Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

 3 asja mida teha, et ülevaatuselt läbi saada

Sellest postitusest leiad 3 olulist asja, mida kindlasti teha selleks, et autoga tehnoülevaatuselt läbi saada.

Olulised soovitused autojuhtidele, mida kontrollida enne sõiduki ülevaatusele tulekut. Valmistu tehnoülevaatuseks ning tule loe lähemalt.

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

mida-teha-et-ulevaatuselt-labi-saada

Sõiduki tehnoülevaatusel kontrollitakse, et sõiduk oleks tehniliselt korras ning vastaks seaduses kehtestatud nõuetele. Ülevaatus on sõiduki omanikule regulaarne kohustus, mis annab kindlustunde, et sõiduk on korras ning sellega on turvaline liigelda.

Enne tehnoülevaatusele tulekut on sõiduki omanikel soovituslik jälgida mõningaid soovitusi. Nii on võimalik vältida pisivigade avastamist ning vältida korduvülevaatusele suunamist.

Profidiagnostik OÜ juhatuse liige Andres Peerna on välja toonud kolm soovitust, mida iga sõiduki omanik saab kodus iseseisvalt kontrollida.

Sõiduki mootor ülevaatuse ajaks soojaks

Sõiduki külma mootoriga võib juhtuda, et CO2-e ehk heitgaaside tase on liiga kõrge. Eriti aktuaalne on see probleem talveperioodil.

Soovituslik on alati tulla tehnoülevaatusele sõidukiga, mille mootor on juba soojaks sõidetud. See on tõsine murekoht just talvisel perioodil.

Soovitame enne ülevaatusele tulekut sõida auto soojaks ning kasuta sõites võimalusel madalamat käiku. Nii saab mootorit puhastada liigsest tahmast ning see aitab vältida ülevaatusel CO2 ja heitmete mõõtmisprobleeme.

Kõik sõiduki välituled peavad töötama

Tehnoülevaatuse käigus kontrollitakse alati üle kõik sõiduki välituled. Välituled on sageli peamiseks probleemiks, mistõttu tehnoülevaatuselt sõiduk läbi ei pääse. Selleks, et vältida korduvülevaatusele minekut, soovitame enne ülevaatusele tulekut vaadata üle kõik auto laternad. 

Kui selgub, et mõni tuli ei põle saab selle enne ülevaatust ära vahetada. Tasub üle vaadata ka auto numbrimärgi tuled, mis tihtilugu kipuvad autoomanikel ununema.

Ohutusvarustus on kohustuslik

Sõidukis on ohuvarustus kohustuslik ning seda tasub hoida autos tegelikult kogu aeg. Enne tehnoülevaatusele tulekut soovitame alati üle kontrollida, kas olemas on – tõkiskingad, ohukolmnurk ja tulekustuti. 

Tulekustuti puhul on oluline jälgida kindlasti kehtivuse kuupäeva. Vajadusel on võimalik lasta tulekustutit kontrollida ja uuendada ka tehnoülevaatuspunktis. 

Ohutusvarustus tuleb ülevaatuse ajaks tõsta nähtavale, kergesti kättesaadavasse kohta, et ülevaatuse teostaja saaks neid kontrollida.

Tehnoülevaatus on meie juures kiire ja mugav

Sõiduki tehnoülevaatusele saab broneerida soodsamalt Tehnoülevaatuse kodulehel. Broneering tagab kindla ülevaatuse aja, ilma ootejärjekorrata. Sõiduki ülevaatuse saab tehtud kõigest 15 minutiga.

Sulle võivad huvi pakkuda ka need postitused