Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Veermiku kontroll

Veermik on üks olulisemaid sõiduki osasid – selle roll on tagada sõites kogu mootori jõu ühtlane kasutamine võimalikult minimaalse takistusega. Oleme kirja pannud olulised tegurid, mis tasub autoomanikul sõiduki veermiku kohta teada.

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

veermiku kontroll

Veermiku kontroll Tehnoülevaatus punktides

Veermiku alla kuuluvad rattad, vedrustus ning esi- ja tagasild. Kuna veermik puutub otseselt kokku maapinnaga, siis on tegemist ühe kõige kuluvama auto osaga, mida mõjutavad nii teeolud, teekatte augud, sõidukiirus ja sõidustiil.

Miks on veermiku kontroll oluline?

Veermiku kontroll on äärmiselt oluline, et tagada ohutu sõit kõigile liikluses osalejatele. Kuna veermiku ülesehitus on konstrueeritud rohkete detailidega, millest igaühel on kindel otstarve ja ülesanne, on äärmiselt oluline iga detaili toimimine. Kui ühe detaili töös esineb tõrkeid või kulumist, mõjutab see omakorda teiste detailide tööd, mis omakorda pärsib ka kogu veermiku toimimist.

Kuna veermiku kulumine mõjutab oluliselt ka teisi auto osasid, siis on oluline teostada veermiku kontroll esimesel võimalusel. Nii on võimalik kõrvaldada veermiku kontrolli käigus viga juba algusfaasis, vältides sealjuures kontrolli edasi lükates kaasnevat lisakulumist ja seega ka lisakulutusi. Tihti võivad rikked veermikus edasi kanduda ka näiteks mootorisse või ka jõuülekandesüsteemi, kahjustades ka nende tööd olulisel määral.

Veermiku kontroll tuleb sooritada regulaarselt

Veermiku kontroll tuleks kindlasti sooritada iga 10 000-15 000 km läbimisel või korra aastas, kui esineb rikkeid auto sõitmisel või juhitavusel. Lisaks võib ka sõitmisel esineda mitmeid märke veermiku kulumisest. Näiteks viitab veermiku kulumisele sõiduki kaldumine ühele või teisele küljele – siis tuleb sooritada ohutuse tagamiseks veermiku kontroll. Samuti on oluline teostada veermiku kontroll kui sõidukist kõlavad ebatavalised hääled. 

Veermiku kontroll on võimalik teostada teise teenusega samaaegselt. Tihti soovitatakse teostada veermiku kontroll õlivahetuse ajal. Kuna veermik on ka tihedalt seotud piduritega, siis sooritatakse sageli nii piduri kui veermiku kontroll samaaegselt. Kui esineb probleeme, siis vahetatakse veermiku kontrolli järel veermikuosad sümmeetriliselt, et vältida poolte ebaühtlast kulumist ning sellega kaasnevaid probleeme.

Veermiku kontroll Tehnoülevaatus punktides

Veermiku kontroll on võimalik teostada Tehnoülevaatuspunktides Tallinnas, aadressil Ehitajate tee 116, ning Peetris, aadressil Helgi tee 4. Tehnoülevaatuspunktides on kontroll väga mugav ka kiire – kliendi heaolu on meie jaoks äärmiselt oluline. Mõlemas punktis on veermiku kontroll hinnaga 29,95€ ning teenus on broneeritav veebis.