Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab tehnoülevaatus kehtivuse.  

LOE LISAKS

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab tehnoülevaatus kehtivuse.  

LOE LISAKS

Traktori ülevaatus on kohustuslik

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Teeliikluses osaleva traktori tehnoülevaatus on kohustuslik. Masinate ja sõidukite kategooriad klassifitseerivad sõidukeid regulatiivsetel eesmärkidel, võimaldades tootjatel saada kasu ELi ühtsest turust ja võimaldades neil oma tooteid EList väljapoole eksportida. Sõidukite määratlemine sellisel moel on vajalik kasko- ja/või liikluskindlustuste sõlmimisel, juhilubade taotlemisel jms. Sõidukite ja masinate kategooriad on hästitoimiva tüübikinnituse süsteemi aluseks. ELi tüübikinnitussüsteem ja selle süsteemi ülemaailmne tehniline ühtlustatus (ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni (UNECE) kontekstis) võimaldab tootjatel kasutada nii ELi siseturu kui ka väljapoole Euroopa piire ulatuva globaalse turu pakutavaid võimalusi. ELis ühtlustatud masinate (traktorite) kategooriad on:

  • T-, R-, C-kategooria – põllu- ja metsamajanduses kasutatavad sõidukid.
  • T kategooria masinad on ratastraktorid
  • R kategooria masinad on traktori haagised
  • C kategooria masinad on roomiktraktorid mis valdavalt teeliikluses ei osale

Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab tehnoülevaatus kehtivuse.  

Kui tihti tuleb teostada traktori tehnoülevaatus?

Ülevaatuse eesmärk on masina liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi ning tööohutuse nõuetele vastavuse tagamine ja masina registreerimistunnistuse andmete kontrollimine. Teeliikluses Traktori tehnoülevaatuse korral tuleb pöörata tähelepanu sõiduki vanusele. Kui tegemist on esmaregistreeritava masinaga, siis tuleb korralisele ülevaatusele tulla hiljemalt 24 kuu möödumisel esmaregistreerimisest. Seevastu kasutuses oleva traktori tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt 12 kuu möödumisel viimasest ülevaatusest. Nõuded liiklusjärelevalve korras masina (traktori) tehnonõuetele vastavuse kontrollimisele kehtestatakse liiklusseaduse § 200 lõike 10 alusel. T-kategooria masina korralisel ja erakorralisel ülevaatusel kontrollitakse  masina osasid, seadmeid, sõlmi ning varustust, mille kontrollimine on jaotatud järgmistesse valdkondadesse:

  1) identifitseerimine;
  2) pidurisüsteem;
  3) juhtimisseade;
  4) nähtavus;
  5) tuled, helkurid ja elektriseadmed;
  6) veermik ja vedrustus;
  7) raam, kere ja sellele kinnituvad osad;
  8) muu varustus;
  9) saaste.

 

Siinkohal tuleb tähele panna, et erakorralisele traktori tehnoülevaatusele suunamisel muutub kehtetuks korralise ülevaatuse kehtivus. Kui aga sõiduk suunati erakorralisele ülevaatusele liiklusregistri andmete täpsustamiseks, jääb siiski kehtima varem määratud korralise ülevaatuse aeg.

Traktori tehnoülevaatusel nõutavad dokumendid

Traktori tehnoülevaatusele tulles on oluline, et masina omanik või kasutaja esitaks ülevaatajale järgmised dokumendid:

  • masina registreerimistunnistus või selle B-osa

Lisaks eelnevalt toodud dokumentidele tuleb esitada traktori tehnoülevaatusel ka masina liigist olenevalt, kas vanasõiduki korral vanasõidukina tunnustamise akt või erakorralise ülevaatuse korral teel liikleva sõiduki tehnoseisundi kontrollimise akt.

Traktori tehnoülevaatusel kohustuslik lisavarustus

Lisaks dokumentidele tuleb traktoriga tehnoülevaatusele minnes pöörata tähelepanu ka lisavarustusele. Traktori tehnoülevaatusel on kohustuslik lisavarustus järgnev:

  • tõkiskingad, kui tegemist pole haagisega
  • ohukolmnurk, kui tegemist pole haagisega
  • esmaabivahendid, kui tegemist on ettevõtte sõidukiga
  • tulekustuti, mis peab traktoris ja liikurmasinas olema massiga 2 kg ning kombainisüks 6 kg tulekustuti või kaks 2 kg massiga kustutit, millest üks on juhi läheduses

Kui traktori tehnoülevaatusel esineb masinal viga, tuleb teostada masina parandus ning tulla korduvülevaatusele. Tehnoülevaatajad annavad ülevaatusel ilmnenud vigadest ülevaate ja selgitused. Kui traktori tehnoülevaatusel selgub, et esineb probleeme tulekustutiga või see puudub, siis saab selle mugavalt Tehnoülevaatus punktides soetada.

Traktori tehnoülevaatus mugavalt Tehnoülevaatus.ee punktides

Traktori tehnoülevaatuse võib teostada mis tahes ülevaatuse teostaja, olenemata traktori registreerimise kohast. Küll aga korduv tehnoülevaatuseks peab traktori omanik pöörduma samasse tehnoülevaatuspunkti, kus korduvülevaatus määrati.

