Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Kas teete mootorratta ülevaatust?

Nii nagu ka igale teisele mootorsõidukile, tuleb ka mootorrattale teha ülevaatust. Ülevaatuse tegemine aitab tagada, et liikluses liiklevad mootorrattad, mis ei kujuta ohtu juhile ega teistele kaasliiklejatele. Tehnoülevaatuse punktides on võimalik ülevaatust teostada. Broneerides aega kodulehelt, säästad 6€.

Siit artiklist saad teada:
Millal tuleb mootorrattas esitada ülevaatusele?
Mootorratta ülevaatusel pööratakse erilist tähelepanu pidurite kontrollile
Mida tasuks enne mootorratta ülevaatust ise kontrollida?

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Mootorrattale tuleb teha ülevaatust

Millal tuleb mootorrattas esitada ülevaatusele?

L3e, L4e, L5e ja L7e kategooria sõidukit tuleb esitada ülevaatusele järgmistel juhtudel:

Mootorratta ülevaatusel pööratakse erilist tähelepanu pidurite kontrollile

Pidurite töökorras olek on mootorrattaga sõites väga oluline. Kui pidurdamisel esineb krigisemist, jõnksutamist või hoopiski pidurdusteekond pikeneb oluliselt, siis tuleks kindlasti lasta mootorratta pidurid üle vaadata, kuid kindel on see, et ülevaatusel neid kontrollitakse kindlasti. Kui aastaid tagasi oli mootorrataste pidurite kontroll väga subjektiivne, sest pidureid kontrolliti välitingimustes ning nende töövõime võis olla mõjutatud ilmastikuoludest, siis nüüd on Tehnoülevaatuse punktides kasutusel uudne piduristendi süsteem. Selle abil mõõdetakse pidurdusjõudu ning saadud tulemusi luuakse tulemused, mida lõpuks ka analüüsitakse võttes arvesse mootorratta kaalu. Vigade ilmnemisel tuleb lasta pidureid hooldada.

Mida tasuks enne mootorratta ülevaatust ise kontrollida?

Meie soovitame mootorratta ülevaatuseks ka ise valmistuda. Näiteks tuleks üle vaadata, et sõiduki identifitseerimisandmed oleksid õiged; kontrollida peeglite kvaliteeti (ümberringi toimuv peab olema ilusti nähtav); oluline on ka varasemalt mainitud pidurite töökindlus; üle tuleb vaadata ka tulede korrasolek; raami vastavus nõuetele; muu lisavarustus nagu näiteks turvavarustus, ohukolmnurk, esmaabivahendid ning helisignaal. Nende asjadega esineb ülevaatusel kõige rohkem probleeme. Samas on paraku teada, et väga paljud töökojad teevad mootorrataste kontrolli pinnapealselt ning sellepärast ei satuta mootorratastega nii tihti ka korduvülevaatusele kui teiste mootorsõidukitega. Liikleja seisukohast on see aga väga ohtlik, seega meie soovitus on suhtuda ülevaatusesse täie tõsidusega. Tehnoülevaatuse punktides on põhjalik ülevaatus tagatud.

Soorita mootorratta ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris.

Tehnoülevaatus kliendid saavad broneerida tehnoülevaatusele aja mugavalt kodulehel, säästes lisaks ajale ka raha, sest kodulehel broneerijatele kehtib soodustus. Kui aga tehnoülevaatusel selgub, et tuleb sooritada ka kordusülevaatus, siis aja broneerimine pole vajalik – kordusülevaatus toimub elava järjekorra alusel.

Kvaliteetse ja kiire tehnoülevaatuse tagavad sulle Tehnoülevaatus spetsialistid nii Tallinna kui Peetri ülevaatuspunktis. Küll aga tasub meeles pidada, et kordusülevaatuse vältimiseks teosta oma sõidukile ka ise eelnevalt kontroll.