Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Kus teha tehnoülevaatust?

Auto tehnoülevaatust peab teostama, et tagada liiklusohutus. Kui liikluses osaleb sõidukõlbmatu sõiduk, siis seab see ohtu nii juhi enda kui ka teised kaasliiklejad. Sõiduki tehnoülevaatuse aeg sõltub sõiduki tüübist ning samuti ka vanusest. Kui soovid kontrollida, kui kaua sinu masinal kehtib veel tehnoülevaatus, siis saab seda teha mugavalt meie kodulehel. Kus aga sooritada tehnoülevaatus?

Siit artiklist saad teada:

Kus saab teha tehnoülevaatust?
Kuidas valmistuda tehnoülevaatuseks?
Millised dokumendid tuleb tehnoülevaatusel esitada?

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Kus teha tehnoülevaatust

Kus saab teha Tehnoülevaatust?

Tehnoülevaatust on võimalik teostada juriidilisele isikule kuuluvas tehnoülevaatuspunktis, mis on tagatud vastava varustusega, et ülevaatust teostada. Tehnoülevaatust saab läbi viia spetsialist, kes on selleks läbinud vastavad koolitused või saanud erialase hariduse, ning kes oskab hinnata, kas sõiduk vastab tehnonõuetele. Masinate ülevaatuspunkte leiab üle terve Eesti. Ka Tehnoülevaatusel on kaks kontrollpunkti, millest üks asub Tallinnas ja teine Peetris.

Kuidas valmistuda tehnoülevaatuseks?

Kuigi ülevaatusel kontrollivad auto sõidukõlbulikkust eksperdid, siis tasuks enne seda ka kodus auto üle vaadata, et masin ülevaatuseks ette valmistada. Üle tasuks vaadata järgmised auto osad:

Just nendega on seotud enamus vigu, mis ülevaatusel ilmnevad, ning mille tõttu määratakse sageli masinale korduvülevaatus. Meeles tuleb pidada, et kui ülevaatusel avastatakse üks väga ohtlik viga või viis ja enam vähemohtlikku viga, siis tuleb minna korduvülevaatusele.

Millised dokumendid tuleb ülevaatusele kaasa võtta?

Ülevaatusel peab esitama sõiduki omanik, kasutaja või rentija sõiduki passi ning kehtiva liikluskindlustuse poliisi, kui sõiduk toodi ülevaatusele ise. Kui sõidukit ei esita ülevaatusele autoomanik, siis peab kaasas olema ka volikiri, mis tõendab, et antud isikul on õigus toimingut läbi viia.

Soorita sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris.

Tehnoülevaatuse kliendid saavad broneerida tehnoülevaatusele aja mugavalt kodulehel, säästes lisaks ajale ka raha, sest kodulehel broneerijatele kehtib soodustus. Kui aga tehnoülevaatusel selgub, et tuleb sooritada ka kordusülevaatus, siis aja broneerimine pole vajalik – kordusülevaatus toimub elava järjekorra alusel.Kvaliteetse ja kiire tehnoülevaatuse tagavad sulle Tehnoülevaatus spetsialistid nii Tallinna kui Peetri ülevaatuspunktis. Küll aga tasub meeles pidada, et kordusülevaatuse vältimiseks teosta oma sõidukile ka ise eelnevalt kontroll.