Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle maailma.

LOE LISAKS

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle maailma.

LOE LISAKS

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse Rahvusvaheline tunnistus  on dokument, mida väljastatakse rahvusvahelises liikluses osalevale N2, N3, M2, M3, O3 ja O4 kategooria sõidukile täismassiga üle 3500 kg ning mida tunnustatakse 13. novembri 1997. a Viinis koostatud „Ratassõidukite korralistele tehnoülevaatustele ühtsete nõuete kehtestamise ja selliste ülevaatuste vastastikuse tunnustamise kokkuleppega” ühinenud riikides.

Rahvusvahelises liikluses osalevale sõidukile väljastatakse omaniku või valdaja soovil tehnoülevaatuse rahvusvaheline tunnistus või pikendatakse selle kehtivust.

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on kriitilise tähtsusega ohutuse, keskkonnakaitse ning rahvusvaheliste transpordistandardite tagamisel. See protsess on loodud selleks, et tagada sõidukite vastavus rahvusvahelistele nõuetele, eriti ohutuse ja keskkonnasõbralikkuse osas. Ülevaatuse läbinud sõiduk saab rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud paljudes maailma riikides ja tõendab sõiduki nõuetekohasust.

Rahvusvaheline tehnoülevaatus ei ole lihtsalt formaalne protseduur, vaid oluline samm tagamaks, et rahvusvaheliselt liikuvad sõidukid oleksid ohutud ja keskkonnasäästlikud. 

Lisaks tehnoülevaatusele tuleb arvestada ka teiste rahvusvaheliste nõuetega, nagu kindlustuspoliisid, sõiduki registreerimistunnistused ja muud dokumendid, mis on vajalikud piiriüleseks transpordiks. Kõik need aspektid kokku aitavad kaasa turvalisemale ja keskkonnasõbralikumale rahvusvahelisele transpordile.

Tehnoülevaatuse rahvusvaheline tunnistus

Ülevaatuse rahvusvaheline tunnistus

Ülevaatuse rahvusvaheline tunnistus on ülevaatuse kehtivust tõendav dokument, mida väljastatakse rahvusvahelises liikluses osalevale N2, N3, M2, M3, O3 ja O4 kategooria sõidukile täismassiga üle 3500 kg ning mida tunnustatakse ja nõutakse 13. novembri 1997. a Viinis koostatud „Ratassõidukite korralistele tehnoülevaatustele ühtsete nõuete kehtestamise ja selliste ülevaatuste vastastikuse tunnustamise kokkuleppega” ühinenud riikides, milleks on Albaania, Bulgaaria, Holland, Moldova, Rumeenia, Soome, Ukraina, Ungari, Valgevene ja Venemaa.

Eelpool loetletud riigid ja Eesti on ühinenud Viinis 13.11.1997 koostatud „Ratassõidukite korralistele tehnoülevaatustele ühtsete nõuete kehtestamise ja selliste ülevaatuste vastastikuse tunnustamise kokkuleppega”

Selle kokkuleppe kohaselt peab Eestis registreeritud veoseveoks ettenähtud üle 3500 kg täismassiga sõidukil ja sõitjateveoks ettenähtud sõidukil, millel koos juhikohaga on üle 9 istekoha, olema kaasas Eestis väljastatud tehnoülevaatuse rahvusvaheline tunnistus.

Teistes riikides, mis ei ole Viinis 13.11.1997 sõlmitud tehnoülevaatuse rahvusvahelise kokkuleppega liitunud, sellist dokumenti (tehnoülevaatuse rahvusvahelist tunnistust) ei nõuta.

Rahvusvaheline tehnoülevaatus Tallinnas – seotud küsimused

Mis on rahvusvaheline tehnoülevaatuse tunnistus?

Rahvusvaheline tehnoülevaatuse tunnistus on dokument, mis tõendab sõiduki ülevaatuse kehtivust. See on nõutav rahvusvahelises liikluses osalevatele sõidukitele, mille täismass ületab 3500 kg. Tunnistust tunnustavad riigid, mis on ühinenud 1997. aasta Viini kokkuleppega, nagu Albaania, Bulgaaria, Holland, Moldova, Rumeenia, Soome, Ukraina, Ungari, Valgevene ja Venemaa.

Millistes riikides tunnustatakse Eesti rahvusvahelist tehnoülevaatuse tunnistust?

Tunnistust tunnustatakse ja nõutakse riikides, mis on ühinenud 1997. aasta Viini kokkuleppega. Nende hulka kuuluvad Albaania, Bulgaaria, Holland, Moldova, Rumeenia, Soome, Ukraina, Ungari, Valgevene ja Venemaa.

Millistele sõidukitele Eestis rahvusvaheline tehnoülevaatus kehtib?

Eestis registreeritud veoseveoks ettenähtud üle 3500 kg täismassiga sõidukile ja sõitjateveoks ettenähtud sõidukile, millel koos juhikohaga on üle 9 istekoha, on vajalik rahvusvaheline tehnoülevaatuse tunnistus.

Kas kõik sõidukid peavad läbima rahvusvahelise tehnoülevaatuse?

Ei, rahvusvaheline tehnoülevaatus on nõutav vaid teatud kategooriate sõidukitele, mis osalevad rahvusvahelises liikluses ja mille täismass ületab 3500 kg.

Kuidas toimub rahvusvahelise tehnoülevaatuse protsess Eestis?

Protsessi käigus kontrollitakse sõiduki vastavust rahvusvahelistele nõuetele, sealhulgas ohutuse ja keskkonnakaitse standarditele. Ülevaatus viiakse läbi Profdiagnostik OÜ  tehnoülevaatuspunktis Peetris, Helgi tee 4.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Ülevaatuspunkt Peetris, Helgi teel

Peetri tehnoülevaatuspunkt  pakub oma klientidele kiireimat ja soodsat tehnoülevaatuse teenust Tallinnas. Tänu kolmele ülevaatusliinile, efektiivsele töökorraldusele ja kaasaegsele tehnikale, saame ülevaatuse teha lühima võimaliku ajaga.

Lisaks pakume Peetri ülevaatuspunktis eriti soodsat hinda, mis teeb meist atraktiivse valiku kõigile, kes soovivad oma sõidukit kontrollida parima hinna eest.

Helgi tee tehnoülevaatus on Eesti kõige suurem ja kaasaegsem autode ülevaatuse teostamise keskus. 

Ülevaatuspunkt Rocca-al-Mares

Rocca Al Mare ülevaatuspunkt eristub teistest Tallinna ülevaatuspunktides oluliselt. Oleme ainus tehnoülevaatuspunkt Tallinnas, mis on avatud ka pühapäeviti.

Me mõistame, et argipäeviti võib olla keeruline leida aega oma sõiduki ülevaatuseks, mistõttu pakume paindlikke lahtiolekuaegu, mis on kooskõlas Sinu vajadustega. Seega, kas soovid oma sõidukit üle vaadata nädalavahetusel või pärast tööpäeva, on Rocca Al Mare ülevaatuspunkt alati avatud.

Ülevaatuspunkt Mustamäel ja Õismäel

Meie Mustamäe ülevaatuspunkt on eriti mugavas asukohas just Mustamäel ja Õismäel elavatele autoomanikele. Saate hõlpsasti sõiduki ülevaatusega tegeleda oma igapäevaste toimingute vahel, ilma et peaksite selleks kuhugi kaugele sõitma.

Mustamäe ülevaatuspunkt varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab meil pakkuda kiiret ja kvaliteetset teenust. Tehnoülevaatuse läbimiseks kulub vaid 15 minutit.

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

Tehnoülevaatuse ABC

Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustuslik toiming, mis tuleb regulaarselt läbida. Küll aga võib tehnoülevaatusega seoses tekkida erinevaid küsimusi, millele sooviks tehnoülevaatusele eelnevalt vastust saada.Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustuslik...

LOE EDASI

Tehnoülevaatuse ABC

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap