Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Kuidas vältida korduvülevaatusele sattumist

Kui sõidukil esineb puudusi, siis tuleb need korda teha ning tulla korduvülevaatusele. Täpsemad reeglid ja korduvülevaatuse tingimused oleme selgitanud allpool artiklis.

Siit artiklist saad teada:
Kontrolli esmalt sõiduki tulesid
Korduvülevaatusele saadavad ka kulunud rehvid ja mõrane tuuleklaas
Tehnoülevaatus on tehtud võimalikult kiireks ja mugavaks
Tehnoülevaatus kestab vaid 15 minutit

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Kuidas vältida korduvülevaatusele sattumist

Kontrolli esmalt sõiduki tulesid

Korduvülevaatusele on jõudnud tihti sarnaste vigadega sõidukid, millest üks populaarsem põhjus on vigased sõiduki tuled. Kuna tegemist on ühe lihtsama veaga, mille olemasolu on võimalik märgata kiirel visuaalsel ülevaatamisel, on igati mõistlik seda enne tehnoülevaatusele suundumist teha. Tulesid saab kontrollida nii fassaadiklaasi peegeldusest või mõne sõbra abiga.

Kontrollida tasub nii esi-, päeva-, ääre- ja kaugtulesid, aga lisaks ka esimesi ja tagumisi udutulesid, numbrilaua tulesid ning pidurdus- ja tagurdustulesid. Kui mõni sõiduki tuli ei põle, esineb mõrasid, tuhmumist või teisi vigasid, tuleb need korduvülevaatuse vältimiseks ära parandada.

Korduvülevaatusele saadavad ka kulunud rehvid ja mõrane tuuleklaas

Ohutu liikluse aitavad tagada korralikud rehvid, mis vastavad ilmastikule ning on piisava mustrisügavusega. Samuti tuleb pragusid või mõrasid otsida ka rehvidelt, ka need võivad sõiduki korduvülevaatusele saata. Minimaalne talverehvi sügavus on 3 mm ja suverehvi puhul 1,6 mm. 

Lisaks rehvimustri sügavusele tuleb tähelepanu pöörata ka sellele, et rehvid vastaksid hooajale. Saabudes ülevaatuspunkti naastrehvidega perioodil 30. aprill kuni 1. oktoober, saadetakse sõiduk korduvülevaatusele. Seevastu perioodil 1. detsember kuni 1. märts on kohustuslik kasutada talverehve. Kusjuures alates 2022. aasta 1. detsembrist peavad naastudeta talverehvid kandma märgistust kolme mäetipu ja lumehelbe tähisega. Lisaks on lubatud kasutada naastrehve ning maastikurehve, millel on märgis POR.

Ka sõiduki tuuleklaas tuleks enne tehnoülevaatust üle kontrollida. Kui tuuleklaasil esineb kriimustusi, pragusid või mõrasid, mis mõjutavad juhi vaateväljale negatiivselt, tuleb need parandada.

Tehnoülevaatus on tehtud võimalikult kiireks ja mugavaks

Kui varasemalt tuli tehnoülevaatus sooritada elavas järjekorras, kus tihti pidi enda ülevaatusaega mitukümmend minutit oodata, siis nüüd on võimalik Tehnoülevaatus punktidesse aeg eelnevalt broneerida. Tehnoülevaatus punkti on võimalik tehnoülevaatuse broneering teha kodulehel, mis teeb tehnoülevaatuse veelgi mugavamaks ja kiiremaks.

Internetis broneerides tuleb valida vaid endale sobiv aeg, teenuse eest tasuda ning tehnoülevaatuspunkti suunduda. Internetis tasub broneering teha, kuna veebis broneerides kehtib teenusele ka soodushind.

Tehnoülevaatus kestab vaid 15 minutit

Teostades sõiduki tehnoülevaatuse Tehnoülevaatus punktis, säästab sõidukijuht aega nii broneerimisel kui tehnoülevaatusel. Tänu töötamisele mitmele liinile ja mitme spetsialistiga teostavad tehnoülevaatuse spetsialistid ülevaatuse vaid 15 minutiga. Kui tehnoülevaatust teostavad autoremondilukksepa hariduse ning mitmeaastase autoremondi töökogemusega töötajad, siis ooteruumis teenindavad kliente professionaalsed ja sõbralikud teenindajad. Tehnoülevaatuse ajal saab klient puhata mugavas ooteruumis, lamada massaažitoolis, juua kohvi või vaadata telesaateid. 

Kui Sinu sõiduki tehnoülevaatus on lõppemas, broneeri ülevaatusaeg Tehnoülevaatus kodulehel.