CEMT ülevaatus Tallinnas

CEMT ülevaatus on eriline tehniline kontroll, mis on mõeldud spetsiaalselt neile sõidukitele, mis osalevad rahvusvahelises kaubaveos Euroopa Kokkuleppe (CEMT) alusel.

LOE LISAKS

CEMT ülevaatus Tallinnas

CEMT ülevaatus on eriline tehniline kontroll, mis on mõeldud spetsiaalselt neile sõidukitele, mis osalevad rahvusvahelises kaubaveos Euroopa Kokkuleppe (CEMT) alusel.

LOE LISAKS

CEMT ülevaatus Tallinnas vaid 15 minutiga

CEMT ülevaatus on eriline tehniline kontroll, mis on mõeldud spetsiaalselt neile sõidukitele, mis osalevad rahvusvahelises kaubaveos Euroopa Kokkuleppe (CEMT) alusel. CEMT tähistab “Conference Européenne des Ministres des Transports” ehk Euroopa Transpordiministrite Konverentsi, mis on rahvusvaheline organisatsioon, mille eesmärk on hõlbustada ja reguleerida rahvusvahelist maanteetransporti Euroopas.

CEMT ülevaatus keskendub erinevatele tehnilistele aspektidele, et tagada sõidukite ohutus, usaldusväärsus ja keskkonnasõbralikkus. See hõlmab kontrolli sõiduki üle vastavalt kindlatele standarditele, nagu:

Mootori ja Heitgaaside Kontroll: Tagamaks, et sõiduk vastab heitgaaside emissiooninõuetele.

Ohutuse Kontroll: Sõiduki ohutusseadmete, nagu pidurisüsteemide, tulede, rehvide ja roolisüsteemi kontroll.

Sõiduki Üldine Tehniline Seisukord: Veermiku, kere ja muude oluliste sõiduki komponentide ülevaatus.

Keskkonnanõuetele Vastavus: Veendutakse, et sõiduk vastab kõikidele keskkonnaalastele regulatsioonidele.

CEMT ülevaatus on oluline mitte ainult sõiduki tehnilise seisukorra tagamiseks, vaid ka laiemate eesmärkide, nagu liiklusohutuse ja keskkonnakaitse edendamiseks. See on kohustuslik protseduur sõidukitele, mis osalevad rahvusvahelises kaubaveos CEMT lepingu alusel, aidates tagada, et nad vastavad rahvusvaheliste standardite ja määruste kõrgetele nõuetele.

Meie tehnoülevaatuspunktides Tallinas  toimuva CEMT tehnoülevaatuse protsess on põhjalik ja nõuab erilist tähelepanu. See hõlmab mitmeid kontrolle, sealhulgas sõiduki mootori, pidurisüsteemi, veermiku, valgustusseadmete ja muude oluliste komponentide ülevaatust. Lisaks tehakse kindlaks, kas sõiduk vastab kõikidele keskkonnanõuetele, nagu heitgaaside normid.

CEMT tehnoülevaatus on kohustuslik protseduur, mille eesmärk on tõsta maanteeohutuse taset ning edendada keskkonnasõbralikumat transporti. See ei ole lihtsalt formaalsus, vaid kriitilise tähtsusega samm, mis aitab tagada nii sõidukijuhtide kui ka teiste liiklejate ohutuse.

Loe täpsemalt – Lisanõuded CEMT veoluba kasutavale sõidukile

CEMT tehnoülevaatus Tallinnas – seotud küsimused

Millised on CEMT ülevaatuse tehnilised nõuded?

CEMT ülevaatus hõlmab sõiduki vastavust ühistranspordiseaduse ja liiklusseaduse lisanõuetele. Sõidukid peavad vastama erinevatele standarditele, näiteks mootorsõidukite ja haagiste tehnilisele seisundile, heitgaasidele, mürale, rehvimustrile, valgustusele ja pidurisüsteemidele. Eriti rangelt jälgitakse erinevate EURO klassifikatsioonidega (nagu EURO IV, V ja VI) sõidukite heitgaase ja muid tehnilisi parameetreid.

Milliseid dokumente on vaja CEMT ülevaatuse jaoks?

CEMT ülevaatus nõuab teatud dokumente, näiteks sõiduki valmistaja või tema volitatud esindaja poolt väljastatud tunnistusi, mis tõendavad sõiduki vastavust müra ning heitgaaside osas erinõuetele. Samuti on vaja tõendada, et sõiduk ja selle haagis vastavad kõrgendatud ohutusnõuetele.

Kui kaua kehtib CEMT ülevaatuse tunnistus?

CEMT ülevaatuse tunnistus kehtib 12 kuud. Tunnistus kinnitab, et sõiduk on kontrollitud ettenähtud mahus ja vastab sertifikaadil toodud nõuetele.

Kas CEMT ülevaatust saab teha igas ülevaatuspunktis?

Jah, sõiduki ülevaatus on võimalik teostada sõltumata selle registreerimiskohast. Näiteks kui auto on registreeritud Tartus, on võimalik korraldada auto ülevaatus Tallinnas. Kui sõidukile on määratud korduv ülevaatus, tuleb see teostada samas ülevaatuspunktis, kus esialgne ülevaatus toimus.

Mida teha, kui CEMT sõiduki ülevaatus on lõppemas?

Kui sõiduki ülevaatus on lõppemas, on oluline esimesel võimalusel pöörduda meie ülevaatuspunkti Tallinnas. Tehniline ülevaatus on enamlevinud sõidukitele kohustuslik ja kehtetu ülevaatus võib tuua kaasa rahatrahvi. Ülevaatuse aja broneerimine on võimalik teha mugavalt meie broneerimiskeskkonnas – booking.tehnoulevaatus.ee, et vältida ootamatuid probleeme liikluses.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Ülevaatuspunkt Peetris, Helgi teel

Peetri tehnoülevaatuspunkt  pakub oma klientidele kiireimat ja soodsat tehnoülevaatuse teenust Tallinnas. Tänu kolmele ülevaatusliinile, efektiivsele töökorraldusele ja kaasaegsele tehnikale, saame ülevaatuse teha lühima võimaliku ajaga.

Lisaks pakume Peetri ülevaatuspunktis eriti soodsat hinda, mis teeb meist atraktiivse valiku kõigile, kes soovivad oma sõidukit kontrollida parima hinna eest.

Helgi tee tehnoülevaatus on Eesti kõige suurem ja kaasaegsem autode ülevaatuse teostamise keskus. 

Ülevaatuspunkt Rocca-al-Mares

Rocca Al Mare ülevaatuspunkt eristub teistest Tallinna ülevaatuspunktides oluliselt. Oleme ainus tehnoülevaatuspunkt Tallinnas, mis on avatud ka pühapäeviti.

Me mõistame, et argipäeviti võib olla keeruline leida aega oma sõiduki ülevaatuseks, mistõttu pakume paindlikke lahtiolekuaegu, mis on kooskõlas Sinu vajadustega. Seega, kas soovid oma sõidukit üle vaadata nädalavahetusel või pärast tööpäeva, on Rocca Al Mare ülevaatuspunkt alati avatud.

Ülevaatuspunkt Mustamäel ja Õismäel

Meie Mustamäe ülevaatuspunkt on eriti mugavas asukohas just Mustamäel ja Õismäel elavatele autoomanikele. Saate hõlpsasti sõiduki ülevaatusega tegeleda oma igapäevaste toimingute vahel, ilma et peaksite selleks kuhugi kaugele sõitma.

Mustamäe ülevaatuspunkt varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab meil pakkuda kiiret ja kvaliteetset teenust. Tehnoülevaatuse läbimiseks kulub vaid 15 minutit.

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap