Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Mida kontrollitakse tehnoülevaatusel?

Tehnoülevaatus on kohustuslik lisaks sõiduautodele ka teistele sõiduki liikidele olenevalt sõiduki vanusest kas kord aastas või pikema perioodi järel. Kuna tihti jääb ülevaatuste vahele aasta või rohkem, siis on loomulik soov teada saada, mida tehnoülevaatusel kontrollitakse. Tehnoülevaatusel kontrollitav on sätestatud seadusega, seega on võimalik tehnoülevaatuse läbimiseks ka ise valmistuda.

Siit artiklist saad teada:

Tehnoülevaatusel kontrollitakse sõiduki kõiki osasid
Ole tehnoülevaatuseks valmis
Tehnoülevaatus on kogenud tehnoülevaatuse teostaja

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Mida kontrollitakse tehnoülevaatusel

Tehnoülevaatusel kontrollitakse sõiduki kõiki osasid

Tehnoülevaatus tugineb Sõiduki tehnoülevaatuse eeskirja määrusele, mis sätestab ülevaatuspunktidele üle Eesti kindlad regulatsioonid ja reeglid. Näiteks tuleb määrusest välja, et tehnoülevaatusel kontrollitakse muuhulgas:

Ole tehnoülevaatuseks valmis

Eesmärgiga tehnoülevaatus edukalt läbida, on oluline enne ülevaatuspunkti suundumist enda sõidukit ka ise üle kontrollida. Kuna suurem osa tehnoülevaatusel kontrollitavat on võimalik ise visuaalselt üle vaadata, on mõistlik võimalikud vead ise üles leida ning vajadusel parandada.

Enne tehnoülevaatusele suundumist, soovitame üle kontrollida järgmised sõiduki osad:

Lisaks sõiduki eelnevale kontrollimisele on oluline võtta tehnoülevaatusele kaasa isikut tõendav dokument ning sõiduki registreerimistunnistus. Veel tuleb enne tehnoülevaatusele suundumist kasuks auto eelsoojendamine või enne ülevaatuspunkti jõudmist pikemalt sõitmine, mis aitab põletada kogunenud heitgaaside hulka ning üleliigset tahma, vältides ka kontrollis lubatud taseme ületamist.

Tehnoülevaatus on kogenud tehnoülevaatuse teostaja

Tehnoülevaatus punktid Tallinnas ja Peetris pakuvad oma klientidele kiiret ja kvaliteetset teenust, omades kogemust juba pikki aastaid. Tehnoülevaatuspunkt asub Tallinnas aadressil Ehitajate tee 116 ja Peetris aadressil Helgi tee 4. Mõlemas tehnoülevaatuspunktis on mugavad ootealad, kus klient saab aega veeta kuni sõidukit kontrollitakse. Kuigi oodata on mugav, siis tehnoülevaatus teostatakse reeglina 15 minuti jooksul – seda võimaldab töötamine mitmel liinil ning kogenud töötajad. 

Tehnoülevaatusele broneeri aeg mugavalt ja kiirelt Tehnoülevaatuse kodulehel, nii ei pea ootama järjekorras ning on võimalik säästa teenuse hinnalt.