Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Kus peab läbima korduvülevaatuse?

Tehnoülevaatuse regulaarne teostamine on oluline, et hinnata sõiduki tehnilist seisukorda. Sellegipoolest on mõistlik ka ise, enne tehnoülevaatusele suundumist sõidukile pilk peale visata. Nimelt enamik vigasid, mille tõttu korduvülevaatusele satutakse, on sõiduki ülevaatamisel võimalik märgata.

Siit artiklist saad teada:
Korduvülevaatusele peab minema, kui korralist ülevaatust ei läbitud
Kui kaua on aega korduvülevaatuse sooritamiseks?
Kus peab läbima korduvülevaatuse?
Kuidas valmistuda korduvülevaatuseks?

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Kus peab läbima korduvülevaatuse

Korduvülevaatusele peab minema, kui korralist ülevaatust ei läbitud

Sõiduk peab käima tehnoülevaatusel. Kui auto juures avastatakse viis või enam väheohtlikku riket või puudust või kasvõi üks ohtlik rike või puudus, siis märgitakse sõiduki kontrollkaardile “Esitada korduvülevaatusele”.

Kui kaua on aega korduvülevaatuse sooritamiseks?

Kui ülevaatuselt on läbi kukutud, siis märgitakse auto sõidukõlbmatuks ning sõidukiga liiklemine on keelatud juhul, kui ei sõideta remonditöökotta, ülevaatuspunkti, Maanteeametisse või garažeerimispunkti.  Korduvülevaatusel piisab ainult välja toodud vigade parandamiseks juhul kui sõiduk esitatakse korduvülevaatusele: 

Kui autoga minnakse ülevaatusele hiljem, kui ülevalpool mainitud juhtudel, siis kontrollitakse uuesti üle kogu auto.

Kus peab läbima korduvülevaatuse?

Korduvülevaatus teostatakse samas kohas, kus tehti korraline ülevaatus. Auto võib kohale viia ükskõik kes – peamine on see, et kaasas oleks sõiduki registreerimistunnistus ning isikut tõendav dokument.

Kuidas valmistuda korduvülevaatuseks?

Enne korduvülevaatust tuleb eemaldada kõik varem avastatud vead või rikked. Kui ülevaatusele minnakse hiljem, kui peab, siis tuleks üle vaadata juba terve auto. Eriti tuleb tähelepanu pöörata tulede töökindlusele, turvavarustuse (turvavööd, helisignaal) toimivusele, esiklaasi korrasolule, erinevate vedelike (klaasipesu- ja jahutusvedelik, piduri-, mootori-, roolivõimendiõli) normaaltasemele ning lisavarustuse (tõkiskingad, esmaabikott, ohukolmnurgad ja tulekustuti) olemasolule. Nendega seotud probleemide pärast ei läbita tavaliselt ka korralist ülevaatust, seega tasuks kindlasti enne korduvülevaatust need üle kontrollida.

Soorita sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris

Tehnoülevaatus kliendid saavad broneerida tehnoülevaatusele aja mugavalt kodulehel, säästes lisaks ajale ka raha, sest kodulehel broneerijatele kehtib soodustus. Kui aga tehnoülevaatusel selgub, et tuleb sooritada ka kordusülevaatus, siis aja broneerimine pole vajalik – kordusülevaatus toimub elava järjekorra alusel.

Kvaliteetse ja kiire tehnoülevaatuse tagavad sulle Tehnoülevaatus spetsialistid nii Tallinna kui Peetri ülevaatuspunktis. Küll aga tasub meeles pidada, et kordusülevaatuse vältimiseks teosta oma sõidukile ka ise eelnevalt kontroll.