Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Kui kaua kehtib kordusülevaatus?

Kordusülevaatus määratakse sõidukile, millel esineb tehnoülevaatusel olulisi puudusi. Kuigi tõenäoliselt soovib iga sõidukijuht ülevaatuselt esimesel korral läbi saada, võib siiski mõni väiksem viga sõidukijuhi tagasi ülevaatuspunkti saata – mida peaks iga sõidukijuht kordusülevaatuse kohta teadma?

Siit artiklist saad teada:

Enamlevinud vead, mille pärast kordusülevaatusele satutakse
Kordusülevaatuse regulatsioonid
Kus teostatakse kordusülevaatus?
Soorita sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Kui kaua kehtib kordusülevaatus

Enamlevinud vead, mille pärast kordusülevaatusele satutakse

Kordusülevaatuse kohustuse põhjustavad tihti erinevatele sõidukitele sarnased probleemid. Näiteks kõige levinumad vead, mis saadavad sõidukijuhid kordusülevaatusele, on enamasti seotud sõiduki tuledega, vedrustusega, rehvidega, roolivõimendiga või piduritega – seega tasuks enne tehnoülevaatusele suundumist nimetatud sõiduki osad hoolikalt üle kontrollida. 

Sellegipoolest võib ka teistes sõiduki osades probleeme esineda. Sellest tulenevalt soovitame kordusülevaatuse vältimiseks teostada sõidukile eelkontroll, mis hõlmab lisaks eelnevate osade ülevaatust ka järgmist:

Kordusülevaatuse regulatsioonid

Sõidukile, millel on avastatud vead, määratakse kordusülevaatus. Kuni vigade kõrvaldamiseni ning kordusülevaatusel osalemiseni on sõiduk märgitud nõuetele mittevastavaks, mis tähendab, et sõiduk ei tohi osaleda ka liikluses. 

Kordusülevaatuse määramisel teavitatakse sõidukijuhti esinenud vigadest ning uus ülevaatus määratakse sõidukile ühe kuu jooksul. Kordusülevaatuseks peavad olema nimetatud vead kõrvaldatud. Kui kordusülevaatuse sooritamisel kehtib kumbki allolev punkt, kontrollitakse kordusülevaatusel vaid tehnoülevaatusel välja toodud vigasid:

Kui kordusülevaatuse määramisest on möödas rohkem kui üks kuu, ei kontrollita vaid eelnevalt leitud vigade parandamist, vaid sooritatakse sõidukile täielik tehnoülevaatus. Seega on igati mõistlik kordusülevaatus vähemalt ühe kuu jooksul selle määramisest sooritada.

Kus teostatakse kordusülevaatus?

Kordusülevaatus teostatakse samas ülevaatuspunktis, kus sõidukile kordusülevaatus määrati. Kordusülevaatusele tuleb kaasa võtta sõiduki ning sõidukijuhi dokumendid ning eelnevalt väljaantud kontrollkaart koos tehnoülevaatusel esinenud vigade loeteluga. Sõiduki kordusülevaatusel ei pea osalema sõiduki registreerimistunnistusel olev omanik või kasutaja, vaid ka mõni kolmas isik, näiteks sõber. 

Soorita sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris

Tehnoülevaatus kliendid saavad broneerida tehnoülevaatusele aja mugavalt kodulehel, säästes lisaks ajale ka raha, sest kodulehel broneerijatele kehtib soodustus. Kui aga tehnoülevaatusel selgub, et tuleb sooritada ka kordusülevaatus, siis aja broneerimine pole vajalik – kordusülevaatus toimub elava järjekorra alusel.

Kvaliteetse ja kiire tehnoülevaatuse tagavad sulle Tehnoülevaatus spetsialistid nii Tallinna kui Peetri ülevaatuspunktis. Küll aga tasub meeles pidada, et kordusülevaatuse vältimiseks teosta oma sõidukile ka ise eelnevalt kontroll.