Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Millal toimub korduvülevaatus?

Sõiduki korduvülevaatus on vajalik juhul, kui esmasel tehnoülevaatusel sõiduk ei vastanud etteantud nõuetel. Korduvülevaatuse läbimiseks on sätestatud kindlad nõuded ning reeglid, millega tasub kindlasti sõiduki omanikel kursis olla.

Siit artiklist saad teada:
Kui kaua on aega korduvülevaatusel käimiseks?
Enne korduvülevaatust vaata üle ka tüüpvead
Kus teostatakse korduvülevaatus?
Soorita sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Millal toimub korduvülevaatus

Korduvülevaatusele määratakse sõiduk, mille töös tuvastatakse ülevaatusel vigu, mis teevad sõiduki kasutamise liikluses ohtlikuks. Korduvülevaatusele minnes tuleks välja toodud vead lasta eemaldada. Autoga, millel puudub kehtiv ülevaatus, liikluses liigelda ei tohi välja arvatud siis, kui sõidukil ei esine ohtlikke vigu ning sõidetakse remondikotta, ülevaatuspunkti, Maanteeametisse või garažeerimiskohta.

Kui kaua on aega korduvülevaatusel käimiseks?

Korduvülevaatusel peab ära käima kuu jooksul alates selle määramisest, sest siis kontrollitakse ainult ülevaatusel määratuid vigu. Korduvülevaatusel piisab ainult välja toodud vigade parandamiseks juhul kui sõiduk esitatakse korduvülevaatusele:

Kui korduvülevaatusele minnakse hiljem kui kuu jooksul, siis tehakse sõidukile täielik kontroll.

Enne korduvülevaatust vaata üle ka tüüpvead.

Enne korduvülevaatust on soovitatav üle vaadata ka teised tüüpvead, mis tihti sõidukite juures eksisteerivad. Üle tasuks kontrollida sõiduki tuled, tuuleklaas, erinevad vedelikud (õlid, klaasipesuvedelik jms), turvavarustus (turvavööd, helisignaal jms), lisavarustus (tõkiskingad, tulekustuti, ohukolmnurk, autoapteek).

Need on ka vead, mille pärast tavaliselt auto suunatakse korduvülevaatusele, seega tasuks veenduda, et nende asjade töökindluses ei esine vigu.

Kus teostatakse korduvülevaatus?

Korduvülevaatus teostatakse samas ülevaatuspunktis, kus tehti korrapärane ülevaatus. Ülevaatuspunkti ei pea autot viima sõiduki omanik või kasutaja, vaid piisab ka kolmandast isikust. Kaasa tuleb võtta auto registreerimistunnistus ning isikut tõendav dokument.

Soorita sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris

Tehnoülevaatus kliendid saavad broneerida tehnoülevaatusele aja mugavalt kodulehel, säästes lisaks ajale ka raha, sest kodulehel broneerijatele kehtib soodustus. Kui aga tehnoülevaatusel selgub, et tuleb sooritada ka kordusülevaatus, siis aja broneerimine pole vajalik – kordusülevaatus toimub elava järjekorra alusel.

Kvaliteetse ja kiire tehnoülevaatuse tagavad sulle Tehnoülevaatus spetsialistid nii Tallinna kui Peetri ülevaatuspunktis. Küll aga tasub meeles pidada, et kordusülevaatuse vältimiseks teosta oma sõidukile ka ise eelnevalt kontroll.