Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Naastrehvide vahetus

Naastrehve võib Eestis kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Suverehvide kasutamine on kohustuslik alates 1. maist.

Siit artiklist saad teada:

Naastrehvide vahetusega võib veel oodata
Naastrehvid kaitsevad muutlike kevadilmade eest
Enne rehvivahetust kontrolli ka rehvid üle
Rehvivahetuse parim aeg

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Naastrehvide vahetus

Naastrehvide vahetusega võib veel oodata

Kevade saabudes kiirustavad autoomanikud tihti rehvitöökodadesse, et vahetada talverehvid suverehvide vastu. Siiski tuleb olenemata päevastest soojakraadidest oodata ka öiseid soojakraade, et vältida suverehvidega sõites ootamatult libedaid ilmastikuolusid. „Suverehvidele ülemineku aeg on tehtud Eestis paindlikuks, kuna ilmastikuolud erinevad riigi eri piirkondades. Praegu on temperatuur öösiti veel miinuspoolel ning ei ole põhjust rehvivahetusega kiirustada,“ selgitas tehnoülevaatus.ee omanik Andres Peerna.

Naastrehvid kaitsevad muutlike kevadilmade eest

Kui aasta alguses rõõmustatakse esimeste soojakraadidega juba kevade saabumise üle, siis sellegipoolest tuleb rehvivahetusega ettevaatlik olla. Tihti võib juhtuda, et mõned päevad või nädalad on kevadilm soe ja kuiv, ent siis sajab taas lund ning teeolud muutuvad talviselt libedaks. Muutlikest ilmaoludest tulenevalt ei soovitata öiste miinuskraadide esinemisel rehvivahetusega kiirustada, vaid oodata ka öösel soojemat temperatuuri. 

Ka sellel aastal võis märtsikuus tunda kevadist päikest ning soojust, küll aga lubas ilmaprognoos aprillis veel lume- ja lörtsisadusid, mis võivad teeolud libedaks ning ohtlikuks muuta. Siinkohal on kõige turvalisem jätkata sõitmist naastrehvidega, kuna talverehvid on libedates teeoludes ohutumad ning sõiduk on paremini kontrollitav.

Kuigi talve- ehk naastrehve on soovituslik kasutada kevadel nii kaua kui võimalik, tuleb siiski järgida ka seadust. Suverehvide kasutamine Eestis kohustuslik alates 1. maist, seega enne juuni algust tuleb rehvivahetus kindlasti ette võtta.

Enne rehvivahetust kontrolli ka rehvid üle

Kui rehvivahetuse aeg on käes, soovitame üle vaadata suverehvide mustrisügavuse, mis peab olema üle 1,6 millimeetri. Juhul, kui rehvi mustrisügavus on alla 2 millimeetri, tasub rehvide kulumist regulaarselt kontrollida ning esimesel võimalusel uute rehvide ostmist kaaluda. Kui mustrisügavus on alla 1,6 millimeetri, tuleb soetada uued rehvid. Niivõrd kulunud rehvid ei pea tervet hooaega vastu ning võivad osutuda eluohtlikuks. 

Lisaks suverehvidele tasub kontrollida enne suvepuhkust ka naastrehvide kulumist. Talverehvide minimaalne nõutud sügavus on 3 millimeetrit, ent soovitatavalt võiks olla rehvisügavus üle 4 millimeetri. See tagab võimalikult ohutu sõidu ka libedates oludes. Kui talverehvide sügavus on alla 3 millimeetri, tasub võimalusel soetada uued rehvid. Aegsasti uued rehvid ostes on ka sügisel rehvivahetusel vähem stressi.

Rehvivahetuse parim aeg

Isegi kui ilmad tunduvad kevadised ning soojad, tasub kevadperioodil ilmaprognoosil silma peal hoida. Nii saab teha parimaid valikuid rehvivahetuse ajastamise kohta, et vältida ootamatutest ilmaoludest tingituna ohtlikke olukordi.