Tehnoülevaatuse ABC

Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustuslik toiming, mis tuleb regulaarselt läbida. Küll aga võib tehnoülevaatusega seoses tekkida erinevaid küsimusi, millele sooviks tehnoülevaatusele eelnevalt vastust saada.

LOE LISAKS

Tehnoülevaatuse ABC

Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustuslik toiming, mis tuleb regulaarselt läbida. Küll aga võib tehnoülevaatusega seoses tekkida erinevaid küsimusi, millele sooviks tehnoülevaatusele eelnevalt vastust saada.

LOE LISAKS

Tehnoülevaatuse ABC – edukas läbimine

Tehnoülevaatus on igale sõidukijuhile kohustuslik toiming, mis tuleb regulaarselt läbida. Küll aga võib tehnoülevaatusega seoses tekkida erinevaid küsimusi, millele sooviks tehnoülevaatusele eelnevalt vastust saada.

Kui tihti tuleb sooritada sõidukile tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatuse sooritamise sagedus oleneb sõiduki tüübist ja vanusest. Enamasti tuleb vanemate kui 10 aastaste sõidukite puhul teostada tehnoülevaatus iga 12 kuu järel, ent esineb ka erandeid. Näiteks kehtib alla või üle 10 aastaste O1- ja N1-kategooria sõidukite tehnoülevaatus 24 kuud, kuid M2 ja M3 sõidukil vanuses üle 10 aasta kehtib tehnoülevaatus vaid 6 kuud.

M1-kategooria sõiduki ehk tavalise sõiduauto tehnoülevaatus kehtib pärast esmaregistreerimist kuni 48 kuud. Sõiduautol vanuses alla 10 aastat kehtib tehnoülevaatus 24 kuud ning vanema kui 10-aastase sõiduki puhul tuleb tehniline ülevaatus sooritada iga 12 kuu järel.

Mida kontrollitakse tehnoülevaatusel?

Tehnoülevaatust on võimalik sooritada vaid selleks volitatud ülevaatuspunktis ning kontrollitavad sõiduki osad on sätestatud vastavas määruses.

Tehnoülevaatus hõlmab järgnevat:

  • Pidurisüsteemi kontrollimine, mille raames kontrollitakse sõidu- ja käsipidurit, pedaale-hoobasid ning pidurisüsteemi tehnilist seisundit. Pidurite tõhuseuse kontroll teostatakse rullstendil või pidurduskatsel aeglustusmõõturiga.
  • Juhtimisseadme kontroll, kus vaadeldakse ja tehakse test roolimehhanismile, -liigenditele, -sambale ja roolilatile.
  • Nähtavuse tagamiseks vaadatakse üle klaasi ja peeglite seisukord, hinnatakse võimalikke täkkeid, kriime ning kontrollitakse erinevate pesurite tööd.
  • Tulede, helkurite ja elektriseadmete töökorra tagamiseks kontrollitakse tulede töötamist ning reguleeritust vastava seadmega ning tulede testiga.
  • Sõiduki identifitseerimiseks peab sõidukijuht esitama sõiduki dokumendid, kontrollitakse ka valmistajatehase tähist ning registrimärgi õigsust.
  • Veermiku ja vedrustuse töökorra tagamiseks kontrollitakse sõidukit kanalil või tõstukil.
  • Heitgaaside mõõtmine hõlmab heitgaaside taseme ja vajadusel müra mõõtmist. Lisaks kontrollitakse ka võimalikke lekkeid.
  • Turvavarustuse kontrollimine hõlmab turvavöösid, õhkpatju ning nende vastavust sätestatud nõuetele. Kõik seadmed peavad olema töökorras.

Kuidas tehnoülevaatuselt läbi saada?

Tehnoülevaatuse edukalt läbimiseks on oluline teostada eelnev kontroll. Kontrollides juba enne tehnoülevaatusele suundumist oma sõiduki tehnilist seisukorda nii visuaalselt kui mehaaniliselt, on võimalik avastada vead ning likvideerida need juba enne ülevaatust. Lisaks aitab piisav eeltöö vältida kordusülevaatusele sattumist, mis tekitab tihti sõidukijuhtides lisastressi ja pinget kiirete paranduste teostamiseks.

Lisaks aitab tehnoülevaatuse läbimisele kaasa sooja mootoriga ülevaatusele saabumine. Kuna tehnoülevaatuse raames kontrollitakse ka heitgaaside taset ja lekkeid, aitab lisaring enne tehnoülevaatuspunkti saabumist põletada tekkinud üleliigset tahma ning saada kontrollis võimalikult täpne heitgaaside tulemus. Kuna heitgaaside taseme mõõtmine aitab kontrolli all hoida sõidukitest tekkinud keskkonna kahju, on tegemist äärmiselt olulise osaga tehnoülevaatusest.

Kindlasti saabu tehnoülevaatusele  sõiduki dokumentidega. Kui tehnoülevaatuspunkti saabudes ununes registreerimistunnistus siis see ei ole takistuseks tehnoülevaatuse teostamisel. Hiljem tuleb naasta, et saada ülevaatuse kehtivuse märge registreerimistunnistusele.

Kus teostada tehnoülevaatus Tallinnas?

Tehnoülevaatus Tallinnas teosta Tehnoülevaatus punktis aadressil Ehitajate tee 116. või Racca al Mare keskuses. Lisaks pakume tehnoülevaatust ka Peetris, aadressil Helgi tee 4. Broneeri tehnoülevaatuse aeg mugavalt ja kiirelt kodulehel!

Tehnoülevaatus Tallinnas - seotud küsimused ja vastused

Kui kaua võtab Profdiagnostikus sõiduki tehnoülevaatus aega?

Profdiagnostikul on ainulaadne võimekus teha sõiduki ülevaatus vaid 15 minutiga.

Milliseid sõidukeid saab Profdiagnostikus tehnoülevaatusele tuua?

Profdiagnostikus saab tehnoülevaatuse teostada kõikidele sõidukite kategooriatele, millel on kohustuslik läbida tehnoülevaatus vastavalt Eesti Vabariigis kehtivatele õigusaktidele, sealhulgas sõiduautod, veoautod, bussid, haagised, mootorrattd, ATV-d, mopeedautod, kaubikud, traktorid ja muud sõidukid.

Mis teeb Profdiagnostiku teenuse keskkonnasõbralikuks?

Profdiagnostiku teenus on keskkonnasõbralik, kuna kogu majandamine on paberivaba, mis säästab loodust ning tagab kiirema ja tõhusama teeninduse. Lisaks oleme pühendunud ressursside säästmisele ja jätkusuutlikkuse edendamisele.

Kus asuvad Profdiagnostiku ülevaatuspunktid Tallinnas?

Profdiagnostiku ülevaatuspunktid asuvad Tallinnas Mustamäe/Haabersti, Rocca-Al Mare ja Peetri piirkondades.

Millised on Profdiagnostiku lahtiolekuajad?

Näiteks Peetri ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–20:00 ja laupäeval 09:00–17:00. Mustamäe ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–21:00 ja laupäeval 10:00–17:00. Rocca Al Mare ülevaatuspunkt on avatud iga päev kell 10:00–20:00.

Kuidas saab Profdiagnostikus aja broneerida?

Profdiagnostikus saab aja broneerida mugava veebipõhise broneerimissüsteemi kaudu, mis muudab aja broneerimise lihtsaks ja kiireks. Alusta broneerimist siit - booking.tehnoulevaatus.ee

Milliseid erilisi teenuseid pakub Profdiagnostik?

Lisaks tavapärasele tehnoülevaatusele pakub Profdiagnostik ka ADR ülevaatust ja rahvusvahelist tehnoülevaatust, mis on suunatud ettevõtetele, kes veavad ohtlikke aineid või teevad rahvusvahelisi vedusid.

Mis eristab Peetri ülevaatuspunkti teistest Profdiagnostiku punktidest?

Peetri ülevaatuspunkt on eriline, kuna see on eesti suurim tehnoülevaatuspunkt ja seal kehtivad eripakkumised, mis muudavad tehnoülevaatuse veelgi soodsamaks. Samuti on võimalik tehnoülevaatus teostada uskumatult kiiresti – vaid 15 minutiga.

Kuidas tagab Profdiagnostik kvaliteetse teeninduse?

Profdiagnostik tagab kvaliteetse teeninduse läbi oma professionaalse ja kogenud meeskonna, mis tagab, et iga sõiduk läbib ülevaatuse hoolikalt ja täpselt. Lisaks on ülevaatuspunktid varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab pakkuda kiiret ja usaldusväärset teenust.

Missugune on klientide tagasiside Profdiagnostiku teenustele?

Profdiagnostiku teenused on saanud Google’i kasutajate hinnangutes kõrgeid tulemusi, mis näitab klientide positiivset tagasisidet ja rahulolu pakutavate teenustega.

Kas sõiduki tehnoülevaatust saab teha ka nädalavahetustel?

Jah, Profdiagnostiku ülevaatuspunktid on avatud laupäeval, sealhulgas Rocca Al Mare ülevaatuspunkt, on avatud ka pühapäeval, mis teeb teenused kättesaadavaks ka nädalavahetusel.

Mida pead teadma enne ülevaatusele tulemist?

Enne ülevaatusele tulemist peaksid kontrollima oma auto tulesid, turvavarustust, esiklaasi korrasolekut, vedelikke ning lisavarustust, nagu ohukolmnurk, tõkiskingad ja tulekustuti, et tagada sõiduki nõuetekohane seisukord ülevaatuseks.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap