Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Mootorratta pidurite kontroll

Kuigi kõigi liikluses osalejate jaoks on kohustuslik ja vajalik kontrollida ning hooldada oma sõidukit, on just mootorratturid liikluses oluliselt haavatavamad. Sellest tulenevalt on eriti tähtis jälgida, et teostatakse regulaarselt nii mootorratta pidurite kontroll kui ka üldkontroll, tagades nii mootorratturi ohutus liikluses.

Siit artiklist saad teada:

Mis märgid viitavad mootorratta pidurite kontrolli vajadusele?
Kuidas teostatakse mootorratta pidurite kontroll?
Piduristend tagab turvalise ja kiire pidurite kontrolli

Lugemiseks kulub sul vaid 5 minutit.

Mootorratta pidurite kontroll

Mis märgid viitavad mootorratta pidurite kontrolli vajadusele?

Kuigi mootorratta pidurisüsteemi kontrollitakse ka tehnoülevaatusel, võib siiski juhtuda, et süsteem kulub ning vajab hooldust ka ülevaatuste vahepeal. Järgnevad tegurid võivad olla märgid, et oleks aeg teostada mootorratta pidurite kontroll:

Kuidas teostatakse mootorratta pidurite kontroll?

Mootorratta pidurite kontroll on alates 2020. aastal jõustunud nõudest suuresti muutunud. Kui varasemalt teostati kontroll välistingimustes sõites ning joonte vahel pidurdades, olles seejuures oluliselt ilmast mõjutatud, siis vastavalt uuele nõudele tuleb mootorratta pidurite kontroll teostada tehnoloogia abil. Uue tehnoloogilise mõõtmisvahendiga saab sooritada mootorratta pidurite kontroll sisetingimustes ning objektiivsemalt, kuna enam ei mõjuta ilmaolud kontrolli tulemust.

Tehnoülevaatus punktides kasutatakse mootorratta pidurite kontrolliks piduristendi, kui just veoskeem või pidurisüsteemi konstruktsioon seda ei takista, ning kontroll tuleb sooritada aeglustusmõõturi abil. Piduristend on oluliselt turvalisem, kvaliteetsem ja kiirem viis mootorratta pidurite kontrollimiseks kui seda on aeglustusmõõtur, mille puhul võib vihmase ilmaga esineda mootorratturi kukkumist.

Piduristend tagab turvalise ja kiire pidurite kontrolli

Piduristendi kasutamine mootorratta pidurite kontrollil on üsna uudne lahendus, millega tuli esimesena turule Tehnoülevaatus. Piduristendi kasutati tavapäraselt sõiduauto pidurite kontrollimiseks, kuid kuna tegemist on efektiivse kontrollmeetodiga, on seda ka mootorrataste jaoks arendatud.

Mootorratta pidurite kontrolliks on loodud spetsiaalne mootorratta piduristend ehk võrreldes sõiduauto piduristendiga kitsam rull, mis välistab sõiduki kukkumise võimaluse ning tagab sellega ka mootorratturi ohutuse. Piduristendi tööpõhimõte on lihtne: stend mõõdab rataste pidurdusjõudu ning analüüsib saadud tulemusi. Analüüsile järgneb tulemuste loomine, võttes arvesse ka mootorratta kaalu.

Mootorratta pidurite kontrolli teostab Tehnoülevaatus ülevaatuspunktides aastaringselt nii Tallinnas, aadressil Ehitajate tee 116, kui ka Peetris, aadressil Helgi tee 4. Mootorratta pidurite kontrolli saab broneerida mugavalt ja kiirelt Tehnoülevaatuse veebilehel.