Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Kas tead, millal saabub sinu auto ülevaatuse aeg?

Auto ülevaatus on igale autole kohustuslik regulaarne toiming. Kuigi ülevaatus tuleb sooritada regulaarselt olenevalt sõiduki vanusest, võib siiski kiires elutempos auto ülevaatuse aeg ununeda. Kuidas aga kontrollida auto ülevaatuse aega, et vältida oluliste sõitude tegemata jätmist puuduva ülevaatuse tõttu?

Siit artiklist saad teada:
Auto ülevaatuse aeg oleneb auto vanusest
Auto ülevaatuse aeg on kirjas numbrimärgil
Auto ülevaatuse võib sooritada ka enne ülevaatuse lõppemist
Broneeri auto ülevaatuse aeg Tehnoülevaatuse kodulehel

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Auto ülevaatuse aeg

Auto ülevaatuse aeg oleneb auto vanusest

Auto ülevaatuse kehtivus, seega ka auto ülevaatuse aeg oleneb sõiduki vanusest. Kui tegemist on uue autoga, tuleb ülevaatus teostada kuni 48 kuu möödumisel auto esmaregistreerimisest. Kui autot on kasutatud alla 10 aasta, tuleb auto ülevaatuse aeg panna 24 kuu möödumisel eelnevast ülevaatusest. Üle 10 aasta kasutusel olnud autode puhul tuleb tehnoülevaatus teostada iga 12 kuu järel, vanasõiduki puhul 48 kuu möödumisel vanasõidukiks tunnustamisest või eelnevast ülevaatusest.

Auto ülevaatuse aeg on kirjas numbrimärgil

Kui varasemalt oli võimalik ülevaatuse aeg tuletada sõiduki registreerimisnumbrist, siis nüüd tuleb lähtuda vaid oma ülevaatuse kehtivuse ajast. Üks viis uue ülevaatuse lõppemise aja teada saamiseks on teha lihtne arvutus: mitu kuud on möödas viimasest ülevaatusest? Arvestades oma sõiduki vanust, saab mõelda, kas tuleks juba uus ülevaatuse aeg broneerida või ülevaatus on veel kehtiv.

Kui viimane ülevaatuse aeg on ununenud, on võimalik ülevaatuse kehtivust väga kiiresti ka Tehnoülevaatuse kodulehel kontrollida. Kontrollimiseks tuleb sisestada vaid sõiduki registreerimismärgi number, pärast mida kuvab koduleht ülevaatuse kehtivust päevades.

Auto ülevaatuse võib sooritada ka enne ülevaatuse lõppemist

Olenemata auto vanusest ja ülevaatuse tähtajast võib sõidukit esitada korralisele ülevaatusele ka 2 kuud enne või pärast määratud ülevaatuse aega. Sooritades ülevaatus kaks kuud varem või ka hiljem, loetakse see siiski korralisele ülevaatusele õigeaegselt esitatuks. Mõlemal juhul arvestatakse järgmine ülevaatuse aeg senise ülevaatuse lõppemisest. 

Broneeri auto ülevaatuse aeg Tehnoülevaatuse kodulehel

Tehnoülevaatuse kodulehel on võimalik broneerida auto ülevaatuse aeg ilma järjekorras ootamata. Lisaks kiirele broneerimissüsteemile pakume ka kodulehel broneerijatele teenuse hinnalt soodustust. Tehnoülevaatus punktid asuvad Tallinnas ning Peetris, kus tegutsevad kogenud spetsialistid, kes teevad oma tööd korralikult ja efektiivselt. 

Auto ülevaatuse aeg broneeri mugavalt Tehnoülevaatuse kodulehel!