Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Mida teha, kui korduvülevaatuse aeg on möödas?

Tehnoülevaatuse regulaarne teostamine on oluline, et hinnata sõiduki tehnilist seisukorda. Sellegipoolest on mõistlik ka ise, enne tehnoülevaatusele suundumist sõidukile pilk peale visata. Nimelt enamik vigasid, mille tõttu korduvülevaatusele satutakse, on sõiduki ülevaatamisel võimalik märgata.

Siit artiklist saad teada:

Kordusülevaatuseks tuleb kõrvaldada autol esinevad vead
Millal peab minema korduvülevaatusele?
Kus saab teha korduvülevaatust?
Kuidas valmistuda korduvülevaatuseks?

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Korduvülevaatuse aeg on möödas

Kordusülevaatuseks tuleb kõrvaldada autol esinevad vead.

Sõidukiga satutakse korduvülevaatusele, kui korrapärasel tehnoülevaatusel on avastatud vigu, mis muudavad autoga liiklemise ohtlikuks. “Esitada korduvülevaatusele” märgitakse sõiduki kontrollkaardile, kui sõidukil on viis või enam väheohtlikku riket või kasvvõi üks ohtlik rike/puudus. Üldiselt satutakse korduvülevaatusele vigadega, mis on seotud auto tulede, pidurite, vedrustuse, rehvide või roolivõimendiga. Sellepärast tuleks auto juba enne ülevaatust üle kontrollida. Vigade avastamisel tuleb lasta need kindlasti parandada, et auto ei oleks sõidukõlbmatu.

Millal peab minema korduvülevaatusele?

Kui ülevaatuselt on läbi kukutud, siis märgitakse auto sõidukõlbmatuks ning sõidukiga liiklemine on keelatud juhul, kui ei sõideta remonditöökotta, ülevaatuspunkti, Maanteeametisse või garažeerimispunkti. Korduvülevaatusel piisab ainult välja toodud vigade parandamiseks juhul kui sõiduk esitatakse korduvülevaatusele: 

Kus saab teha korduvülevaatust?

Kordusülevaatust tuleb teostada samas ülevaatuspunktis, milles tehti korraline ülevaatus. Autoga võib kontrolli minna kasvõi kolmas isik (selleks ei pea olema auto omanik või kasutaja), kuid kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument ning auto registreerimistunnistus.

Kuidas valmistuda korduvülevaatuseks?

Kui korduvülevaatuse aeg on möödas, siis kontrollitakse üle terve auto. Enne korduvülevaatusele tuleb parandada ülevaatusel märgitud vead. Lisaks tasub üle vaadata:

Soorita sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris.

Tehnoülevaatus kliendid saavad broneerida tehnoülevaatusele aja mugavalt kodulehel, säästes lisaks ajale ka raha, sest kodulehel broneerijatele kehtib soodustus. Kui aga tehnoülevaatusel selgub, et tuleb sooritada ka kordusülevaatus, siis aja broneerimine pole vajalik – kordusülevaatus toimub elava järjekorra alusel.

Kvaliteetse ja kiire tehnoülevaatuse tagavad sulle Tehnoülevaatus spetsialistid nii Tallinna kui Peetri ülevaatuspunktis. Küll aga tasub meeles pidada, et kordusülevaatuse vältimiseks teosta oma sõidukile ka ise eelnevalt kontroll.