Haagiste tehnoülevaatus Tallinnas

Haagised, mida kasutatakse koos mootorsõidukitega, peavad regulaarselt läbima tehnoülevaatuse, et tagada nende tehniline korrasolek ja ohutus.

LOE LISAKS

Haagiste tehnoülevaatus Tallinnas

Haagised, mida kasutatakse koos mootorsõidukitega, peavad regulaarselt läbima tehnoülevaatuse, et tagada nende tehniline korrasolek ja ohutus.

LOE LISAKS

Igat liiki haagiste tehnoülevaatus Tallinnas vaid 15 minutiga

Haagiste tehnoülevaatus on mitte ainult seaduslik nõue, vaid ka oluline ohutusmeede. See tagab, et haagis on turvaline nii veoks kui ka teistele liiklejatele.

Tehnoülevaatuse käigus kontrollitakse haagise seisukorda, sh selle pidurisüsteemi, tuled, rehvid ja üldist tehnilist seisukorda, et veenduda selle ohutuses liikluses.

Haagised, mida kasutatakse koos mootorsõidukitega, peavad regulaarselt läbima tehnoülevaatuse, et tagada nende tehniline korrasolek ja ohutus.

Haagised jagunevad O-kategooria sõidukiteks, mille hulka kuuluvad:

 • O1-kategooria: haagised, mille täismass ei ületa 0,75 tonni.
 • O2-kategooria: haagised, mille täismass on üle 0,75 tonni, kuid jääb alla 3,5 tonni.
 • O3-kategooria: haagised, mille täismass on üle 3,5 tonni, kuid alla 10 tonni.
 • O4-kategooria: haagised, mille täismass on üle 10 tonni.

Haagiste tehnoülevaatuse sagedus sõltub haagise vanusest ja kategooriast. Näiteks:

 • Uue O2-, O3- või O4-kategooria haagise puhul tuleb tehnoülevaatus teha 12 kuu möödumisel esmaregistreerimisest.
 • Kasutatud O1-kategooria haagise puhul tuleb tehnoülevaatus teostada iga 24 kuu järel, samas kui O2-kategooria haagiste puhul iga 12 kuu järel.

Tallinnas on mitu tehnoülevaatuse punkti, kus on võimalik teostada O1- ja O2-kategooria haagiste tehnoülevaatusi. Need asuvad Ehitajate tee 116 ja Helgi tee 4 ja Rocca al Mares. O3- ja O4-kategooria haagiste tehnoülevaatus on saadaval ainult Helgi tee 4 asuvas ülevaatuspunktis.

Tehnoülevaatuse protsess on oluline, et tagada haagiste ohutus ja vastavus tehnonõuetele, mis aitab kaasa turvalisemale liikluskeskkonnale. Haagiste tehnoülevaatuse regulaarne läbiviimine on seega kriitiline nii ohutuse kui ka seaduslikkuse tagamiseks.

Haagiste tehnoülevaatus Tallinnas – seotud küsimused

Millal tuleb uue haagise tehnoülevaatus teha Tallinnas?

Uue haagise tehnoülevaatuse sagedus Tallinnas sõltub selle kategooriast. Näiteks:

 • O2-, O3- või O4-kategooria haagiste puhul tuleb tehnoülevaatus teha 12 kuu möödumisel esmaregistreerimisest.
 • O1-kategooria (täismassiga kuni 0,75 tonni) haagise puhul tuleb tehnoülevaatus läbida 48 kuu möödumisel esmaregistreerimisest.

Kus Tallinnas saab teha haagiste tehnoülevaatust?

Tallinnas on mitu tehnoülevaatuse punkti, mis pakuvad haagiste tehnoülevaatuseteenust. O1- ja O2-kategooria haagiste tehnoülevaatus on võimalik nii Ehitajate tee 116 kui ka Helgi tee 4 asuvates punktides. O3- ja O4-kategooria haagiste tehnoülevaatus on aga saadaval ainult Helgi tee 4 asuvas ülevaatuspunktis.

Kui tihti tuleb haagise tehnoülevaatust uuendada?

Haagise tehnoülevaatuse uuendamise sagedus Tallinnas sõltub haagise vanusest ja kategooriast:

  • O1-kategooria haagise puhul tuleb tehnoülevaatus uuendada iga 24 kuu järel, kui haagis on kasutuses olnud alla 10 aasta.
  • O2-kategooria ja suuremate haagiste puhul tuleb tehnoülevaatus uuendada iga 12 kuu järel.

Kui palju maksab haagise tehnoülevaatus Tallinnas?

Haagise tehnoülevaatuse hind Tallinnas sõltub haagise kategooriast ja broneerimisviisist. Näiteks:

 • O1- ja O2-kategooria haagise tehnoülevaatus maksab veebis broneerijatele alates 18,95€, kohapeal tasudes aga alates 24,95€.
 • O3- ja O4-kategooria haagiste tehnoülevaatuse hind on veebis broneerides alates 32,95€ ja kohapeal tasudes alates 38,95€.

Vaata lähemalt hinnainfot meie tehnoülevaatuse hinnakirjast.

Kas haagise tehnoülevaatus on kohustuslik?

Jah, haagise tehnoülevaatus on Tallinnas kohustuslik, et tagada haagise tehniline korrasolek ja ohutus liikluses. Erinevad haagise kategooriad nõuavad regulaarset tehnoülevaatust, mis on oluline nii liiklusohutuse kui ka seaduslikkuse tagamiseks.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Ülevaatuspunkt Peetris, Helgi teel

Peetri tehnoülevaatuspunkt  pakub oma klientidele kiireimat ja soodsat tehnoülevaatuse teenust Tallinnas. Tänu kolmele ülevaatusliinile, efektiivsele töökorraldusele ja kaasaegsele tehnikale, saame ülevaatuse teha lühima võimaliku ajaga.

Lisaks pakume Peetri ülevaatuspunktis eriti soodsat hinda, mis teeb meist atraktiivse valiku kõigile, kes soovivad oma sõidukit kontrollida parima hinna eest.

Helgi tee tehnoülevaatus on Eesti kõige suurem ja kaasaegsem autode ülevaatuse teostamise keskus. 

Ülevaatuspunkt Rocca-al-Mares

Rocca Al Mare ülevaatuspunkt eristub teistest Tallinna ülevaatuspunktides oluliselt. Oleme ainus tehnoülevaatuspunkt Tallinnas, mis on avatud ka pühapäeviti.

Me mõistame, et argipäeviti võib olla keeruline leida aega oma sõiduki ülevaatuseks, mistõttu pakume paindlikke lahtiolekuaegu, mis on kooskõlas Sinu vajadustega. Seega, kas soovid oma sõidukit üle vaadata nädalavahetusel või pärast tööpäeva, on Rocca Al Mare ülevaatuspunkt alati avatud.

Ülevaatuspunkt Mustamäel ja Õismäel

Meie Mustamäe ülevaatuspunkt on eriti mugavas asukohas just Mustamäel ja Õismäel elavatele autoomanikele. Saate hõlpsasti sõiduki ülevaatusega tegeleda oma igapäevaste toimingute vahel, ilma et peaksite selleks kuhugi kaugele sõitma.

Mustamäe ülevaatuspunkt varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab meil pakkuda kiiret ja kvaliteetset teenust. Tehnoülevaatuse läbimiseks kulub vaid 15 minutit.

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap