Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Tehnoülevaatuse ABC

Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustuslik toiming, mis tuleb regulaarselt läbida. Küll aga võib tehnoülevaatusega seoses tekkida erinevaid küsimusi, millele sooviks tehnoülevaatusele eelnevalt vastust saada.

Siit artiklist saad teada:
Kui tihti tuleb sooritada sõidukile tehnoülevaatus?
Mida kontrollitakse tehnoülevaatusel?
Kuidas tehnoülevaatuselt läbi saada?
Kus teostada tehnoülevaatus Tallinnas?

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Tehnoülevaatuse ABC

Kui tihti tuleb sooritada sõidukile tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatuse sooritamise sagedus oleneb sõiduki tüübist ja vanusest. Enamasti tuleb vanemate kui 10 aastaste sõidukite puhul teostada tehnoülevaatus iga 12 kuu järel, ent esineb ka erandeid. Näiteks kehtib alla või üle 10 aastaste O1- ja N1-kategooria sõidukite tehnoülevaatus 24 kuud, kuid M2 ja M3 sõidukil vanuses üle 10 aasta kehtib tehnoülevaatus vaid 6 kuud. 

M1-kategooria sõiduki ehk tavalise sõiduauto tehnoülevaatus kehtib pärast esmaregistreerimist kuni 48 kuud. Seevastu sõiduautol vanuses alla 10 aastat kehtib tehnoülevaatus 24 kuud ning vanema kui 10-aastase sõiduki puhul tuleb tehniline ülevaatus sooritada iga 12 kuu järel.

Mida kontrollitakse tehnoülevaatusel?

Tehnoülevaatust on võimalik sooritada vaid selleks volitatud ülevaatuspunktis ning kontrollitavad sõiduki osad on sätestatud vastavas määruses. Tehnoülevaatus hõlmab järgnevat:

Kuidas tehnoülevaatuselt läbi saada?

Tehnoülevaatuse edukalt läbimiseks on oluline teostada eelnev kontroll. Kontrollides juba enne tehnoülevaatusele suundumist oma sõiduki tehnilist seisukorda nii visuaalselt kui mehaaniliselt, on võimalik avastada vead ning likvideerida need juba enne ülevaatust. Lisaks aitab piisav eeltöö vältida kordusülevaatusele sattumist, mis tekitab tihti sõidukijuhtides lisastressi ja pinget kiirete paranduste teostamiseks.

Lisaks aitab tehnoülevaatuse läbimisele kaasa sooja mootoriga ülevaatusele saabumine. Kuna tehnoülevaatuse raames kontrollitakse ka heitgaaside taset ja lekkeid, aitab lisaring enne tehnoülevaatuspunkti saabumist põletada tekkinud üleliigset tahma ning saada kontrollis võimalikult täpne heitgaaside tulemus. Kuna heitgaaside taseme mõõtmine aitab kontrolli all hoida sõidukitest tekkinud keskkonna kahju, on tegemist äärmiselt olulise osaga tehnoülevaatusest.

Kindlasti saabu tehnoülevaatusele nii enda kui sõiduki dokumentidega. Kui tehnoülevaatuspunkti saabudes puudub kumbki neist, pole võimalik tehnoülevaatust sooritada. Sõiduki registreerimistunnistus koos isikut tõendava dokumendiga on vajalikud, et sõiduki tehnoülevaatus registreerida.

Kus teostada tehnoülevaatus Tallinnas?

Tehnoülevaatus Tallinnas teosta Tehnoülevaatus punktis aadressil Ehitajate tee 116. Lisaks pakume tehnoülevaatust ka Peetris, aadressil Helgi tee 4. Broneeri tehnoülevaatuse aeg mugavalt ja kiirelt kodulehel!