Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Pidurite kontroll tehnoülevaatusel

Pidurite kontroll Tehnoülevaatus punktides Tallinnas ja Peetris. Korras pidurisüsteem – turvaline teekond.

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

pidurite kontroll tehnoulevaatus

Pidurite kontroll

Sõiduki pidurite rike on üks ohtlikemaid tegureid, mille tagajärjel on juhtunud raskeid õnnetusi. Autol võib esineda erinevad rikked, väiksemad ja suuremad, kuid pidurite seisukord, on elutähtis. Pidurid kuluvad sõites ning vajavad regulaarset hooldust ja vahetust. Kui selgub, et pidurid on kulunud, tuleks need viivitamatult korda teha.

Kuidas aru saada, et pidureid tuleb kontrollida?

Vältimaks olukorda, kus keset sõitu piduritega midagi juhtub, on vaja tähele panna, mis märke annab sõiduk oma seisukorrast. Märke pidurite kulumisest võib olla mitmeid – süttiv märgutuli armatuuril, visuaalne seisund, helid, vibratsioon või mõni muu tunnetuslik erinevus sõidu ajal.

Pidurite kulumise tunnused

Pidursüsteemi komponentide hooldus

Pidurite kontroll Tehnoülevaatuse punktides Tallinnas ja Peetris

Tavaliselt pööratakse tähelepanu piduritele alles siis, kui on tekkinud rike või kahtlus. Tehnoülevaatuse käigus kontrollitakse alati pidureid, kui tegelikult on autojuhi ja tema kaasreisijate turvalisuse tagamiseks parim, kui pidurite kontrolli teostatakse vähemalt kord aastas.

Pidurisüsteemi õigeaegne hooldus on eluliselt tähtis – Tehnoülevaatuse punktides on võimalik igal hetkel sõiduki pidureid kontrollida

Sulle võivad huvi pakkuda ka need postitused