2022. aastal tuleb lisaks rehvide hooajalisele vahetamisele pöörata erilist tähelepanu ka rehvidel olevale märgisele. Alates 1. detsembrist on lubatud kasutada vaid naastrehve ja ilma naastudeta talverehve, millel on uuendatud märgis. Mida tuleks veel talverehvide kohta teada?
Siit artiklist saad teada:
Milline peab olema uute talverehvide märgistus?
Millal on talverehvid Eestis kohustuslikud?
Kuidas seada sõiduk talveks valmis?
Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Milline peab olema uute talverehvide märgistus?
Vastavalt 25.10.2019 vastu võetud majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusele, võivad sõiduautod, väikekaubikud, O2-kategooria haagised, kerega L6e- ja L7e-kategooria sõidukid kasutada talvistes tingimustes sõitmisel vaid uuendatud märgistusega naastudeta rehve. Uus märgis on sätestatud UNECE eeskirjas number 117 ja kujutab kolme teravat mäetippu, mille sees on lumehelbe tähis.
Kui seni on kasutatud talverehvidel M + S tähistust, siis uue märgistusega talverehvid on oluliselt ohutumad, parema pidavusega ning sobivamad rasketes lumeoludes kasutamiseks. Just sellepärast peavad kõik kasutusel olevad naastuteta talverehvid alates 1. detsembrist 2022 aastal kandma uut märgistust. Erand kehtib vastavalt UNECE eeskirjale number 54 maastikurehvidega sõidukitele, mille rehvid on märgistatud sümboliga POR. Vastava märgistusega maastikurehvidele ei kehti kolme mäetipu ja lumehelbega sümboli kohustus.
Millal on talverehvid Eestis kohustuslikud?
Talverehvid on äärmiselt olulised tagamaks ohutut liiklemist talvistes teeoludes, kus teed võivad olla jääs, lumised ning libedad. Olgugi et külmakraadid võivad saabuda juba varem, on talverehvid Eestis kohustuslikud alates 1. detsembrist, naastrehve võib kasutada 15. oktoobrist. Viimane aeg talverehvid suverehvide vastu ümbervahetamiseks on 1. märts või naastrehvide puhul 31. märts.
Kuigi talverehvid on kohustuslikud alates 1. detsembrist, vahetavad hoolsad sõidukijuhid rehvid ära juba varem. Olenemata kuupäevast võivad ilmastikuolud kiiresti muutuda, seda eriti talvisel perioodil, kui on sagedased nii lumetormid, lörtsisajud kui ka järsud miinuskraadid. Kõige muretum on vahetada sõiduki rehvid talverehvide vastu juba enne esimesi miinuskraade – nii on võimalik vältida ootamatut libedust, jäidet ning olla valmis liiklemiseks iga ilmaga.
Kuidas seada sõiduk talveks valmis?
Kui sõidukil on juba olemas uue kohustusliku märgisega talverehvid, tasub üle kontrollida rehvimustri jääksügavus. Talverehvide puhul ei tohi mustri jääksügavus olla väiksem kui 3 mm, vastasel juhul ei kaitse talverehvid sõidukit ekstreemsetel ilmastikuoludel.
Veel on oluline kontrollida sõiduki tehnilist seisukorda: kas tuled ja kojamehed töötavad? Tegemist on asendamatute sõiduki osadega pimedal ja tuisusel hooajal. Mõistlik on ka sõiduki uste lukke õlitada, et talvised miinuskraadid uste avamist võimatuks ei teeks.
Kui soovid lasta spetsialistidel oma sõiduk enne talve saabumist üle vaadata, pöördu Tehnoülevaatus punkti Tallinnas või Peetris. Oleme abiks ohutu talvehooaja tagamisel.
- Tehnoülevaatus Õismäel – autode ohutuse nimel kiiresti ja professionaalselt
- Helgi tee ülevaatuspunkt – kiire, kvaliteetne ja kliendisõbralik tehnoülevaatus Tallinnas
- Tehnoülevaatus Mustamäel – ohutu, kiire ja kvaliteetne lahendus teie autole
- Tehnoülevaatus Ehitajate teel Tallinnas – kiire, põhjalik ja mugav lahendus Tallinna autoomanikele
- Auto ülevaatuse hind: mida tuleks teada?
- Liiklusturvalisus ja tehnoülevaatus – miks on oluline hoida oma auto heas tehnilises seisukorras
- Auto ülevaatuse aeg on saabumas
- Ülevaatuspunktid Tallinnas
- Kvaliteetne auto ülevaatus
- Auto ülevaatuse kehtivus
- Tehnoülevaatuse kontroll
- Kas kehtib ÜV kontroll reg. nr. järgi?