Kuidas toimub sõidukite tehnoülevaatus

Selleks, et sõiduk vastaks kehtestatud nõuetele, peab auto läbima regulaarse tehnoülevaatuse.

LOE LISAKS

Kuidas toimub sõidukite tehnoülevaatus

Selleks, et sõiduk vastaks Maanteeameti poolt kehtestatud normidele, peab auto läbima regulaarse tehnoülevaatuse.

LOE LISAKS

Kuidas toimub sõidukite tehnoülevaatus ja kas see on kohustuslik

Selleks, et sõiduk vastaks kehtestatud nõuetele, peab auto läbima regulaarse tehnoülevaatuse. Ole kursis, mida thenoülevaatusel kontrollitakse ning kuidas iga sõiduki omanik saab ülevaatuseks valmistuda.

Sõiduki tehnoülevaatus on kohustuslik

Sõidukite arv teedel on kasvavas tendentsis ning suureneb ka liikluse tihedus, mis omakorda nõuab rohkem tähelepanu ohutusele.

Peale liikluseeskirjade järgimist on autojuhil kohustus tagada ka sõiduki ohutu tehnoseisund.

Tehnoülevaatus on osa üldisemast korrast, millega tagatakse, et sõidukeid hoitakse nende kasutamise ajal liiklusele ohutus ja keskkonna seisukohast vastuvõetavas seisukorras. Sõidukid, mille heitekontrollisüsteem ei tööta nõuetekohaselt, on suurema keskkonnamõjuga kui nõuetekohaselt hooldatud sõidukid. Seepärast aitab korraline tehnoülevaatus kaasa keskkonnaseisundi parandamisele, kuna sõidukite tekitatav keskmine heide väheneb.
Sõidukid, mille tehnilised süsteemid ei tööta nõuetekohaselt, mõjutavad liiklusohutust ja võivad põhjustada vigastuste või surmajuhtumitega lõppevaid liiklusõnnetusi. Liiklusohutuse seisukohast olulise mootorsõiduki puuduse õigeaegne avastamine aitab kaasa kõnealuse puuduse kõrvaldamisele ja seega õnnetuste vältimisele.

Tehnoülevaatuse liigid

Tehnoülevaatus on üldjuhul korraline tegevus, mida peab tegema iga sõiduki omanik. Kui lisaks korralisele ülevaatusele on ka teist liike tehnoülevaatusi, mille kohta tasuks samuti teada.

Ülevaatuse liikideks on:

 • korraline ülevaatus;
 • korduvülevaatus;
 • erakorraline ülevaatus;
 • eriliigiline ülevaatus:  kiirabi, õppesõiduk, eksamisõiduk, takso, ohtlike veoste (ADR) veoks mõeldud sõiduk ja CEMT-sõiduk

Ettevalmistus tehnoülevaatuseks

Muretut tehnoülevaatuse läbimist aitab õige ettevalmistus.

Jälgida tuleks korralise ülevaatuse tähtaega, mis on märgitud registreerimistunnistusel. Ülevaatusele võib sõiduki estiada igal ajal, soovitavalt kuni  paar kuud enne tähtaega, kuid mitte hiljem, kui kaks kuud peale tähtaega. 

Sõiduki registreerimistunnistus peab olema kaasas, et tehnoülevaatuse lõppedes oleks võimalik teha auto passi vastav kanne ülevaatuse kehtivuse aja kohta.

Ülevaatusel kontrollitakse ohukolmnurga ja tõkiskingade olemasolu. Lisaks kontrollitakse tulekustuti olemasolu ja vastavust nõuetele. Tuleks veenduda, et need abivahendid on sõidukis olemas nähtavas ja kättesaadavas kohas ning nad on heas seisundis.

Sõiduki sujuvat tehnoülevaatust abistab ka üldine sõiduki hea seisukord.

Mida kontrollitakse tehnoülevaatusel?

Ülevaatusel kontrollitakse sõiduki tehnilist seisukorda, mis tagab auto ohutu osalemise liikluses. Kontroll on nii visuaalne kui ka testitakse olulisi sõiduki osasid.

Tehnoülevaatusel tehakse selgeks sõiduki vastavus kehtestatud nõuetele:

 • Sõiduki identifitseerimine. Visuaalne dokumentide, valmistajatehase tähise (VIN kood), registreerimismärgi kontroll.
 • Pidurisüsteem. Sõidupiduri, käsipiduri, pedaali ja muude süsteemi osade mehaanilise seisundi ja toimimise kontroll. Teostatakse nii visuaalselt, käitamisega, teekatsetustega kui ka ühenduste lahtivõtmisega.
 • Juhtimisseade. Vaadeldakse ja tehniliselt testitakse roolimehhanismi, rooliratast, – sammast ja juhtrauda.
 • Nähtavus. Vaatluse käigus tehakse selgeks klaasi, tahavaatepeeglite ja – seadmete seisundit ning vaatevälja takistuste puudumist. Proovilülitamist kasutatakse klaasipuhastite, -pesurite, -soojendi ja tõstukite puhul.
 • Tuled, helkurid ja elektriseadmed. Lähi-, kaug-, piduri- ja suunatulede ning muude tulede, aku ja signaali kontroll vaatlusega, proovi lülitamisega või seadmega.
 • Veermiku ja vedrustuse tehnilisel kontrollil kasutatakse kanalit, tõstukit, lõtkutestrit, rakendatakse vertikaal- või külgjõudu, sõidetakse edasi ja tagasi.
 • Šassii ja sellele kinnitatavad osad. Šassiile ehk raamile ja sellele kinnituvatele osadele, kabiinile ning kerele teostatakse üldjuhul visuaalset kontrolli.
 • Muu auto varustus. Turvavööd ja turvavarustust, muid seadmeid ja varustust samuti kontrollitakse vaatluse käigus.
 • Saasted. Heitgaaside, müra ja lekete kontrollimisel vaatlusele lisaks kasutatakse ka heitgaasianalüsaatorit ja suitsususe mõõturit.
 • Täiendavalt kontrollitakse: taksomeetrit, õppesõidukit, bussi, alarmsõiduki ja eriotstarbelise sõiduki varustust, spidomeetrit, sõidumeerikut, kiiruspiirikut ja muid mõõteseadmeid.

Tehnoülevaatuse järeltegevused

Kui ilmneb, et mõni tehnoülevaatuse käigus kontrollitav sõiduki osa või varustus ei vasta nõuetele, siis tuleb tuvastatud viga esmalt likvideerida ja seejärel tulla korduvülevaatusele.

Tehnoülevaatuse läbimisest tehakse vastav kanne sõiduki tehnilisse passi järgmise ülevaatuse tähtajaga. Selleks, et mitte unustada järgmise ülevaatuse aega, on soovituslik tellida tasuta meeldetuletus.

Tehnoülevaatus 15 minutiga Tehnoülevaatuse punktides Tallinnas ja Peetris

Mõeldes kliendile on Tehnoülevaatuspunktid Tallinnas ja Peetris mugavdanud enda teenust, pakkudes ülevaatust vaid 15. minutiga ning hoides sellega kokku kliendi aega. Tehnoülevaatuse läbiviijad on alati puhaste riietega ning peale ülevaatust on auto sama puhas, kui enne.

Teenuse osutamise ajaks on olemas klientidele mõeldud soe ja mugav ooteruum, milles saab puhata ja kohvi nautida.

Tehnoülevaatus Tallinnas - seotud küsimused ja vastused

Kui kaua võtab Profdiagnostikus sõiduki tehnoülevaatus aega?

Profdiagnostikul on ainulaadne võimekus teha sõiduki ülevaatus vaid 15 minutiga.

Milliseid sõidukeid saab Profdiagnostikus tehnoülevaatusele tuua?

Profdiagnostikus saab tehnoülevaatuse teostada kõikidele sõidukite kategooriatele, millel on kohustuslik läbida tehnoülevaatus vastavalt Eesti Vabariigis kehtivatele õigusaktidele, sealhulgas sõiduautod, veoautod, bussid, haagised, mootorrattd, ATV-d, mopeedautod, kaubikud, traktorid ja muud sõidukid.

Mis teeb Profdiagnostiku teenuse keskkonnasõbralikuks?

Profdiagnostiku teenus on keskkonnasõbralik, kuna kogu majandamine on paberivaba, mis säästab loodust ning tagab kiirema ja tõhusama teeninduse. Lisaks oleme pühendunud ressursside säästmisele ja jätkusuutlikkuse edendamisele.

Kus asuvad Profdiagnostiku ülevaatuspunktid Tallinnas?

Profdiagnostiku ülevaatuspunktid asuvad Tallinnas Mustamäe/Haabersti, Rocca-Al Mare ja Peetri piirkondades.

Millised on Profdiagnostiku lahtiolekuajad?

Näiteks Peetri ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–20:00 ja laupäeval 09:00–17:00. Mustamäe ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–21:00 ja laupäeval 10:00–17:00. Rocca Al Mare ülevaatuspunkt on avatud iga päev kell 10:00–20:00.

Kuidas saab Profdiagnostikus aja broneerida?

Profdiagnostikus saab aja broneerida mugava veebipõhise broneerimissüsteemi kaudu, mis muudab aja broneerimise lihtsaks ja kiireks. Alusta broneerimist siit - booking.tehnoulevaatus.ee

Milliseid erilisi teenuseid pakub Profdiagnostik?

Lisaks tavapärasele tehnoülevaatusele pakub Profdiagnostik ka ADR ülevaatust ja rahvusvahelist tehnoülevaatust, mis on suunatud ettevõtetele, kes veavad ohtlikke aineid või teevad rahvusvahelisi vedusid.

Mis eristab Peetri ülevaatuspunkti teistest Profdiagnostiku punktidest?

Peetri ülevaatuspunkt on eriline, kuna see on eesti suurim tehnoülevaatuspunkt ja seal kehtivad eripakkumised, mis muudavad tehnoülevaatuse veelgi soodsamaks. Samuti on võimalik tehnoülevaatus teostada uskumatult kiiresti – vaid 15 minutiga.

Kuidas tagab Profdiagnostik kvaliteetse teeninduse?

Profdiagnostik tagab kvaliteetse teeninduse läbi oma professionaalse ja kogenud meeskonna, mis tagab, et iga sõiduk läbib ülevaatuse hoolikalt ja täpselt. Lisaks on ülevaatuspunktid varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab pakkuda kiiret ja usaldusväärset teenust.

Missugune on klientide tagasiside Profdiagnostiku teenustele?

Profdiagnostiku teenused on saanud Google’i kasutajate hinnangutes kõrgeid tulemusi, mis näitab klientide positiivset tagasisidet ja rahulolu pakutavate teenustega.

Kas sõiduki tehnoülevaatust saab teha ka nädalavahetustel?

Jah, Profdiagnostiku ülevaatuspunktid on avatud laupäeval, sealhulgas Rocca Al Mare ülevaatuspunkt, on avatud ka pühapäeval, mis teeb teenused kättesaadavaks ka nädalavahetusel.

Mida pead teadma enne ülevaatusele tulemist?

Enne ülevaatusele tulemist peaksid kontrollima oma auto tulesid, turvavarustust, esiklaasi korrasolekut, vedelikke ning lisavarustust, nagu ohukolmnurk, tõkiskingad ja tulekustuti, et tagada sõiduki nõuetekohane seisukord ülevaatuseks.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap