Millal suunatakse sõiduk korduvülevaatusele?

Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustus, mida tuleb teostada regulaarselt olenevalt sõiduki vanusest. 

LOE LISAKS

Millal suunatakse sõiduk korduvülevaatusele?

Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustus, mida tuleb teostada regulaarselt olenevalt sõiduki vanusest. 

LOE LISAKS

Sõiduki korduvülevaatus

Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustus, mida tuleb teostada regulaarselt olenevalt sõiduki vanusest. Tänu tehnoülevaatusele on võimalik vähendada liiklusest tulenevat negatiivset mõju keskkonnale, aga tagada ka ohutu liikluskultuur kõigile liikluses osalejatele. Kui sõiduk ei vasta seaduses nimetatud korrale ning esineb puudusi, suunatakse sõiduk korduvülevaatusele.

Mida kontrollitakse korduvülevaatusel?

Korduvülevaatusele suunatakse sõiduk, mis ei vasta sõiduki tehnoülevaatuse määruses kehtestatud regulatsioonidele. Kui tehnoülevaatusel esines vigu, märgitakse sõiduk vigade likvideerimiseni kehtivatele nõuetele mittevastavaks ja koostatakse sõiduki valdajale kontrollkaart  otsusega sõiduk korduvülevaatusele esitada. Lisaks märgitakse ära ka sõidukil esinevad vead, mis võimaldab vead enne korduvülevaatusele suundumist eemaldada.

Korduvülevaatusele tuleb sõiduk esitada kontrollkaardil märgitud tähtaja jooksul. Korduvülevaatusel kontrollitakse kontrollkaardil väljatoodud vigade parandamist, ent kui sõiduk esitatakse  korduvülevaatusele hiljem, kui kontrollkaardil märgitud tähtaeg,  teostatakse täismahus korraline ülevaatus kõigile sõiduki osadele. Kui rikked on parandatud ning sõidukil vigu ei esine, määratakse sõiduki ülevaatus kehtivaks. Tehnonõuetele vastavuse kontrolli tulemusi tõendatakse liiklusregistri andmetega. 

Millise aja järel tuleb teostada korduvülevaatus?

Korduvülevaatusele määratud sõidukiga ehk kehtivatele tehnonõuetele mittevastavat mootorsõidukit või selle haagist võib liikluses kasutada  kuni kontrollkaardil määratud tähtajani. Korduvülevaatusele saab sõiduki esitada:

 • enne kehtiva korralise ülevaatuse tähtaja lõppu ja 30 päeva jooksul pärast korralise ülevaatuse tähtaega;
 • kuni 30 päeva korduvülevaatuse määramisest, kui sõidukil puudus korraline ülevaatus;
 • kui korduvülevaatuse määramisest on möödas üle 60 päeva, ei tohi liikluses osaleda.

  Lisaks on siinkohal oluline toonitada, et korduvülevaatust teostatakse samas ülevaatuspunktis, kus teostati korraline ülevaatus – nii on võimalik tagada mõlema ülevaatuse ühtlane kvaliteet.

  Kuidas valmistuda korduvülevaatuseks?

  Korduvülevaatuseks valmistumisel on oluline parandada kõik kontrollkaardil väljatoodud vead, millele lisaks tasub ka sõiduk täpsema pilguga üle vaadata, et vältida uute vigade avastamist. Eriti oluline on pöörata tähelepanu kõigile sõiduki osadele kui korduvülevaatusele suundutakse rohkem kui 60 päeva korduvülevaatuse määramisest, sest sõidukile teostatakse sel juhul täielik ülevaatus.

  Kui sõiduk vajab uuesti ülevaatuse teostamist, tasub enne ülevaatuspunkti sõitmist iseseisvalt kontrollida nii sõiduki tulesid, rehve, kojamehi, pesureid, tuuleklaasi ning võimalikke lekkeid. Lisaks peab sõidukis olema tulekustuti, ohukolmnurk ja tõkiskingad. Enamasti satuvad sõidukid korduvülevaatusele just tulede vigade tõttu, seega kontrolli kõikide tulede korrasolekut.

  Teosta sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktides, tehnoülevaatus.ee

  Teosta ülevaatus Tehnoülevaatus punktides Tallinnas või Peetris, kus teostatakse ülevaatus vaid 15 minutiga. Kui sõidukil peaks esinema probleeme, selgitavad meie kogenud spetsialistid vajadusel ilmnenud vigasid ning edaspidiseid võimalusi.
  Broneeri aeg tehnoülevaatusele mugavalt kodulehel ja väldi järjekorras ootamist.

  Tehnoülevaatus Tallinnas - seotud küsimused ja vastused

  Kui kaua võtab Profdiagnostikus sõiduki tehnoülevaatus aega?

  Profdiagnostikul on ainulaadne võimekus teha sõiduki ülevaatus vaid 15 minutiga.

  Milliseid sõidukeid saab Profdiagnostikus tehnoülevaatusele tuua?

  Profdiagnostikus saab tehnoülevaatuse teostada kõikidele sõidukite kategooriatele, millel on kohustuslik läbida tehnoülevaatus vastavalt Eesti Vabariigis kehtivatele õigusaktidele, sealhulgas sõiduautod, veoautod, bussid, haagised, mootorrattd, ATV-d, mopeedautod, kaubikud, traktorid ja muud sõidukid.

  Mis teeb Profdiagnostiku teenuse keskkonnasõbralikuks?

