Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Haagise tehnoülevaatus

Lisaks sõiduki ülevaatusele on oluline ka haagisega liigeldes omada kehtivat haagise tehnoülevaatust. Haagise tehnoülevaatus kehtib haagisele, mis on ametlikult kategoriseeritud kui mitteiseliikuv ratastel sõiduk, mis on konstrueeritud ja valmistatud vedamiseks mootorsõiduki poolt. 

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

haagise tehnoülevaatus

Haagise tehnoülevaatus kehtib O-kategooria sõidukitele

Seaduses on sätestatud, et haagised kategooriates O1, O2, O3, O4 on kohustatud omama kehtivat tehnoülevaatust.

O-kategooria sõidukid, millele tuleb teostada haagise tehnoülevaatus, on jagatud järgnevalt:

Kui tihti tuleb korraldada haagise tehnoülevaatus?

Haagise tehnoülevaatus ja esitamise aeg sõltuvad haagise vanusest ja kategooriast.

O2-, O3- või O4-kategooria haagise tehnoülevaatus

Kui tegemist on uue O2-, O3- või O4-kategooria haagisega, siis tuleb teostada haagise tehnoülevaatus hiljemalt 12 kuu möödumisel esmaregistreerimisest. Kui tegemist on kasutatud haagisega, siis peab toimuma haagise tehnoülevaatus iga 12 kuu möödumisel viimasest tehnoülevaatusest.

O1-kategooria haagise tehnoülevaatus

Uus O1-kategooria sõiduk tuleb esitada haagise tehnoülevaatusele hiljemalt 48 kuu möödumisel selle esmaregistreerimisest. Kasutatud O1-kategooria sõidukiga tuleb korraldada haagise tehnoülevaatus hiljemalt 24 kuu möödumisel viimasest ülevaatusest. 

Lisaks on oluline meeles pidada, et kui haagise tehnoülevaatus toimub kahe kuu jooksul enne või pärast määratud ülevaatuse aega, loetakse see siiski korralisele ülevaatusele esitatuks määratud ajal. Seega arvestatakse järgmine haagise tehnoülevaatus alates esialgselt määratud ajast.

Haagise tehnoülevaatus Tehnoülevaatus punktides

Tehnoülevaatus pakub O1- ja O2-kategooria haagise tehnoülevaatust oma mõlemas punktis, nii Tallinnas, aadressil Ehitajate tee 116, kui ka Peetris, aadressil Helgi tee 4. O1- ja O2-kategooria haagise tehnoülevaatus on veebis broneerijatele hinnaga 18,95€ ning kohapeal tasudes 24,95€.

O3- ja O4-kategooria haagise tehnoülevaatus teostatakse vaid Peetris, aadressil Helgi tee 4. Ka O3- ja O4-kategooria haagistele kehtib soodustus olenevalt broneerimisviisist: veebis broneerides ja tasudes on haagise tehnoülevaatus hinnaga 32,95€, kohapeal tasudes on ülevaatuse hinnaks 38,95€.