Tehnoülevaatus – Mootorratas – kategrooriad L3e, L4e, L5e, L7e

L kategooria sõidukid hõlmavad mitmesuguseid kahe- ja kolmerattalisi mootorsõidukeid, sealhulgas teatud neljarattalisi mootorsõidukeid, mis vastavad kindlatele tehnilistele nõuetele.

LOE LISAKS

Tehnoülevaatus – Mootorratas – kategooriad L3e, L4e, L5e, L7e

L kategooria sõidukid hõlmavad mitmesuguseid kahe- ja kolmerattalisi mootorsõidukeid, sealhulgas teatud neljarattalisi mootorsõidukeid, mis vastavad kindlatele tehnilistele nõuetele.

LOE LISAKS

L Kategooria sõidukite tehnoülevaatus ja klassifikatsioon

L kategooria sõidukid hõlmavad mitmesuguseid kahe- ja kolmerattalisi mootorsõidukeid, sealhulgas teatud neljarattalisi mootorsõidukeid, mis vastavad kindlatele tehnilistele nõuetele. Nende sõidukite kategooria määratlemine on osa Majandus- ja kommunikatsiooniministri 13. juuni 2011. a määrusest nr 42, mis käsitleb mootorsõidukite ja nende haagiste tehnonõudeid ning nõudeid varustusele.

Kategooriad ja Nende Kirjeldused

L1e kategooria (mopeed): Kaherattaline mootorsõiduk, mille maksimaalne kiirus ei ületa 45 km/h. Sisepõlemismootori töömaht jääb alla 50 cm³ või elektrimootori suurim püsi-nimivõimsus ei ületa 4 kW.

L2e kategooria (mopeed): Kolmerattaline mootorsõiduk, samuti piiratud maksimaalse kiirusega 45 km/h. Sisepõlemismootori või elektrimootori nõuded on samad nagu L1e kategoorias.

L3e kategooria (mootorratas): Kaherattaline mootorsõiduk ilma külghaagiseta, mille valmistajakiirus ületab 45 km/h või sisepõlemismootori töömaht ületab 50 cm³.

L4e kategooria (mootorratas): Külghaagisega kaherattaline mootorsõiduk, mille kiirus ja mootori töömaht vastavad L3e kategooria nõuetele.

L5e kategooria (kolmerattaline mootorratas): Sümmeetrilise rataste asetusega kolmerattaline mootorsõiduk, mille kiirus ja mootori töömaht ületavad samuti 45 km/h ja 50 cm³.

L6e kategooria (neljarattaline mopeed): Neljarattaline mootorsõiduk, mille maksimaalne kiirus ei ületa 45 km/h. Tühimass jääb alla 350 kg ja mootori nõuded on samad nagu L1e ja L2e kategoorias.

L7e kategooria: Neljarattaline mootorsõiduk, mis ei kuulu L6e kategooriasse. Tühimass jääb alla 400 kg (kaubaveoks ettenähtud sõidukitel 550 kg) ja mootori suurim kasulik võimsus ei ületa 15 kW. Seda peetakse kolmrattaliseks sõidukiks ja see kuulub L5e kategooria tehniliste nõuete alla.

L kategooria sõidukid on mitmekesine grupp, mis hõlmab erinevaid kahe-, kolme- ja neljarattalisi mootorsõidukeid. Nende sõidukite klassifitseerimine ja tehniliste nõuete määratlemine on oluline samm tagamaks nende ohutu ja standarditele vastava kasutamise. Olgu tegemist mopeedi või mootorrattaga, iga L kategooria sõiduk peab vastama kindlaksmääratud kiirus- ja mootorinõuetele, tagades sellega sõidukite turvalisuse ja usaldusväärsuse.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 10:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 10:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Ülevaatuspunkt Peetris, Helgi teel

Peetri tehnoülevaatuspunkt  pakub oma klientidele kiireimat ja soodsat tehnoülevaatuse teenust Tallinnas. Tänu kolmele ülevaatusliinile, efektiivsele töökorraldusele ja kaasaegsele tehnikale, saame ülevaatuse teha lühima võimaliku ajaga.

Lisaks pakume Peetri ülevaatuspunktis eriti soodsat hinda, mis teeb meist atraktiivse valiku kõigile, kes soovivad oma sõidukit kontrollida parima hinna eest.

Helgi tee tehnoülevaatus on Eesti kõige suurem ja kaasaegsem autode ülevaatuse teostamise keskus. 

Ülevaatuspunkt Rocca-al-Mares

Rocca Al Mare ülevaatuspunkt eristub teistest Tallinna ülevaatuspunktides oluliselt. Oleme ainus tehnoülevaatuspunkt Tallinnas, mis on avatud ka pühapäeviti.

Me mõistame, et argipäeviti võib olla keeruline leida aega oma sõiduki ülevaatuseks, mistõttu pakume paindlikke lahtiolekuaegu, mis on kooskõlas Sinu vajadustega. Seega, kas soovid oma sõidukit üle vaadata nädalavahetusel või pärast tööpäeva, on Rocca Al Mare ülevaatuspunkt alati avatud.

Ülevaatuspunkt Mustamäel ja Õismäel

Meie Mustamäe ülevaatuspunkt on eriti mugavas asukohas just Mustamäel ja Õismäel elavatele autoomanikele. Saate hõlpsasti sõiduki ülevaatusega tegeleda oma igapäevaste toimingute vahel, ilma et peaksite selleks kuhugi kaugele sõitma.

Mustamäe ülevaatuspunkt varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab meil pakkuda kiiret ja kvaliteetset teenust. Tehnoülevaatuse läbimiseks kulub vaid 15 minutit.

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113