Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Tehnoülevaatuse 1-2-3

Tehnoülevaatus on oluline toiming ohutu ja keskkonnasäästliku liikluskultuuri tagamiseks, millest tulenevalt peavad sõidukijuhid enda sõiduki, sealjuures ka auto, regulaarselt tehnoülevaatusele esitama. Enne tehnoülevaatust on mõistlik tutvuda kontrollitavate sõiduki osadega ning olla tehnoülevaatuseks valmistunud. Nii on võimalik tehnoülevaatus ilma vigadeta läbida ja korduvülevaatust vältida.

Siit artiklist saad teada:

Mida kontrollitakse tehnoülevaatusel?
Kuidas olla tehnoülevaatuseks valmis?
Mida teha, kui ei saa tehnoülevaatuselt läbi?
Tule tehnoülevaatusele Tehnoülevaatus punktidesse

Lugemiseks kulub sul vaid 4 minutit.

Tehnoulevaatuse 1-2-3

Mida kontrollitakse tehnoülevaatusel?

Tehnoülevaatusel kontrollitav on sätestatud Sõiduki tehnoülevaatuse eeskirja määruses, seega järgitakse ülevaatuspunktides kindlaid regulatsioone ja reegleid. Tehnoülevaatuse määrus sätestab, et muuhulgas kontrollitakse tehnoülevaatusel:

Kuidas olla tehnoülevaatuseks valmis?

Enne tehnoülevaatusele suundumist on mõistlik oma sõiduk eelnevalt üle kontrollida. Tehnoülevaatusel kontrollitakse erinevaid sõiduki osasid, millest suurem osa on võimalik ka ise visuaalselt üle vaadata. Eelnev kontroll aitab tagada ka tehnoülevaatuse läbimist.

Soovitame eduka tehnoülevaatuse läbimiseks pöörata tähelepanu järgmistele teguritele:

Lisaks sõiduki eelnevale kontrollimisele on ülevaatuspunkti mõistlik pikemat teed pidi sõita. Autoga sõitmine ja mootori ülessoojendamine aitab põletada kogunenud heitgaaside hulka ja üleliigse tahma, andes tehnoülevaatuse kontrollis ka õige heitgaaside taseme. Nii saab olla kindel, et tehnoülevaatusel ei põhjusta heitgaaside tase probleeme.

Mida teha, kui ei saa tehnoülevaatuselt läbi?

Kui sõidukil esines tehnoülevaatusel tõsiseid puudusi, määratakse sõidukile korduvülevaatus. Lisaks teavitatakse sõidukijuhti esinenud puudustest, mis tuleb korduvülevaatuseks parandada. Enamlevinud põhjused, mis autod korduvülevaatusele saadavad, on vead sõiduki tuledega, kulunud rehvimustriga, roolivõimendiga või piduritega. Sõiduki korduvülevaatus tuleb fikseeritud aja jooksul sooritada samas tehnoülevaatuspunktis, kus tehnoülevaatus sooritati. 

Tule tehnoülevaatusele Tehnoülevaatus punktidesse

Tehnoülevaatus on mugavalt ja kiirelt võimalik läbida Tehnoülevaatus punktides Tallinnas ja Peetris. Tehnoülevaatus punktides on kasutusel kaasaegne tehnoloogia ning äärmiselt mugav veebipõhine broneerimine, mis võimaldab broneerida ülevaatuse aja juba samaks päevaks. Lisaks kaasaegsele tehnoloogiale, on ka meie töötajad äärmiselt kogenud ja kiired, võimaldades teostada tehnoülevaatuse vaid 15 minutiga.

Broneeri oma sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus kodulehel!