Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Mida teha siis, kui sõidukil puudub tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus on äärmiselt oluline ohutu liikluskultuuri tagamiseks ja keskkonnasaaste vähendamiseks. Tehniliselt töökorras sõiduk on ohutu liiklemiseks nii sõidukijuhile kui ka teistele liikluses osalejatele, mistõttu on tehnoülevaatuse omamine kohustuslik. Mida teha, kui sõidukil puudub tehnoülevaatus?

Siit artiklist saad teada:

Sõidukijuht peab tagama sõiduki tehnoülevaatuse kehtivuse
Sõiduki tehnoülevaatuse kehtivuse kontrollimine
Soorita tehnoülevaatus mugavalt Tehnoülevaatus punktides

Lugemiseks kulub sul vaid 5 minutit.

Tehnoülevaatus

Sõidukijuht peab tagama sõiduki tehnoülevaatuse kehtivuse

Kui sõiduki tehnoülevaatuse kehtivus on lõppemas, tuleb esimesel võimalusel tehnoülevaatuspunkti suunduda. Kuna tehnoülevaatuse eesmärk on tagada sõiduki tehniline korrashoid ning ohutus ümbritsevatele liiklejatele, kontrollib tehnoülevaatuse kehtivust regulaarselt ka politsei. Sellest tulenevalt võib politsei kehtetu tehnoülevaatusega liikluses osalemise eest määrata kuni 200€ suuruse rahatrahvi.

Liikluses võivad osaleda vaid kehtiva tehnoülevaatusega sõidukid, seda olenemata sõiduki kategooriast. Küll aga oleneb ülevaatuse kehtivus sõiduki kategooriast ning vanusest:

M1, L3e, L4e, L5e, L7e kategooria sõidukid

O1 kategooria sõidukid

N1 kategooria sõidukid

N2, N3, O2, O3, O4 kategooria sõidukid

M2, M3 kategooria sõidukid

Vanasõiduki kategooria sõidukid

Sõiduki tehnoülevaatuse kehtivuse kontrollimine

Kui viimasest sõiduki tehnoülevaatusest on tükk aega möödas, tasub igaks juhuks tehnoülevaatuse kehtivust kontrollida. Tehnoülevaatus.ee kodulehel on tehnoülevaatuse kehtivuse kontroll lihtne: tuleb sisestada vaid oma sõiduki number ning süsteem näitab, kas tehnoülevaatus on kehtiv või mitte.

Soorita tehnoülevaatus mugavalt Tehnoülevaatus punktides

Tehnoülevaatus.ee kodulehel on tehnoülevaatuse broneerimine mugav ja kiire. Lisaks aja säästmisele pakub Tehnoülevaatus ka kodulehel broneerijatele teenuse hinnast 6€ soodustust.

Tehnoülevaatus pakub teenust Tallinnas, aadressil Ehitajate tee 116, ja Peetris, aadressil Helgi tee 4. Teosta ülevaatus Tehnoülevaatuspunktides ning võid oma sõiduki töökorras kindel olla!