  Profdiagnostiku teenus on keskkonnasõbralik, kuna kogu majandamine on paberivaba, mis säästab loodust ning tagab kiirema ja tõhusama teeninduse. Lisaks oleme pühendunud ressursside säästmisele ja jätkusuutlikkuse edendamisele.

  Kus asuvad Profdiagnostiku ülevaatuspunktid Tallinnas?

  Profdiagnostiku ülevaatuspunktid asuvad Tallinnas Mustamäe/Haabersti, Rocca-Al Mare ja Peetri piirkondades.

  Millised on Profdiagnostiku lahtiolekuajad?

  Näiteks Peetri ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–20:00 ja laupäeval 09:00–17:00. Mustamäe ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–21:00 ja laupäeval 10:00–17:00. Rocca Al Mare ülevaatuspunkt on avatud iga päev kell 10:00–20:00.

  Kuidas saab Profdiagnostikus aja broneerida?

  Profdiagnostikus saab aja broneerida mugava veebipõhise broneerimissüsteemi kaudu, mis muudab aja broneerimise lihtsaks ja kiireks. Alusta broneerimist siit - booking.tehnoulevaatus.ee

  Milliseid erilisi teenuseid pakub Profdiagnostik?

  Lisaks tavapärasele tehnoülevaatusele pakub Profdiagnostik ka ADR ülevaatust ja rahvusvahelist tehnoülevaatust, mis on suunatud ettevõtetele, kes veavad ohtlikke aineid või teevad rahvusvahelisi vedusid.

  Mis eristab Peetri ülevaatuspunkti teistest Profdiagnostiku punktidest?

  Peetri ülevaatuspunkt on eriline, kuna see on eesti suurim tehnoülevaatuspunkt ja seal kehtivad eripakkumised, mis muudavad tehnoülevaatuse veelgi soodsamaks. Samuti on võimalik tehnoülevaatus teostada uskumatult kiiresti – vaid 15 minutiga.

  Kuidas tagab Profdiagnostik kvaliteetse teeninduse?

  Profdiagnostik tagab kvaliteetse teeninduse läbi oma professionaalse ja kogenud meeskonna, mis tagab, et iga sõiduk läbib ülevaatuse hoolikalt ja täpselt. Lisaks on ülevaatuspunktid varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab pakkuda kiiret ja usaldusväärset teenust.

  Missugune on klientide tagasiside Profdiagnostiku teenustele?

  Profdiagnostiku teenused on saanud Google’i kasutajate hinnangutes kõrgeid tulemusi, mis näitab klientide positiivset tagasisidet ja rahulolu pakutavate teenustega.

  Kas sõiduki tehnoülevaatust saab teha ka nädalavahetustel?

  Jah, Profdiagnostiku ülevaatuspunktid on avatud laupäeval, sealhulgas Rocca Al Mare ülevaatuspunkt, on avatud ka pühapäeval, mis teeb teenused kättesaadavaks ka nädalavahetusel.

  Mida pead teadma enne ülevaatusele tulemist?

  Enne ülevaatusele tulemist peaksid kontrollima oma auto tulesid, turvavarustust, esiklaasi korrasolekut, vedelikke ning lisavarustust, nagu ohukolmnurk, tõkiskingad ja tulekustuti, et tagada sõiduki nõuetekohane seisukord ülevaatuseks.

  Peetri

  Helgi tee 4

  E-R 9:00-20:00
  L 09:00-17:00

  helgi@tehnoulevaatus.ee
  Tel: 605 0078

  Asukoht kaardil

  Mustamäe ja Õismäe

  Ehitajate tee 116

  E-R 9:00-21:00
  L 10:00-17:00

  ehitajate@tehnoulevaatus.ee
  Tel: 609 9235

  Asukoht kaardil

  Rocca al Mare

  Kaubanduskeskuse parklas

  E-P 10:00-20.00
  Avatud ka pühapäeval

  info@tehnoulevaatus.ee
  Tel: 609 9235

  Asukoht kaardil

  Peetri tehnoülevaatus

  Helgi tee 4

  E-R 9:00-20:00
  L 09:00-17:00

  helgi@tehnoulevaatus.ee
  Tel: 605 0078

  Asukoht kaardil

  Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

  Ehitajate tee 116

  E-R 9:00-21:00
  L 10:00-17:00

  ehitajate@tehnoulevaatus.ee
  Tel: 609 9235

  Asukoht kaardil

  Rocca al Mare tehnoülevaatus

  Kaubanduskeskuse parklas

  E-P 10:00-20.00
  Avatud ka pühapäeval

  info@tehnoulevaatus.ee
  Tel: 609 9235

  Asukoht kaardil

  Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

  Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

  Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

  LOE EDASI

  rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

  Traktori tehnoülevaatus

  Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

  LOE EDASI

  Traktori tehnoülevaatus

  Mootorratta ülevaatuse hind

  Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

  LOE EDASI

  Mootorratta ülevaatuse hind

  Veoauto tehnoülevaatus

  Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

  LOE EDASI

  Veoauto tehnoülevaatus

  Mopeedauto ülevaatus

  Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

  LOE EDASI

  Mopeedauto ülevaatus

  Millal teha autole tehnoülevaatus?

  Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

  LOE EDASI

  Auto tehnoulevaatus

  Auto tehniline ülevaatus

  Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

  LOE EDASI

  Auto tehniline ülevaatus

  Auto ülevaatus Tallinnas

  Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

  LOE EDASI

  Auto ulevaatus Tallinnas

  Tehnoülevaatuse määrus

  Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

  LOE EDASI

  Tehnoulevaatuse seadus

  © tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
  Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap