Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Kas teete nelikveolise auto ülevaatust?

Nelikveolise auto eripära on see, et sõitmise ajal veavad autot edasi kõik neli ratast. Sellepärast võivad tihti nelikveolised autod olla ka kõrgemad, näiteks linnamaasturi stiilis. Nelikveolised autod on üldiselt ka kallimad kui kaheveolised – hinnavahe võib olla isegi kolmekordne. Nende masinate miinus on see, et neil on tihti suurem küttekulu ning lisadetailide tõttu võivad ka remondiarved suuremad olla. Nelikveoline auto on väga mugav liiklusvahend näiteks maastikel või hoopiski keeruliste ilmastikuoludega, sest nelikveolise auto stabiilsus on parem. Kuna nelikveoline auto peab olema töökorras, siis tuleb ka selle masinaga käia tehnoülevaatusel.

Siit artiklist saad teada:

Kuidas kontrollitakse nelikveolise auto pidureid?
Kuidas teostatakse kontrolli Tehnoülevaatuse punktides?

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Pidurite kontroll on tehnoülevaatusel väga oluline

Kuna nelikveolisel autol veavad autot edasi kõik neli ratast, siis on väga oluline see, et autol oleksid töökorras pidurid. Tehnoülevaatuse punktides kontrollitakse auto pidureid piduristendis. Selleks tuleb neutraliseerida keskdiferentsiaali “töö”, et vältida veo- ja pidurdusjõu ülekandumist ühelt teljelt teisele, sest see võib anda valesid tulemusi ratta pidurdusjõududest või jõu ülekandumine võib lõhkuda diferentsiaali. Üks võimalus on välja lülitada nelikveo kontrollimise režiim, kasutada lisarullikuid, välja lülitada mootorisüüde või eemaldada kaitse. Juhul, kui need abinõud ei tööta, tuleb teostada teekatse. Teekatse tegemiseks kasutatakse aeglustusmõõturit. Seade mõõdab masina keskmist aeglustust. Pidurdamist tuleb alustada vähemalt algkiiruselt 15 km/h kuni täieliku seismajäämiseni. Kontrollkaardile pannakse kirja piduritesti mõõtetulemus, mis on teisendatud pidurdusefektiivsuseks, ning see näitab, kas auto pidurid on töökorras või ei. Nõuetele mittevastamise korral, kirjutatakse kontrollkaardile vastav rike.

Nelikveolise auto ülevaatust on võimalik teha Tehnoülevaatuse punktides

Tule tee oma nelikveolise auto ülevaatus Tehnoülevaatuse punktides. Meie professionaalsed töötajad kontrollivad masina sõidukõlblikkust ning ostavad vastata kõigile tekkinud küsimustele. Samal ajal, kui teostatakse kontrolli, on sul võimalik istuda mugavas ooteruumis ning soovi korral juua ka kohvi. Klient saab kindel olla selles, et tema auto saab põhjaliku ülevaatuse ning liikluses on ohutu liigelda.

Soorita sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris.

Tehnoülevaatuse kliendid saavad broneerida tehnoülevaatusele aja mugavalt kodulehel, säästes lisaks ajale ka raha, sest kodulehel broneerijatele kehtib soodustus. Kui aga tehnoülevaatusel selgub, et tuleb sooritada ka kordusülevaatus, siis aja broneerimine pole vajalik – kordusülevaatus toimub elava järjekorra alusel.

Kvaliteetse ja kiire tehnoülevaatuse tagavad sulle Tehnoülevaatus spetsialistid nii Tallinna kui Peetri ülevaatuspunktis. Küll aga tasub meeles pidada, et kordusülevaatuse vältimiseks teosta oma sõidukile ka ise eelnevalt kontroll.