Tehnoülevaatus Tallinnas - küsimused ja vastused

Siin on vastused levinud küsimustele seoses sõidukite tehnoülevaatusega Tallinnas. Info selle kohta, mida peate teadma sõiduki tehnoülevaatusest.

LOE LISAKS

Tehnoülevaatus Tallinnas – KKK

Tehnoülevaatus on oluline osa liiklusohutusest, mis aitab tagada, et kõik liikluses osalevad sõidukid vastavad kehtestatud ohutus- ja keskkonnanõuetele. Selleks, et aidata teil valmistuda tehnoülevaatuseks ja mõista sellega seotud protsesse, oleme kokku pannudd korduma kippuvad küsimused ja nende vastused.

Kui teil on küsimusi, mida siin ei käsitleta, võtke palun meiega ühendust – koos leiame vastused teie küsimustele, mis on seotud sõidukite tehnoülevaatusega.

Küsimused ja vastuses seoses tehnoülevaatusega

Mis on tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus on protseduur, mille käigus kontrollitakse sõiduki tehnilist seisukorda ja ohutust vastavalt kehtestatud nõuetele. See on kohustuslik, et tagada liiklusohutus ja keskkonnastandardite järgimine.

Kui tihti tuleb tehnoülevaatust teha?

Uute sõidukite puhul tuleb esimene tehnoülevaatus teha nelja aasta pärast. Pärast seda tuleb ülevaatus teha iga kahe aasta tagant. Vanemate sõidukite puhul tuleb tehnoülevaatus teha igal aastal.

Kus ma saan tehnoülevaatust teha?

Tehnoülevaatust saab teha selleks volitatud ja litsentseeritud ülevaatuspunktides üle kogu Eesti. Nimekirja ametlikest ülevaatuspunktidest leiate meie veebilehelt – ülevaatuspunktid Tallinnas.

Mida kontrollitakse tehnoülevaatusel?

Tehnoülevaatusel kontrollitakse mitmeid aspekte, sealhulgas sõiduki üldist seisukorda, pidurisüsteemi, tulesid, rehve, roolisüsteemi ja heitgaase.

Kui kaua tehnoülevaatus aega võtab?

Tavaliselt võtab tehnoülevaatus meie juures aega umbes 15 minutit, kuid see võib varieeruda sõltuvalt sõiduki seisukorrast ja ülevaatuspunktide töökoormusest.

Mida teha, kui mu sõiduk ei läbi tehnoülevaatust?

Kui teie sõiduk ei läbi tehnoülevaatust, saate üksikasjaliku veaaruande. Te peate parandama kõik tuvastatud puudused ja seejärel läbima ülevaatuse uuesti.

Kas tehnoülevaatust saab broneerida internetis?

Jah, Profdiagnostik ülevaatuspunktides on võimalik tehnoülevaatuse aega broneerida interneti teel. See on mugav viis aja kokkuhoiuks ja järjekordade vältimiseks. alusta broneerimist siit – booking.tehnoulevaatus.ee

Kas tehnoülevaatus on kohustuslik kõikidele sõidukitele?

Jah, tehnoülevaatus on kohustuslik kõikidele liikluses osalevatele sõidukitele, välja arvatud mõned erandid nagu ajutiselt liiklusest kõrvaldatud sõidukid.

Millal tuleb teostada korduvülevaatus?

Korduvülevaatus on vajalik, kui esialgsel tehnoülevaatusel ilmnevad olulised puudused. Korduvülevaatus tuleb läbida ühe kuu jooksul pärast selle määramist. Kui korduvülevaatusele suundutakse hiljem kui kuu aja jooksul, tehakse sõidukile täielik kontroll.

Kus teostatakse korduvülevaatus?

Korduvülevaatus tuleb teostada samas ülevaatuspunktis, kus algne ülevaatus toimus. Ülevaatuspunktis peab kaasas olema sõiduki registreerimistunnistus ja isikut tõendav dokument. Sõidukit võib viia ülevaatuspunkti ka kolmas isik.

Kuidas valmistuda korduvülevaatuseks?

Enne korduvülevaatust tuleks parandada kõik esialgse ülevaatuse käigus tuvastatud puudused. On soovitatav kontrollida sõiduki tulesid, tuuleklaasi, erinevaid vedelikke (õlid, klaasipesuvedelik jms), turvavarustust (turvavööd, helisignaal jms) ja lisavarustust (tõkiskingad, tulekustuti, ohukolmnurk, autoapteek).

Millised vead võivad viia korduvülevaatusele?

Levinumad vead, mis toovad kaasa korduvülevaatuse vajaduse, hõlmavad kulunud rehve, mõranevat tuuleklaasi, vigaseid tulesid ja vigast turvavarustust. Rehvid peavad olema hooajale vastavad ja piisava mustrisügavusega. Tuuleklaasil ei tohi olla mõrasid ega pragusid, mis takistavad juhi vaatevälja.

Kui kaua kehtib kordusülevaatus?

Kordusülevaatus on ajutine ja kehtib seni, kuni tuvastatud puudused on parandatud. Kui kordusülevaatusele suundutakse enne kehtiva korralise ülevaatuse lõppu või kuni 30 päeva pärast ülevaatuse tähtaja lõppu, kontrollitakse ainult varasemalt tuvastatud vigasid. Kui kordusülevaatuse määramisest on möödunud rohkem kui üks kuu, tehakse täielik tehnoülevaatus.

Mida pean kaasa võtma tehnoülevaatusele?

Palume kaasa võtta sõiduki registreerimistunnistuse ja kehtiva isikut tõendava dokumendi.

Kas tehnoülevaatus on tasuline?

Jah, tehnoülevaatus on tasuline teenus. Hinnakirja leiate siit – tehnoülevaatuse hinnad.

Kas ma saan tehnoülevaatuse aja broneerida internetis?

Jah, tehnoülevaatuse aja saate broneerida meie veebilehe kaudu või helistades klienditeeninduse numbrile. Alustage broneermist meie veebikeskkonast – booking.tehnoulevaatus.ee

Kuidas ma tean, millal on minu sõiduki järgmine tehnoülevaatus?

Järgmise tehnoülevaatuse tähtaeg on märgitud teie sõiduki registreerimistunnistusele. Lisaks saadame meeldetuletused läheneva tehnoülevaatuse kohta e-posti või SMS-i teel, kui olete selleks nõusoleku andnud. Kontrollige koheselt oma sõiduki tehnoülevaatuse kehtivust meie broneerimiskeskkonnas – booking.tehnoulevaatus.ee

Kas tehnoülevaatus on nõutav ka elektriautodele?

Jah, ka elektrisõidukid peavad läbima tehnoülevaatuse, et tagada nende ohutus ja vastavus keskkonnanõuetele.

Kas ma saan tehnoülevaatust teha enne tähtaega?

Jah, tehnoülevaatust on võimalik teha kuni 3 kuud enne määratud tähtaega. Varasem ülevaatus annab teile rohkem aega võimalike probleemide lahendamiseks

Kas tehnoülevaatus on vajalik ka haagistele?

Jah, haagised, mis on registreeritud ja mille täismass ületab 750 kg, peavad samuti läbima tehnoülevaatuse.

Kas tehnoülevaatusel on ka mingit erandit?

Erandid tehnoülevaatusele kehtivad mõnedele sõidukikategooriatele, näiteks muuseumisõidukid. Täpsema informatsiooni saamiseks võtke ühendust meie klienditeenindusega.

Kuidas saan tagasisidet anda tehnoülevaatuse teenuse kohta?

Tagasiside on meile väga oluline. Tagasisidet saate anda meie veebilehe kaudu või saates e-kirja meie klienditeenindusele

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Ülevaatuspunkt Peetris, Helgi teel

Peetri tehnoülevaatuspunkt  pakub oma klientidele kiireimat ja soodsat tehnoülevaatuse teenust Tallinnas. Tänu kolmele ülevaatusliinile, efektiivsele töökorraldusele ja kaasaegsele tehnikale, saame ülevaatuse teha lühima võimaliku ajaga.

Lisaks pakume Peetri ülevaatuspunktis eriti soodsat hinda, mis teeb meist atraktiivse valiku kõigile, kes soovivad oma sõidukit kontrollida parima hinna eest.

Helgi tee tehnoülevaatus on Eesti kõige suurem ja kaasaegsem autode ülevaatuse teostamise keskus. 

Ülevaatuspunkt Rocca-al-Mares

Rocca Al Mare ülevaatuspunkt eristub teistest Tallinna ülevaatuspunktides oluliselt. Oleme ainus tehnoülevaatuspunkt Tallinnas, mis on avatud ka pühapäeviti.

Me mõistame, et argipäeviti võib olla keeruline leida aega oma sõiduki ülevaatuseks, mistõttu pakume paindlikke lahtiolekuaegu, mis on kooskõlas Sinu vajadustega. Seega, kas soovid oma sõidukit üle vaadata nädalavahetusel või pärast tööpäeva, on Rocca Al Mare ülevaatuspunkt alati avatud.

Ülevaatuspunkt Mustamäel ja Õismäel

Meie Mustamäe ülevaatuspunkt on eriti mugavas asukohas just Mustamäel ja Õismäel elavatele autoomanikele. Saate hõlpsasti sõiduki ülevaatusega tegeleda oma igapäevaste toimingute vahel, ilma et peaksite selleks kuhugi kaugele sõitma.

Mustamäe ülevaatuspunkt varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab meil pakkuda kiiret ja kvaliteetset teenust. Tehnoülevaatuse läbimiseks kulub vaid 15 minutit.

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113