Auto tulekustuti kontroll

Kas teadsid, et tulekustuti kontroll tuleb teostada igal aastal ja et autos peab olema vähemalt 1 kg tulekustuti? Teosta tulekustuti kontroll meie tehnoülevaatuses. Lisainfo leiad siit.

Lugemiseks kulub sul vaid 2 minutit.

auto tulekustuti kontroll

Tulekustuti kontroll – mida tuleks teada?

Tulekustuti kuulub autos kohustusliku lisavarustuse hulka. Loodetavasti pole kellelgi tulekustutit reaalselt kasutada tarvis, kuid sellest hoolimata on hädaolukorras toimiva tulekustuti omamine kriitiline, mistõttu tuleb teostada regulaarset tulekustuti kontrolli

Tulekustuti kontroll on kohustuslik igal sõiduki tehnoülevaatusel.

Tulekustuti kontrolli nõuded

Tulekustuti kontroll sõidukis peab toimuma kord aastas, kui tulekustutit hoiustatakse niiskes, vibratsiooni rohkes ja temperatuuri kõikumisega kohas – näiteks autos või garaažis. Samuti tuleb iga aasta teostada tulekustuti kontroll veesõidukis asuvatele kustutitele. 

Liiklusvahendis võib seaduse “Nõuded esmastele tulekustutusvahenditele ja nende vajadus”, järgi hoida tulekustutit nii horisontaal – kui kaldasendis, juhul kui selle hoidmine vertikaalasendis pole võimalik ning seda ei keela kustuti kasutusjuhend. 

Oluline on jälgida, et tulekustuti peab asuma lihtsasti ligipääsetavas kohas ja olema kättesaadav nii et tulekustuti kinnitusi on võimalik avada ilma abivahendeid kasutamata. Soovitame oma sõidukis teostada tulekustuti kontroll selle kättesaadavust hädaolukorras silmas pidades.

Tulekustuti nõuded sõidukites

Tulekustuti kontrollimisel on tähtis pöörata tähelepanu ka sõiduki tüübile, kuna sõiduki kategooriatele kehtivad erinevad reeglid.

Auto, kategooriad M1 ja N1

Autos massiga kuni 3,5t peab olema vähemalt üks 1 kg tulekustuti.

Sõiduk massiga üle 3,5t

Sõidukis massiga üle 3,5t peab olema vähemalt üks 2 kg tulekustuti.

Buss üle 17 istekohaga

Tulekustuti garaažis

Tehnoülevaatuse ajal kontrollitakse tulekustutit lisaks säilivuse tähtajale ka visuaalselt, veendumaks, et kõik olulised tulekustuti osad on terved ja töökorras.

Tulekustuti kontrolli läbimiseks on olulised järgmised tegurid:

Tulekustuti kontrolli läbides kleebitakse tulekustutile vastav kontrollkleebis koos järgmise tulekustuti kontrolli kuupäevaga. Kui tulekustutiga peaks esinema probleeme, saab meie Tehnoülevaatuse punktidest soetada ka uue kustuti. 

Tulekustuti kontroll tehnoülevaatuse punktides

Oma sõiduki tulekustuti kontrolli saab hõlpsasti teostada Tehnoülevaatuse ülevaatuspunktides Peetris, aadressil Helgi tee 4, ja Tallinnas, aadressil Ehitajate tee 116. 

Mugav ja kiire sõiduki ülevaatus vaid 15 minutiga.

Sulle võivad huvi pakkuda ka need postitused