Tulekustuti kontroll tehnoülevaatusel

Tulekustuti kontroll on oluline, sest hädaolukorras ei taha keegi meist sattuda tuld kustutama mittekorras kustutusvahendiga.

LOE LISAKS

Tulekustuti kontroll tehnoülevaatusel

Tulekustuti kontroll on oluline, sest hädaolukorras ei taha keegi meist sattuda tuld kustutama mittekorras kustutusvahendiga.

LOE LISAKS

Tulekustuti kontroll tehnoülevaatusel

Tulekustuti kontroll on oluline, sest hädaolukorras ei taha keegi meist sattuda tuld kustutama mittekorras kustutusvahendiga. Tulekustutit kontrollitakse: üks kord aastas, kui kustutit hoitakse kohas, kus talle mõjuvad niiskus, vibratsioon või temperatuurikõikumised (näiteks auto või garaaži tulekustuti).

Tulekustutite minimaalselt vajalik hulk

– garaažis vähemalt 6 kg tulekustuti iga 25 autokoha kohta;

– autos (M1, N1) kuni 3,5t peab olema vähemalt 1 kg tulekustuti;

– sõidukis üle 3,5t peab olema vähemalt 2 kg tulekustuti;

– bussis 17+ istekohta peab olema üks vähemalt 6 kg tulekustuti või kaks vähemalt 2 kg tulekustutit, seejuures peab üks olema juhi läheduses. Liigendatud sõiduki puhul peab üks vähemalt 2 kg tulekustuti olema igas liigendatud osas ning haagise puhul peab üks vähemalt 2 kg tulekustuti olema haagises;

Tulekustutit võib horisontaal- või kaldasendis hoida liiklusvahendis, kus selle hoidmine vertikaalasendis pole võimalik ja seda ei keela kustuti kasutusjuhend. Tulekustuti peab olema töökorras ja asuma kättesaadavas kohas ning olema kättesaadavalt kinnitatud selliselt, et kinnituste avamine oleks võimalik ilma abivahenditeta.

Tulekustuti kontroll autodel

Tulekustuti kontroll M ja N kategooria sõidukitele on kehtestatud „Tuleohutuse seaduse“ § 32 lõike 5 alusel kehtestatud siseministri määrusega ja nõuded nende asukoha märgistamisele on kehtestatud „Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse“ § 4 lõike 4 alusel kehtestatud sotsiaalministri määrusega;

NB! Tulekustuti vanus ei tohi olla üle 10a, kui teda pole vahepeal uuesti laetud ja survestatud. Määrus 44 “Nõuded kustutitele” 

Tulekustutite kontroll; Helgi tee 4 Peetri ja Ehitajate tee 116 Tallinn tehnoülevaatuspunktides. Vajadusel saad osta uue kustuti meilt kohapeal.

Tulekustuti kontroll – seotud küsimused

Kui tihti tuleb tulekustutit kontrollida?

Tulekustutit tuleb kontrollida üks kord aastas, eriti kui see asub kohas, kus on niiskus, vibratsioon või temperatuurikõikumised, nagu autos või garaažis.

Mis on minimaalne tulekustutite hulk sõidukites?

Minimaalne tulekustutite hulk sõidukites sõltub sõiduki tüübist ja kaalust:

  • M1 ja N1 kategooria autodes (kuni 3,5 tonni) peab olema vähemalt 1 kg tulekustuti;
  • Sõidukites, mille kaal on üle 3,5 tonni, peab olema vähemalt 2 kg tulekustuti;
  • Bussides, kus on rohkem kui 17 istekohta, peab olema kas üks vähemalt 6 kg tulekustuti või kaks vähemalt 2 kg tulekustutit, üks neist peab olema juhi läheduses. Liigendatud sõidukil peab igas osas olema vähemalt 2 kg tulekustuti ja haagisel peab olema üks vähemalt 2 kg tulekustuti.

Kuidas peab tulekustutit hoidma sõidukis?

Tulekustutit võib hoida sõidukis horisontaal- või kaldasendis, kui vertikaalasendis hoidmine pole võimalik ja kui see ei ole vastuolus kustuti kasutusjuhendiga. Tulekustuti peab olema töökorras, kättesaadavas kohas ja kinnitatud nii, et kinnitused oleks võimalik avada ilma abivahenditeta.

Millised on tulekustuti kontrolli nõuded autodele?

Tulekustuti kontroll M ja N kategooria sõidukitele on reguleeritud “Tuleohutuse seaduse” § 32 lõike 5 alusel kehtestatud siseministri määrusega. Nõuded tulekustutite asukoha märgistamisele on kehtestatud “Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse” § 4 lõike 4 alusel kehtestatud sotsiaalministri määrusega. Tulekustuti ei tohi olla vanem kui 10 aastat, kui seda pole vahepeal uuesti laetud ja survestatud vastavalt määrusele 44 “Nõuded kustutitele”.

Kus saab kontrollida tulekustutit ja kas on võimalik osta uus kustuti?

Tulekustutite kontrolli saab teostada näiteks Helgi tee 4 Peetri ja Ehitajate tee 116 Tallinn tehnoülevaatuspunktides. Vajadusel on võimalik osta uus kustuti kohapeal.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 09:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Ülevaatuspunkt Peetris, Helgi teel

Peetri tehnoülevaatuspunkt  pakub oma klientidele kiireimat ja soodsat tehnoülevaatuse teenust Tallinnas. Tänu kolmele ülevaatusliinile, efektiivsele töökorraldusele ja kaasaegsele tehnikale, saame ülevaatuse teha lühima võimaliku ajaga.

Lisaks pakume Peetri ülevaatuspunktis eriti soodsat hinda, mis teeb meist atraktiivse valiku kõigile, kes soovivad oma sõidukit kontrollida parima hinna eest.

Helgi tee tehnoülevaatus on Eesti kõige suurem ja kaasaegsem autode ülevaatuse teostamise keskus. 

Ülevaatuspunkt Rocca-al-Mares

Rocca Al Mare ülevaatuspunkt eristub teistest Tallinna ülevaatuspunktides oluliselt. Oleme ainus tehnoülevaatuspunkt Tallinnas, mis on avatud ka pühapäeviti.

Me mõistame, et argipäeviti võib olla keeruline leida aega oma sõiduki ülevaatuseks, mistõttu pakume paindlikke lahtiolekuaegu, mis on kooskõlas Sinu vajadustega. Seega, kas soovid oma sõidukit üle vaadata nädalavahetusel või pärast tööpäeva, on Rocca Al Mare ülevaatuspunkt alati avatud.

Ülevaatuspunkt Mustamäel ja Õismäel

Meie Mustamäe ülevaatuspunkt on eriti mugavas asukohas just Mustamäel ja Õismäel elavatele autoomanikele. Saate hõlpsasti sõiduki ülevaatusega tegeleda oma igapäevaste toimingute vahel, ilma et peaksite selleks kuhugi kaugele sõitma.

Mustamäe ülevaatuspunkt varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab meil pakkuda kiiret ja kvaliteetset teenust. Tehnoülevaatuse läbimiseks kulub vaid 15 minutit.

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113