõbralikuks?

Profdiagnostiku teenus on keskkonnasõbralik, kuna kogu majandamine on paberivaba, mis säästab loodust ning tagab kiirema ja tõhusama teeninduse. Lisaks oleme pühendunud ressursside säästmisele ja jätkusuutlikkuse edendamisele.

Kus asuvad Profdiagnostiku ülevaatuspunktid Tallinnas?

Profdiagnostiku ülevaatuspunktid asuvad Tallinnas Mustamäe/Haabersti, Rocca-Al Mare ja Peetri piirkondades.

Millised on Profdiagnostiku lahtiolekuajad?

Näiteks Peetri ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–20:00 ja laupäeval 09:00–17:00. Mustamäe ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–21:00 ja laupäeval 10:00–17:00. Rocca Al Mare ülevaatuspunkt on avatud iga päev kell 10:00–20:00.

Kuidas saab Profdiagnostikus aja broneerida?

Profdiagnostikus saab aja broneerida mugava veebipõhise broneerimissüsteemi kaudu, mis muudab aja broneerimise lihtsaks ja kiireks. Alusta broneerimist siit - booking.tehnoulevaatus.ee

Milliseid erilisi teenuseid pakub Profdiagnostik?

Lisaks tavapärasele tehnoülevaatusele pakub Profdiagnostik ka ADR ülevaatust ja rahvusvahelist tehnoülevaatust, mis on suunatud ettevõtetele, kes veavad ohtlikke aineid või teevad rahvusvahelisi vedusid.

Mis eristab Peetri ülevaatuspunkti teistest Profdiagnostiku punktidest?

Peetri ülevaatuspunkt on eriline, kuna see on eesti suurim tehnoülevaatuspunkt ja seal kehtivad eripakkumised, mis muudavad tehnoülevaatuse veelgi soodsamaks. Samuti on võimalik tehnoülevaatus teostada uskumatult kiiresti – vaid 15 minutiga.

Kuidas tagab Profdiagnostik kvaliteetse teeninduse?

Profdiagnostik tagab kvaliteetse teeninduse läbi oma professionaalse ja kogenud meeskonna, mis tagab, et iga sõiduk läbib ülevaatuse hoolikalt ja täpselt. Lisaks on ülevaatuspunktid varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab pakkuda kiiret ja usaldusväärset teenust.

Missugune on klientide tagasiside Profdiagnostiku teenustele?

Profdiagnostiku teenused on saanud Google’i kasutajate hinnangutes kõrgeid tulemusi, mis näitab klientide positiivset tagasisidet ja rahulolu pakutavate teenustega.

Kas sõiduki tehnoülevaatust saab teha ka nädalavahetustel?

Jah, Profdiagnostiku ülevaatuspunktid on avatud laupäeval, sealhulgas Rocca Al Mare ülevaatuspunkt, on avatud ka pühapäeval, mis teeb teenused kättesaadavaks ka nädalavahetusel.

Mida pead teadma enne ülevaatusele tulemist?

Enne ülevaatusele tulemist peaksid kontrollima oma auto tulesid, turvavarustust, esiklaasi korrasolekut, vedelikke ning lisavarustust, nagu ohukolmnurk, tõkiskingad ja tulekustuti, et tagada sõiduki nõuetekohane seisukord ülevaatuseks.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 10:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 10:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

Tehnoülevaatuse ABC

Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustuslik toiming, mis tuleb regulaarselt läbida. Küll aga võib tehnoülevaatusega seoses tekkida erinevaid küsimusi, millele sooviks tehnoülevaatusele eelnevalt vastust saada.Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustuslik...

LOE EDASI

Tehnoülevaatuse ABC

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap