Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatus aitab tagada ohutut liikluskultuuri, eraldades vigased ning tihti ka ohtlikud sõidukid liiklusest. Kuigi tehnoülevaatus on regulaarne toiming, võib ülevaatuse tähtaeg tihti ununeda – kui tihti tuleb autole tehnoülevaatus korraldada?

Siit artiklist saad teada:

Tehnoülevaatuse kehtivus oleneb sõiduki kategooriast
Erinevate kategooriate sõidukite tehnoülevaatuse kehtivus
Millal teha autole tehnoülevaatus?
Kvaliteetne ja kiire tehnoülevaatus Tehnoülevaatus punktides

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Auto tehnoulevaatus

Tehnoülevaatuse kehtivus oleneb sõiduki kategooriast

Tehnoülevaatus ehk korraline perioodiline ülevaatus kehtib kõikidele mootorsõidukitele peale mopeedide, kergete nelirataste, maastikusõidukite ja põllumajanduslike liikurmasinate. Omades erineva kategooria sõidukeid, tuleb tähelepanu pöörata sellele, et igal sõiduki kategooriad ei kehti tehnoülevaatus sama kaua. Sellest tulenevalt võivad tehnoülevaatusele esitamise ajad erineda ning oluline on teada vastavaid tähtaegasid. 

Erinevate kategooriate sõidukite tehnoülevaatuse kehtivus

M1, L3e, L4e, L5e, L7e kategooria sõidukid (ka sõiduautod)

O1 kategooria sõidukid

N1 kategooria sõidukid

N2, N3, O2, O3, O4 kategooria sõidukid

M2, M3 kategooria sõidukid

Olenemata sõiduki kategooriast vanasõidukid

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Kindlasti tuleks tehnoülevaatus sooritada enne eelmise ülevaatuse kehtivusaja lõppu, kuna kehtetu tehnoülevaatusega autoga võib sõita kõige lühemat teed mööda vaid ülevaatuspunkti, remonditöökotta, Maanteeametisse või tagasi parkimiskohta. Reegleid rikkudes võib tehnoülevaatuseta auto juhtimise eest määrata rahatrahvi summas kuni 200€. 

Tehnoülevaatuse õigeaegseks sooritamiseks on mõistlik tellida omale meeldetuletus tehnoülevaatuse lõppemisest Tehnoülevaatus kodulehelt – nii ei pea muretsema, et ülevaatus meelest läheks. Lisaks saab samal kodulehel kontrollida ka oma sõiduki tehnoülevaatuse kehtivuse tähtaega.

Kvaliteetne ja kiire tehnoülevaatus Tehnoülevaatus punktides

Tehnoülevaatus pakub oma klientidele kvaliteetset tehnoülevaatust ja kiiret teenindust Tallinnas aadressil Ehitajate tee 116 ja Peetris aadressil Helgi tee 4. Tehnoülevaatuse broneerimine on Tehnoülevaatus.ee kodulehel mugav, lisaks pakutakse kodulehel broneerijatele tehnoülevaatust 6€ soodustusega!