Liiklusturvalisus ja tehnoülevaatus

Liiklusturvalisus ja tehnoülevaatus on omavahel tihedalt seotud, kuna suurem osa liikvel olevaid sõidukeid peab tehnoülevaatuse läbima igal aastal.

LOE LISAKS

Liiklusturvalisus ja tehnoülevaatus – miks on oluline hoida oma auto heas tehnilises seisukorras

Liiklusturvalisus ja tehnoülevaatus on omavahel tihedalt seotud, kuna suurem osa liikvel olevaid sõidukeid peab tehnoülevaatuse läbima igal aastal.

Igapäevaselt mõtleme auto turvalisusele tihti vähe, kuid fakt on see, et iga kord, kui me rooli istume, sõltub meie ja kaasliiklejate ohutus suuresti meie sõiduki tehnilisest seisundist.

Kui palju me teame oma auto seisukorrast ja kui tihti me seda kontrollime? Paljud autoomanikud saavad oma auto tõelise seisukorra kohta teada vaid siis, kui nad tulevad tehnoülevaatusele. Ja siis võib selguda, et nende usaldusväärne kaaslane teedel on tegelikult ohtlik sõiduvahend, mis seab ohtu nii neid ennast kui ka teisi liiklejaid.

Kahjuks on mõned tehnoülevaatuspunktid autode läbilaskmisel paindlikumad, et teenida rohkem raha, ent nii käitudes suurendatakse reaalset ohtu ka teedel. Profdiagnostik on seevastu pühendunud sõidukite põhjalikule ja kvaliteetsele ülevaatusele, et tagada iga auto hea tehniline seisund ja liiklusohutus.

Kõige sagedasemad põhjused, miks autod tehnoülevaatusest läbi ei saa

Liiklusohutus ei sõltu ainult juhi oskustest ja tähelepanelikkusest, vaid ka sõiduki tehnilisest seisundist. Autoga, mille pidurid ei tööta korralikult, rehvid on kulunud või tuled ei tööta, on võimatu sõita turvaliselt, olenemata juhi oskustest. Liiklusturvalisus ja tehnoülevaatus on omavahel tihedalt seotud, kuna suurem osa liikvel olevaid sõidukeid peab tehnoülevaatuse läbima igal aastal.

Tehnoülevaatusel tuvastatakse tihti vigasid, mis esinevad mitmetel sõidukitel olenemata nende margist, vanusest või läbisõidust. Enamlevinud põhjused tehnoülevaatusel põrumisel on:

 

Pidurisüsteem

Üks levinumaid põhjuseid, miks autod tehnoülevaatusest läbi ei saa, on pidurisüsteemi probleemid. Pidurid on üks olulisemaid turvaelemente autol ja nende rike võib kaasa tuua tõsiseid õnnetusi.

Rehvid

Vanad või kahjustatud rehvid võivad olla eluohtlikud, eriti märgadel või libedatel teedel. Õige mustrisügavusega rehvid on hädavajalikud, et tagada auto korralik haardumine teega ning võimalikult lühike pidurdusteekond ootamatutel juhtudel.

Tuled

Tuled on olulised ühelt poolt nägemiseks, aga ka nähtavaks olemiseks. Defektsed või valesti reguleeritud tuled võivad põhjustada õnnetusi.

Vedrustus ja roolisüsteem

Need komponendid mõjutavad otseselt auto juhitavust. Kui vedrustus või roolisüsteem pole korras, võib auto käituda ettearvamatult, seda eriti kriitilistes olukordades.

Kõik need probleemid võivad olla eluohtlikud, kui neid ei avastata ega parandata õigeaegselt. See on põhjus, miks on nii oluline tuua oma auto korrapäraselt tehnoülevaatusele. Profdiagnostik on pühendunud sellele, et iga auto, mis meie ülevaatuspunkti külastab, oleks ohutu ja vastaks kõigile nõuetele.

Sõiduki korrasolek tagab liiklusturvalisuse

Auto heas tehnilises seisukorras hoidmine on üks parimaid viise, kuidas kaitsta end ja teisi liiklejaid, sellest tulenevalt on ka liiklusturvalisus ja tehnoülevaatus omavahel seotud. Ülevaatus aitab vältida õnnetusi, mis võivad olla tingitud auto riketest või ebaõnnestunud manöövritest, mida põhjustab auto halb juhitavus või pidurite puudulik töö.

Profdiagnostik seisab selle eest, et iga auto, mis meie ülevaatuspunktist läbi käib, oleks ohutu ja vastaks ka reaalsuses kõigile nõuetele. Me ei tee kompromisse meie klientide ja kaasliiklejate ohutuse osas. Meie eesmärk on tagada, et iga auto, mida me üle vaatame, oleks turvaline ega ohustaks teisi liiklejaid.
Sõiduki hea tehniline seisund ei ole lihtsalt mugavus või raha kokkuhoid – see on meie kohustus enda ja teiste liiklejate ees. Seetõttu on oluline valida tehnoülevaatuspunkt, mis suhtub sõiduki ülevaatusesse sama tõsiselt. Me kõik tahame ohutuid teid ja Profdiagnostik on uhke, et saab selle eesmärgi nimel panustada.

Liiklusturvalisus ja tehnoülevaatus – seotud küsimused ja vastused

Kui tihti peaksin oma auto tehnoülevaatusele tooma?

Enamik sõidukeid vajavad korrapärast tehnoülevaatust. Uute sõidukite puhul on esimene tehnoülevaatus tavaliselt nõutav kolm aastat pärast auto esmast registreerimist, seejärel iga kahe aasta järel. Kui auto vanus ületab kümme aastat, tuleb tehnoülevaatus läbida igal aastal. Muidugi, kui teie autol on probleeme või kui te kahtlustate, et midagi võib olla valesti, ei tohiks oodata järgmist regulaarset ülevaatust, vaid pöörduda kohe spetsialisti poole.

Mis juhtub, kui minu auto ei läbi tehnoülevaatust?

Kui teie auto ei läbi tehnoülevaatust, peate tavaliselt need vead parandama, mis takistasid läbimist. Seejärel saate tuua auto uuesti ülevaatusele. Oluline on meeles pidada, et tehnoülevaatusel tuvastatud probleemid on tavaliselt need, mis võivad mõjutada teie auto ohutust ja töökindlust. Seetõttu on nende parandamine mitte ainult seadusega nõutud, vaid ka teie enda ja teiste liiklejate ohutuse huvides.

Mida kontrollitakse tehnoülevaatuse käigus?

Tehnoülevaatuse käigus kontrollitakse mitmeid aspekte, sealhulgas pidurisüsteemi, rehve, tulesid, vedrustust ja roolisüsteemi. Kontrollitakse ka auto raami ja põhja, mootori ja käigukasti lekkeid, turvavööde ja turvapatjade tööd ning palju muud. Eesmärk on veenduda, et teie auto on turvaline ja vastab kõigile nõuetele.

Kuidas saan aidata oma autol tehnoülevaatusest läbi saada?

Üks parimaid viise auto tehnoülevaatusest läbi saamiseks on regulaarne hooldus ja kohene reageerimine kõigile probleemidele. Kui teie auto läbib regulaarselt hoolduse, tuvastatakse paljud potentsiaalsed probleemid varakult, enne kui need muutuvad suurteks küsimusteks. Samuti on oluline jälgida auto jõudlust ja reageerida kõigile märkidele, et midagi võib olla valesti – näiteks kui auto ei käitu normaalselt või kui näete hoiatustulesid armatuurlaual.

Mis on kõige levinumad põhjused, miks autod tehnoülevaatuselt läbi ei saa?

Levinumad põhjused, miks autod tehnoülevaatusest läbi ei saa, on tavaliselt seotud pidurisüsteemi, rehvide, tulede ja vedrustusega. See võib hõlmata kulunud piduriklotse, rehve, mille muster on alla lubatud piiri, purunenud tulesid või vedrustuse komponente, mis ei tööta korralikult. Samuti võib autol olla probleeme roolisüsteemiga, mootoriga või võib esineda lekkeid, mis võivad takistada ülevaatuse läbimist.

Kuidas ma saan vältida, et mu auto ei saaks tehnoülevaatuselt läbi?

Parim viis vältida tehnoülevaatuse mitteläbimist on hoida oma auto heas korras regulaarse hoolduse ja ennetava hoolduse abil. See tähendab, et peate jälgima auto jõudlust, reageerima kõigile hoiatussignaalidele armatuurlaual ja viima auto regulaarselt teenindusse. Mida varem tuvastate ja parandate probleeme, seda väiksem on tõenäosus, et teie auto ei läbi tehnoülevaatust.

Kas on võimalik saada tehnoülevaatuse läbimiseks ettevalmistavat kontrolli?

Jah, paljud teenindusjaamad pakuvad tehnoülevaatuse ettevalmistavaid kontrolle, kus nad vaatavad auto üle ja tuvastavad võimalikud probleemid, mis võiksid takistada tehnoülevaatuse läbimist. See võib olla hea viis vältida üllatusi tehnoülevaatuse ajal ja tagada, et teie auto on nii ohutu kui võimalik.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 10:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 10:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap