Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Kas teete mopeedauto ülevaatust?

Täpselt nii nagu ka iga teine sõiduk, peab ka mopeedauto läbima tehnoülevaatuse. Seaduse järgi peavad L6e sõidukid ülevaatuse läbima alates 1. juulist 2022. Seadus jõustati, kuna varasemalt sõitis ringi väga palju mopeedautosid, mille töös esines palju puudusi, ning mis seadsid liiklejaid ohtu. Näiteks on mopeedautosid omavoliliselt ümberehitatud, kehvasti parandatud või jäetud hoopiski parandamata, mis oli transpordi kantsleri sõnul üks põhilisi ajendeid, miks seadus kehtestati. Esmase kokkuvõtte põhjal võib väita, et seaduse kehtestamine oli põhjendatud, sest ülevaatusel kukkus läbi 40% mopeedautodest. Tehnoülevaatuse keskused pakuvad kvaliteetset mopeedauto ülevaatuse teenust nii Tallinna kui ka Peetri ülevaatuspunktides.

Siit artiklist saad teada:
Mis sõiduk on mopeedauto?
Kui tihti peab mopeedautoga ülevaatusel käima?
Kuidas valmistuda mopeedauto ülevaatuseks?

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Mopeedauto ülevaatus

Mis sõiduk on mopeedauto?

Mopeedauto näeb välja nagu pisike sõiduk, kuid silmas tuleb pidada, et tegu on siiski mopeediga. Mopeed on enamasti kahe- või kolmerattaline mootorsõiduk, kuid mopeedautoks võib nimetada ka neljarattalist masinat, mille tühimass ei ületa 350 kilogrammi. Sellest lähtuvalt võivad mopeedautodega sõita ka alaealised täpselt nii, nagu tavalise mopeedi puhul ning B-kategooria juhilube pole selleks vaja.

Kui tihti peab mopeedautoga ülevaatusel käima?

Ka mopeedautode puhul kehtib oma reeglistik, kui tihti peab ülevaatusel käima. Esmaregistreerimisest alates tuleb mopeedauto esitada ülevaatusele 48 kuu möödumisel; kuni 10-aastane mopeedauto peab ülevaatuse läbima iga kahe aasta järel ning üle 10-aastased sõidukid peavad käima ülevaatusel igal aastal.

Kuidas valmistuda mopeedauto ülevaatuseks?

Nii nagu iga teisegi sõiduki puhul, soovitame ka mopeedauto puhul ülevaatuseks valmistuda ning sõiduk enne üle kontrollida, et vältida korduvülevaatusele sattumist. Üle tuleks kindlasti vaadata järgmised osad sõidukid:

Soorita sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris.

Tehnoülevaatus kliendid saavad broneerida tehnoülevaatusele aja mugavalt kodulehel, säästes lisaks ajale ka raha, sest kodulehel broneerijatele kehtib soodustus. Kui aga tehnoülevaatusel selgub, et tuleb sooritada ka kordusülevaatus, siis aja broneerimine pole vajalik – kordusülevaatus toimub elava järjekorra alusel.

Kvaliteetse ja kiire tehnoülevaatuse tagavad sulle Tehnoülevaatus spetsialistid nii Tallinna kui Peetri ülevaatuspunktis. Küll aga tasub meeles pidada, et kordusülevaatuse vältimiseks teosta oma sõidukile ka ise eelnevalt kontroll.