ADR sõidukite tehnoülevaatus Tallinnas

Käsitleme ADR ülevaatuse teemat, mis on äärmiselt oluline igale ohtlike veoste autoveol osalejale.

LOE LISAKS

ADR sõidukite tehnoülevaatus Tallinnas

Käsitleme ADR ülevaatuse teemat, mis on äärmiselt oluline igale ohtlike veoste autoveol osalejale.

LOE LISAKS

ADR sõidukite tehnoülevaatus Tallinnas

ADR-sõiduki ülevaatus on ohtlike veoste autoveol kasutatava sõidukile kehtestatud lisanõuetele vastavuse kontrollimine. Nõuded kehtivad sõidukite ehitusele, tüübikinnitusele, ADR-i kohasele loale ja iga- aastasele tehnilisele ülevaatusele.

Ülevaatusel nõutavad dokumendid:

Ohtliku veose paak- või anumakogumiga sõidukile kontrollasutuse väljastatud veoanuma ADR-vastavuse tunnistus.

ADR-sõiduki eriliigilise ülevaatuse kehtivus määratakse kuupäeva täpsusega. Kui ülevaatus on teostatud ühe kuu jooksul pärast või enne viimase ülevaatuse kehtivusaja lõppu, määratakse järgmise ülevaatuse kuupäev viimase ülevaatuse kehtivusaja lõpu kuupäevast arvates.


ADR ülevaatus on eritüüpi tehniline kontroll, mis on mõeldud spetsiaalselt ohtlike ainete vedamiseks kohandatud sõidukitele. Selline ülevaatus hõlmab mitmeid lisanõudeid, mis on määratletud rahvusvahelistes ADR-reeglites (Accord Dangereux Routier ehk Ohtlikud Kaubad Maanteel). Need nõuded on loodud selleks, et tagada, et sõidukid, mis veavad ohtlikke kaupu, oleksid tehniliselt korras ja ohutud nii juhile kui ka keskkonnale.

Ohtlike veoste vedu on vastutusrikas ja nõuab erilist tähelepanu. ADR ülevaatus tagab, et sõiduk vastab kõikidele ohutusnõuetele ja on seega valmis ohtlikke kaupu vedama. See ülevaatus aitab vältida õnnetusi, mis võivad tekkida tehniliste rikete tõttu ja tagab, et kõik ohutusstandardid on täidetud.

Tallinn, kui Eesti pealinn ja oluline logistiline sõlmpunkt. Profdiagnostik OÜ pakub mitmeid kohti, kus on vüimalik  läbi viia ADR ülevaatust. Meie Tallinna ADR ülevaatuspunktides töötavad kogenud spetsialistid, kes tunnevad põhjalikult ADR nõudeid ja on väljaõppinud selleks, et tagada sõidukite vastavus kõikidele vajalikele standarditele. ADR ülevaatuse tegemiseks pöörduge meie tehnoülevaatuspunkti Peetris, Helgi tee 4.

ADR ülevaatus on vajalik enne ohtlike veoste vedu ja selle sagedus sõltub konkreetsest sõidukist ja veetavatest ainetest. Samuti on soovitatav teha ADR ülevaatus regulaarselt, et tagada sõiduki pidev vastavus ohutusnõuetele.

ADR ülevaatus on kriitilise tähtsusega protsess, mis tagab ohutu ja nõuetekohase ohtlike veoste veo. Tallinnas pakutavad ADR ülevaatusteenused tagavad, et sõidukid vastavad kõrgeimatele ohutusstandarditele. Kui olete ohtlike veoste vedaja, siis ärge alahinnake ADR ülevaatuse tähtsust. See on investeering nii teie enda, teiste liiklejate kui ka keskkonna ohutusse.

 

ADR tehnoülevaatus Tallinnas – seotud küsimused

Mis on ADR ülevaatus?

ADR ülevaatus on eritüüpi tehniline kontroll, mis on mõeldud ohtlikke aineid vedavatele sõidukitele. See kontroll hõlmab sõidukite ehitust, tüübikinnitust, ADR-i kohast luba ja iga-aastast tehnilist ülevaatust, et tagada nende vastavus kehtestatud lisanõuetele.

Milliseid dokumente on vaja ADR ülevaatuseks?

ADR ülevaatuseks on vajalik kontrollasutuse poolt väljastatud veoanuma ADR-vastavuse tunnistus ohtliku veose paak- või anumakogumiga sõidukite puhul.

Kui kaua kehtib ADR ülevaatus?

ADR-sõiduki eriliigilise ülevaatuse kehtivus määratakse kuupäeva täpsusega. Kui ülevaatus on teostatud ühe kuu jooksul enne või pärast viimase ülevaatuse kehtivusaja lõppu, määratakse järgmise ülevaatuse kuupäev viimase ülevaatuse kehtivusaja lõpu kuupäevast arvates.

Miks on ADR ülevaatus oluline?

ADR ülevaatus on oluline, sest see tagab, et ohtlikke aineid vedavad sõidukid vastavad ohutusnõuetele, vähendades seeläbi õnnetuste riski ja tagades keskkonna kaitse.

Kus Tallinnas saab ADR ülevaatust teha?

Tallinnas on mitmeid ülevaatuspunkte, mis pakuvad ADR ülevaatuse teenust. Detailsemat informatsiooni ülevaatuspunktide ja nende pakutavate teenuste kohta leiab Transpordiameti ja Tehnoülevaatus.ee veebilehtedelt.

Millised on ADR ülevaatuse liigid?

Lisaks korralisele ja korduvülevaatusele kuuluvad eriliigiliste ülevaatuste hulka ka ADR ülevaatused, mis on spetsiaalselt mõeldud ohtlike veoste veoks kasutatavatele sõidukitele.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Ülevaatuspunkt Peetris, Helgi teel

Peetri tehnoülevaatuspunkt  pakub oma klientidele kiireimat ja soodsat tehnoülevaatuse teenust Tallinnas. Tänu kolmele ülevaatusliinile, efektiivsele töökorraldusele ja kaasaegsele tehnikale, saame ülevaatuse teha lühima võimaliku ajaga.

Lisaks pakume Peetri ülevaatuspunktis eriti soodsat hinda, mis teeb meist atraktiivse valiku kõigile, kes soovivad oma sõidukit kontrollida parima hinna eest.

Helgi tee tehnoülevaatus on Eesti kõige suurem ja kaasaegsem autode ülevaatuse teostamise keskus. 

Ülevaatuspunkt Rocca-al-Mares

Rocca Al Mare ülevaatuspunkt eristub teistest Tallinna ülevaatuspunktides oluliselt. Oleme ainus tehnoülevaatuspunkt Tallinnas, mis on avatud ka pühapäeviti.

Me mõistame, et argipäeviti võib olla keeruline leida aega oma sõiduki ülevaatuseks, mistõttu pakume paindlikke lahtiolekuaegu, mis on kooskõlas Sinu vajadustega. Seega, kas soovid oma sõidukit üle vaadata nädalavahetusel või pärast tööpäeva, on Rocca Al Mare ülevaatuspunkt alati avatud.

Ülevaatuspunkt Mustamäel ja Õismäel

Meie Mustamäe ülevaatuspunkt on eriti mugavas asukohas just Mustamäel ja Õismäel elavatele autoomanikele. Saate hõlpsasti sõiduki ülevaatusega tegeleda oma igapäevaste toimingute vahel, ilma et peaksite selleks kuhugi kaugele sõitma.

Mustamäe ülevaatuspunkt varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab meil pakkuda kiiret ja kvaliteetset teenust. Tehnoülevaatuse läbimiseks kulub vaid 15 minutit.

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap