Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Mida teha, kui auto ülevaatus on läbi saanud?

Auto ülevaatus on regulaarne ja kohustuslik toiming, mis aitab tagada ohutu liikluskultuuri, vähendada keskkonnasaastet. Küll aga võib juhtuda, et igapäeva toimetustes ununeb tehnoülevaatuse kehtivusaeg.

Siit artiklist saad teada:

Mis aja järel tuleb auto ülevaatusele esitada?
Auto ülevaatus on läbi saanud, kuidas nüüd toimida?
Kuidas auto ülevaatuseks valmistuda?
Auto ülevaatus Tehnoülevaatus punktides

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Auto ülevaatus

Mis aja järel tuleb auto ülevaatusele esitada?

Ülevaatusel käimise aeg oleneb nii sõidukitüübist kui ka -vanusest. Sõiduauto ehk M1- kategooria sõiduki ülevaatusele esitamise tähtaeg on Transpordiameti kodulehel sätestatud järgmiselt:

Kui sõiduki registreerimise kuupäev või viimane ülevaatuse kuupäev on ununenud, saab mõlemat mugavalt internetis kontrollida. Vajalikku infot saab kontrollida Tehnoülevaatus kodulehel, kus tuleb nii esmaregistreerimise kui viimase tehnoülevaatuse kuupäeva nägemiseks sisestada sõiduki registreerimisnumber.

Auto ülevaatus on läbi saanud, kuidas nüüd toimida?

Kui auto ülevaatus on läbi saanud, siis tuleb esimesel võimalusel ülevaatuspunkti suunduda, kuna kehtetu ülevaatusega autoga on keelatud sõita. Ka mootorsõiduki tehnonõuete vastavas määruses on sätestatud, et kehtetu ülevaatusega sõiduk, millel pole ohtlikke rikkeid või puuduseid, mis välistaksid omal jõul liiklemise, võib sõita ainult mööda lühimat teed lähimasse remondikohta, ülevaatuspunkti, Transpordiametisse või tagasi parkimiskohta. 

Kasutades kehtetu ülevaatusega autot muul otstarbel kui eelnevalt nimetatud, võib ülevaatuseta auto juhtimise eest määrata rahatrahvi summas kuni 200€.

Kuidas auto ülevaatuseks valmistuda?

Auto ülevaatuseks saab juba ise eelnevalt valmistuda, tehes eelkontroll ning tagades nii sõiduki tehnoülevaatuse läbimise. Enne ülevaatusele suundumist tasuks ise kontrollida järgnevat:

Lisaks on soovitatav suunduda tehnoülevaatusele sooja mootoriga, kuna külma mootoriga võib CO2 ehk heitgaaside tase olla liiga kõrge. Tegemist on probleemiga just külmematel perioodidel, küll aga on aastaringselt soovituslik sõita enne tehnoülevaatust auto madala käiguga soojaks, et puhastada mootor liigsest tahmast. Liiga kõrge heitgaaside tasemega sõiduk suunatakse korduvülevaatusele.

Auto ülevaatus Tehnoülevaatus punktides

Kiiret ja kvaliteetset tehnoülevaatust pakub Tehnoülevaatus oma punktides Tallinnas, aadressil Ehitajate tee 116, ja Peetris, aadressil Helgi tee 4. Tehnoülevaatuse broneerimine on kodulehel imelihtne, lisaks pakutakse kodulehel broneerijatele tehnoülevaatuselt soodustust 6€. 

Kontrolli oma sõiduki tehnoülevaatuse kehtivust Tehnoülevaatus kodulehel ning vajadusel broneeri ülevaatuse aeg juba täna!