Traktori tehnoülevaatus teostatakse Tehnoülevaatus punktides Tallinnas, aadressil Ehitajate tee 116, ja Peetris, aadressil Helgi tee 4. Traktori tehnoülevaatuse ajal saavad kliendid tunda end mugavalt klientide ootealal, mis asub ülevaatuskohast ohutus kauguses, võimaldades samal ajal ka masinal silma peal hoida.

Veebis traktori tehnoülevaatus broneerides ja selle eest tasudes pakume teenuse pealt soodustust 6€. Traktori tehnoülevaatuse hind on nähtav meie veebilehel.

Tehnoülevaatus Tallinnas - seotud küsimused ja vastused

Kui kaua võtab Profdiagnostikus sõiduki tehnoülevaatus aega?

Profdiagnostikul on ainulaadne võimekus teha sõiduki ülevaatus vaid 15 minutiga.

Milliseid sõidukeid saab Profdiagnostikus tehnoülevaatusele tuua?

Profdiagnostikus saab tehnoülevaatuse teostada kõikidele sõidukite kategooriatele, millel on kohustuslik läbida tehnoülevaatus vastavalt Eesti Vabariigis kehtivatele õigusaktidele, sealhulgas sõiduautod, veoautod, bussid, haagised, mootorrattd, ATV-d, mopeedautod, kaubikud, traktorid ja muud sõidukid.

Mis teeb Profdiagnostiku teenuse keskkonnasõbralikuks?

Profdiagnostiku teenus on keskkonnasõbralik, kuna kogu majandamine on paberivaba, mis säästab loodust ning tagab kiirema ja tõhusama teeninduse. Lisaks oleme pühendunud ressursside säästmisele ja jätkusuutlikkuse edendamisele.

Kus asuvad Profdiagnostiku ülevaatuspunktid Tallinnas?

Profdiagnostiku ülevaatuspunktid asuvad Tallinnas Mustamäe/Haabersti, Rocca-Al Mare ja Peetri piirkondades.

Millised on Profdiagnostiku lahtiolekuajad?

Näiteks Peetri ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–20:00 ja laupäeval 09:00–17:00. Mustamäe ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–21:00 ja laupäeval 10:00–17:00. Rocca Al Mare ülevaatuspunkt on avatud iga päev kell 10:00–20:00.

Kuidas saab Profdiagnostikus aja broneerida?

Profdiagnostikus saab aja broneerida mugava veebipõhise broneerimissüsteemi kaudu, mis muudab aja broneerimise lihtsaks ja kiireks. Alusta broneerimist siit - booking.tehnoulevaatus.ee

Milliseid erilisi teenuseid pakub Profdiagnostik?

Lisaks tavapärasele tehnoülevaatusele pakub Profdiagnostik ka ADR ülevaatust ja rahvusvahelist tehnoülevaatust, mis on suunatud ettevõtetele, kes veavad ohtlikke aineid või teevad rahvusvahelisi vedusid.

Mis eristab Peetri ülevaatuspunkti teistest Profdiagnostiku punktidest?

Peetri ülevaatuspunkt on eriline, kuna see on eesti suurim tehnoülevaatuspunkt ja seal kehtivad eripakkumised, mis muudavad tehnoülevaatuse veelgi soodsamaks. Samuti on võimalik tehnoülevaatus teostada uskumatult kiiresti – vaid 15 minutiga.

Kuidas tagab Profdiagnostik kvaliteetse teeninduse?

Profdiagnostik tagab kvaliteetse teeninduse läbi oma professionaalse ja kogenud meeskonna, mis tagab, et iga sõiduk läbib ülevaatuse hoolikalt ja täpselt. Lisaks on ülevaatuspunktid varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab pakkuda kiiret ja usaldusväärset teenust.

Missugune on klientide tagasiside Profdiagnostiku teenustele?

Profdiagnostiku teenused on saanud Google’i kasutajate hinnangutes kõrgeid tulemusi, mis näitab klientide positiivset tagasisidet ja rahulolu pakutavate teenustega.

Kas sõiduki tehnoülevaatust saab teha ka nädalavahetustel?

Jah, Profdiagnostiku ülevaatuspunktid on avatud laupäeval, sealhulgas Rocca Al Mare ülevaatuspunkt, on avatud ka pühapäeval, mis teeb teenused kättesaadavaks ka nädalavahetusel.

Mida pead teadma enne ülevaatusele tulemist?

Enne ülevaatusele tulemist peaksid kontrollima oma auto tulesid, turvavarustust, esiklaasi korrasolekut, vedelikke ning lisavarustust, nagu ohukolmnurk, tõkiskingad ja tulekustuti, et tagada sõiduki nõuetekohane seisukord ülevaatuseks.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 10:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 10:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

Tehnoülevaatuse ABC

Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustuslik toiming, mis tuleb regulaarselt läbida. Küll aga võib tehnoülevaatusega seoses tekkida erinevaid küsimusi, millele sooviks tehnoülevaatusele eelnevalt vastust saada.Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustuslik...

LOE EDASI

Tehnoülevaatuse ABC

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap