Kas kehtib ülevaatus, kontroll registreermismärgi järgi?

Registreerimismärgi numbri põhinev ülevaatuse kontroll on oluline tööriist liiklusohutuse tagamiseks ja sõidukite tehnilise seisukorra jälgimiseks.

LOE LISAKS

Kas kehtib ülevaatus, kontroll registreemismäri järgi?

Registreerimismärgi numbri põhinev ülevaatuse kontroll on oluline tööriist liiklusohutuse tagamiseks ja sõidukite tehnilise seisukorra jälgimiseks.

LOE LISAKS

Mis on ülevaatuse kontroll registreerimismärgi järgi?

Registreerimismärgi numbri põhinev ülevaatuse kontroll on oluline tööriist liiklusohutuse tagamiseks ja sõidukite tehnilise seisukorra jälgimiseks.

Kuid mõned imestavad, kas registreerimismärgi numbri alusel saab tõesti teha ülevaatuse kontrolli ning kui usaldusväärne see meetod tegelikult on.

Selles artiklis uurime ülevaatuse kontrolli kehtivust registreerimismärgi numbri järgi ning pakume välja praktilisi näpunäiteid selle kasutamiseks.

Ülevaatuse kontroll registreerimismärgi numbri järgi on oluline tööriist liiklusohutuse tagamiseks ja sõidukite tehnilise seisukorra jälgimiseks.

Selle meetodi abil saab hinnata sõiduki ülevaatuse ajalugu ja kontrollida selle tehnilist seisundit, kasutades sõiduki registreerimismärgi numbrit. See võimaldab liiklejatel ja potentsiaalsetel sõiduki ostjatel saada teavet sõiduki varasemate ülevaatuste, paranduste ja võimalike probleemide kohta.

Kõige kiiremini saad kontrollida ülevaatuse kehtivust veebilehelt www.tehnoülevaatus.ee sisestades sõiduki registreerimismärgi numbri.

Detailsema info leiate Transpordiameti veebilehelt  Sõiduki taustakontroll, saab sisestada sõiduki registreerimismärgi numbri ning kontrollida selle seotud andmeid.

Sellised veebilehed võimaldavad kiiret ja lihtsat juurdepääsu sõiduki andmetele ning aitavad kaasa liiklusohutusele, aidates tuvastada võimalikke pettusi, vargusega seotud sõidukeid ja dokumentide võltsimist.

Kontrollimisel on võimalik saada teavet sõiduki tehnilise ülevaatuse kuupäeva, ülevaatuse tulemuste, läbisõidu näitude ja muude oluliste andmete kohta. See aitab hinnata, kas sõiduk on ohutu kasutamiseks ja kas sellel on kehtiv ülevaatus.

Registreemismärgi järgi ülevaatuse kontroll: eelised ja piirangud

Registreerimisnumbri järgne ülevaatuse kontroll pakub mitmeid eeliseid, sealhulgas kiire ja lihtne juurdepääs teabele sõiduki ülevaatuse ajaloo kohta ning pettuste ennetamine. Lisaks annab see ülevaate ülevaatusajaloost ja varasematest parandustest.

Kuigi registreerimisnumbri põhine ülevaatuse kontroll on väärtuslik tööriist, on sellel ka piirangud. Näiteks ei pruugi see anda täielikku pilti sõiduki tehnilisest seisundist ning võib olla piiratud sõiduki ajaloo osas. Samuti on oluline märkida, et registreerimisnumbri põhine ülevaatuse kontroll ei asenda põhjalikku tehnilist ülevaatust, mida peaks teostama kvalifitseeritud mehaanik.

Kuidas kasutada registreermismärgi järgset ülevaatuse kontrolli

Registreerimismärgi numbri järgne ülevaatuse kontroll on lihtne ja mugav viis saada teavet sõiduki ülevaatuse ajaloo kohta ning hinnata selle tehnilist seisundit. Selles peatükis käsitleme, kuidas seda kontrolli kasutada.

  • Kasuta ametlikke veebilehti: Eesti Vabariigi Maanteeameti veebilehel on saadaval tööriistad, mis võimaldavad registreerimismärgi numbri põhise ülevaatuse kontrolli teha. Kasuta usaldusväärseid allikaid, et saada kõige ajakohasemat ja täpsemat teavet.
  • Uuri varasemat ülevaatuste ajalugu: Kontrolli, kas sõidukil on olnud varasemaid ülevaatusi ja millised on olnud nende tulemused. Kui sõidukil on olnud korduvaid probleeme või vigu, võib see olla märk sellest, et sõiduki tehniline seisund ei ole hea.
  • Tõlgenda tulemusi: Mõista, et registreerimismärgi numbri järgne ülevaatuse kontroll annab ülevaate sõiduki ajaloost, kuid see ei asenda põhjalikku tehnilist ülevaatust. Kasuta tulemusi esmaseks hindamiseks ja suunamärgiks, kas sõiduk vajab täiendavat kontrolli või ekspertiisi.
  • Konsulteeri spetsialistiga: Kui oled huvitatud sõiduki ostmisest või vajad täpsemat teavet selle tehnilise seisundi kohta, konsulteeri professionaalse mehaanikuga. Nad saavad teostada põhjalikuma tehnilise ülevaatuse ja anda põhjalikuma hinnangu sõiduki seisundile.

Registreerimismärgi numbri järgne ülevaatuse kontroll on kasulik vahend, mis aitab Sul saada teavet sõiduki ülevaatuse ajaloo ja tehnilise seisundi kohta. Kasuta seda meetodit koos teiste tehnilise ülevaatuse protseduuridega, et tagada sõiduki ohutus ja usaldusväärsus.

Tehnoülevaatusele broneeri aeg mugavalt ja kiirelt Tehnoülevaatuse kodulehel, nii ei pea ootama järjekorras ning on võimalik säästa teenuse hinnalt. Kvaliteetse ja kiire tehnoülevaatuse tagavad sulle Tehnoülevaatus spetsialistid nii Tallinna , Rocca al Mare kui Peetri ülevaatuspunktis.

Tehnoülevaatus Tallinnas - seotud küsimused ja vastused

Kui kaua võtab Profdiagnostikus sõiduki tehnoülevaatus aega?

Profdiagnostikul on ainulaadne võimekus teha sõiduki ülevaatus vaid 15 minutiga.

Milliseid sõidukeid saab Profdiagnostikus tehnoülevaatusele tuua?

Profdiagnostikus saab tehnoülevaatuse teostada kõikidele sõidukite kategooriatele, millel on kohustuslik läbida tehnoülevaatus vastavalt Eesti Vabariigis kehtivatele õigusaktidele, sealhulgas sõiduautod, veoautod, bussid, haagised, mootorrattd, ATV-d, mopeedautod, kaubikud, traktorid ja muud sõidukid.

Mis teeb Profdiagnostiku teenuse keskkonnasõbralikuks?

Profdiagnostiku teenus on keskkonnasõbralik, kuna kogu majandamine on paberivaba, mis säästab loodust ning tagab kiirema ja tõhusama teeninduse. Lisaks oleme pühendunud ressursside säästmisele ja jätkusuutlikkuse edendamisele.

Kus asuvad Profdiagnostiku ülevaatuspunktid Tallinnas?

Profdiagnostiku ülevaatuspunktid asuvad Tallinnas Mustamäe/Haabersti, Rocca-Al Mare ja Peetri piirkondades.

Millised on Profdiagnostiku lahtiolekuajad?

Näiteks Peetri ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–20:00 ja laupäeval 09:00–17:00. Mustamäe ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–21:00 ja laupäeval 10:00–17:00. Rocca Al Mare ülevaatuspunkt on avatud iga päev kell 10:00–20:00.

Kuidas saab Profdiagnostikus aja broneerida?

Profdiagnostikus saab aja broneerida mugava veebipõhise broneerimissüsteemi kaudu, mis muudab aja broneerimise lihtsaks ja kiireks. Alusta broneerimist siit - booking.tehnoulevaatus.ee

Milliseid erilisi teenuseid pakub Profdiagnostik?

Lisaks tavapärasele tehnoülevaatusele pakub Profdiagnostik ka ADR ülevaatust ja rahvusvahelist tehnoülevaatust, mis on suunatud ettevõtetele, kes veavad ohtlikke aineid või teevad rahvusvahelisi vedusid.

Mis eristab Peetri ülevaatuspunkti teistest Profdiagnostiku punktidest?

Peetri ülevaatuspunkt on eriline, kuna see on eesti suurim tehnoülevaatuspunkt ja seal kehtivad eripakkumised, mis muudavad tehnoülevaatuse veelgi soodsamaks. Samuti on võimalik tehnoülevaatus teostada uskumatult kiiresti – vaid 15 minutiga.

Kuidas tagab Profdiagnostik kvaliteetse teeninduse?

Profdiagnostik tagab kvaliteetse teeninduse läbi oma professionaalse ja kogenud meeskonna, mis tagab, et iga sõiduk läbib ülevaatuse hoolikalt ja täpselt. Lisaks on ülevaatuspunktid varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab pakkuda kiiret ja usaldusväärset teenust.

Missugune on klientide tagasiside Profdiagnostiku teenustele?

Profdiagnostiku teenused on saanud Google’i kasutajate hinnangutes kõrgeid tulemusi, mis näitab klientide positiivset tagasisidet ja rahulolu pakutavate teenustega.

Kas sõiduki tehnoülevaatust saab teha ka nädalavahetustel?

Jah, Profdiagnostiku ülevaatuspunktid on avatud laupäeval, sealhulgas Rocca Al Mare ülevaatuspunkt, on avatud ka pühapäeval, mis teeb teenused kättesaadavaks ka nädalavahetusel.

Mida pead teadma enne ülevaatusele tulemist?

Enne ülevaatusele tulemist peaksid kontrollima oma auto tulesid, turvavarustust, esiklaasi korrasolekut, vedelikke ning lisavarustust, nagu ohukolmnurk, tõkiskingad ja tulekustuti, et tagada sõiduki nõuetekohane seisukord ülevaatuseks.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap