Mopeedauto tehnoülevatus - kategooria L6

Mopeedauto, mis kuulub L6e kategooria alla, on neljarattaline mootorsõiduk, mis on loodud sõitmiseks piiratud kiirusega ning mõeldud peamiselt ühe või kahe inimese transportimiseks.

LOE LISAKS

Mopeedauto tehnoülevaatus - kategooria L6

Mopeedauto, mis kuulub L6e kategooria alla, on neljarattaline mootorsõiduk, mis on loodud sõitmiseks piiratud kiirusega ning mõeldud peamiselt ühe või kahe inimese transportimiseks.

LOE LISAKS

Mopeedauto –  L6e-kategooria sõidukeid saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juuli 2022. a

Neljarattaliste mopeedide, tuntud ka kui mopeedautode, puhul on kehtestatud tehnoülevaatuse nõue. Mopeedauto, kuuludes L6e-kategooriasse, on neljarattaline mootorsõiduk, mis on ette nähtud piiratud kiiruse ja võimsusega liiklemiseks.

Tavaliselt on mopeedautod disainitud ühe või kahe inimese transportimiseks ja nende suurim lubatud kiirus on tavaliselt piiratud 45 km/h. Mopeedauto on populaarne valik linnapiirkondades, kus vähene kiirus ja kompaktsus on suureks eeliseks.

Meie liikluses osaleb arvukalt neljarattalisi mopeede, mille puhul esineb probleeme tehnonõuete ja liiklusregistri andmete vastavusega. Sageli on sõidukid omavoliliselt ümberehitatud või remonditud ebapiisavalt, mis kujutab ohtu nii teistele liiklejatele kui ka sõidukis viibijatele.

Eestisse toodud mopeedautod pärinevad sageli Soomest, kus need peavad läbima ülevaatuse. Üheks peamiseks põhjuseks nende Eestisse toomiseks on Soomes läbikukkunud ülevaatus, mis viitab tõsistele vigadele või puudustele sõidukites. Seetõttu on oluline tagada mopeedautode ohutu kasutamine liikluses, kontrollides neid ülevaatustel ja kehtestades tähtajad ülevaatusele esitamiseks.

L6e kategooria ehk mopeedauto tuleb esitada ülevaatusele hiljemalt 48 kuud pärast selle esmaregistreerimist. Uue sõiduki puhul tuleb ülevaatus teha nelja aasta möödumisel, kuni 10-aastase sõiduki puhul iga kahe aasta tagant ning üle 10-aastase sõiduki puhul igal aastal.

Mopeedautode tehnoülevaatuse sagedus sõltub sõiduki vanusest

  • Kuni kümme aastat vanad mopeedautod tuleb ülevaatusel käia iga kahe aasta tagant.
  • Vanemad kui kümme aastat sõidukid peavad käima ülevaatusel igal aastal.
  • Mopeedauto esmasel registreerimisel on vajalik minna ülevaatusele nelja aasta möödumisel.

Sarnaselt teistele sõidukitele ei tohi ka mopeedautod ilma tehnoülevaatuseta liikluses osaleda ning politsei jätkab selle kontrollimist. 

Mopeedautod – kategooria L6 tehnoülevaatus ja seotud küsimused

Millal tuleb esmakordselt esitada mopeedauto tehnoülevaatusele?

Mopeedauto tuleb esmakordselt tehnoülevaatusele esitada nelja aasta möödumisel selle esmaregistreerimisest.

Kui tihti tuleb teha tehnoülevaatus alla 10-aastastele mopeedautodele?

Alla 10-aastased mopeedautod peavad käima tehnoülevaatusel iga kahe aasta tagant.

Mis on tehnoülevaatuse sagedus üle 10-aastaste mopeedautode puhul?

Üle 10-aastased mopeedautod peavad läbima tehnoülevaatuse igal aastal.

Millised on mopeedauto tehnoülevaatuse olulised aspektid?

Mopeedauto tehnoülevaatus hõlmab sõiduki registriandmete, osade, seadmete ja varustuse kontrolli, samuti tehnilise seisukorra ja ohutuse hindamist.

Kas mopeedautod võivad osaleda liikluses ilma kehtiva tehnoülevaatuseta?

Ei, mopeedautod ei tohi osaleda liikluses ilma kehtiva tehnoülevaatuseta ja politsei jätkab selle nõude kontrollimist.

Mis on mopeedauto ja miks see on populaarne?

Mopeedauto on L6e kategooriasse kuuluv neljarattaline mootorsõiduk, mis on ette nähtud piiratud kiirusega (tavaliselt kuni 45 km/h) ja võimsusega liiklemiseks ning sobib peamiselt ühe või kahe inimese transportimiseks. See on populaarne valik linnapiirkondades, kuna selle vähene kiirus ja kompaktsus on suureks eeliseks.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Ülevaatuspunkt Peetris, Helgi teel

Peetri tehnoülevaatuspunkt  pakub oma klientidele kiireimat ja soodsat tehnoülevaatuse teenust Tallinnas. Tänu kolmele ülevaatusliinile, efektiivsele töökorraldusele ja kaasaegsele tehnikale, saame ülevaatuse teha lühima võimaliku ajaga.

Lisaks pakume Peetri ülevaatuspunktis eriti soodsat hinda, mis teeb meist atraktiivse valiku kõigile, kes soovivad oma sõidukit kontrollida parima hinna eest.

Helgi tee tehnoülevaatus on Eesti kõige suurem ja kaasaegsem autode ülevaatuse teostamise keskus. 

Ülevaatuspunkt Rocca-al-Mares

Rocca Al Mare ülevaatuspunkt eristub teistest Tallinna ülevaatuspunktides oluliselt. Oleme ainus tehnoülevaatuspunkt Tallinnas, mis on avatud ka pühapäeviti.

Me mõistame, et argipäeviti võib olla keeruline leida aega oma sõiduki ülevaatuseks, mistõttu pakume paindlikke lahtiolekuaegu, mis on kooskõlas Sinu vajadustega. Seega, kas soovid oma sõidukit üle vaadata nädalavahetusel või pärast tööpäeva, on Rocca Al Mare ülevaatuspunkt alati avatud.

Ülevaatuspunkt Mustamäel ja Õismäel

Meie Mustamäe ülevaatuspunkt on eriti mugavas asukohas just Mustamäel ja Õismäel elavatele autoomanikele. Saate hõlpsasti sõiduki ülevaatusega tegeleda oma igapäevaste toimingute vahel, ilma et peaksite selleks kuhugi kaugele sõitma.

Mustamäe ülevaatuspunkt varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab meil pakkuda kiiret ja kvaliteetset teenust. Tehnoülevaatuse läbimiseks kulub vaid 15 minutit.

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap