Mida kontrolitakse sõiduki tehnoülevaatusel

Selles artiklis on nõuanded ülevaatuse läbimiseks ja kordusülevaatuse ennetamiseks. Saad teada, mida tegelikult kontrollitakse auto tehnoülevaatuse käigus.

LOE LISAKS

Mida kontrollitakse tehnoülevaatusel

Selles artiklis on nõuanded ülevaatuse läbimiseks ja kordusülevaatuse ennetamiseks. Saad teada, mida tegelikult kontrollitakse auto tehnoülevaatuse käigus.

LOE LISAKS

Sõiduki tehnoülevaatusel kontrollitakse mitmeid aspekte, et veenduda sõiduki liiklusohutuses ja vastavus kehtestatud normidele.

Mida kontrollitakse tehnoülevaatusel?

Tehnoülevaatus on igal sõiduki kategoorial kohustuslik. Tehnoülevaatuse läbiviijad kontrollivad sõiduki vastavust etteantud nõuetele, tehnilisi andmeid, ohutusvarustust ning visuaalset välimust (korrosiooni hulka).

Ülevaatus sooritatakse Tehnoülevaatuspunktides kiiresti, kõigest 15 minutiga. Broneerides aja kodulehe kaudu, on ülevaatus 6€ soodsam. 

Enne ülevaatust soovitame valmistuda

Paljud autoomanikud soovivad tehnoülevaatuseks igati valmis olla, et vältida toimingu mitmekordset tegemist (korduvülevaatust).

Tehnoülevaatuse eesmärk on kontrollida sõiduki tehnilisi näitajaid ning vastavust nõuetele, selleks saavad sõiduki omanikud juba enne ülevaatusele minekut valmistuda ning vajadusel sõiduki parandusi teha.

Olulisemad asjad, mida kontrollitakse tehnoülevaatusel ning millele saad juba eelnevalt tähelepanu pöörata: 

  • Auto tuled- kui tehnoülevaatusel mõni auto latern ei tööta, suunatakse sõiduk korduvülevaatusele.
  • Helisignaal- vajutades autoroolile peab töötama helisignaal.
  • Roosteplekid auto kerel ja põhjal- sügavate roosteplekkidega tehnoülevaatuselt läbi ei pääse, kuna auto võib muutuda liiklemiseks ohtlikuks.
  • Rehvi mustri sügavus- rehvid ei tohi olla liialt kulunud.
  • Esiklaasi võimalikud täkked ja mõrad- mõranenud klaasiga suunatakse sõiduk klaasiparandusse või vahetusse.
  • Olemasolev ohuvarustus- autos peavad olema tõkiskingad, ohukolmnurk ja tulekustuti.

 Loe lisaks kasulikke nõuannete kohta, mida tasub jälgida enne tehnoülevaatusele tulekut.

 

Tule ülevaatusele sooja mootoriga

Soovituslik on saabuda tehnoülevaatusele sooja mootoriga. Oluline on see kõikide sõidukite puhul, kui eriti hoolikalt soovitame seda jälgida diiselmootorite puhul. Põhjus, miks mootor peab olema soe, on seotud heitgaaside mõõtmisega. Soojaks sõidetud mootor aitab vältida olukorda, kus ülevaatusel mõõdetakse liiga kõrge heitgaaside taseme hulk – tegemist on tõsise murekohaga just talveperioodil.

 Kui auto heitgaaside hulk on ülevaatusel mõõtes üle lubatud piiri, ei ole võimalik ülevaatusel edukalt läbi saada ja sõidukile määratakse kordusülevaatus.

Sõidukis on tulekustuti kohustuslik

Lisaks auto tehnilistele näitajatele kontrollitakse tehnoülevaatusel ka tulekustutit, mis peab olema toimiv ja ajaliselt kehtiv. Tulekustuti kehtivust saab kontrollida ballooni pealt. Kui kehtivuse kuupäev on ületatud, siis tasub vaadata, milline on tulekustuti rõhk. Soovi korral saavad meie spetsialistid kohapeal tulekustuti üle kontrollida ja uuendada. Aegunud tulekustuti puhul tuleb osta uus ning see tehnoülevaatuse läbimist ei mõjuta.

Miks kontrollida oma sõidukit Tehnoülevaatus punktides?

Tehnoülevaatus pakub oma klientidele kiiret ja mugavat teenindust. Sõiduki kontrollimisel tehnoülevaatusel lähtutakse seadustest ning tagatakse auto turvalisus liikluses. Tööd tehakse mitmel liinil, tagades kiire teeninduse ja kliendi aja kokkuhoiu. Meie jaoks on oluline töös puhtus ja kvaliteet, millest tulenevalt saame lubada, et kliendi sõidukit kontrollitakse ka tehnoülevaatusel puhaste riietega ega määrita sõidukit ära.

 Samal ajal kui sõidukit kontrollitakse tehnoülevaatusel, saab klient meie ülevaatuspunktides lõõgastuda mugavas ooteruumis.

Tehnoülevaatuspunktid Tallinnas ja Peetris

Tehnoülevaatus pakub sõidukite tehnoülevaatust kahes punktis: Tallinna külje all Peetris aadressil Helgi tee 4 ja Tallinnas aadressil Ehitajate tee 116.  Ülevaatus meie juures tehase vaid 15 minutiga ning broneerides tehnoülevaatus veebis, saad teenuse 6€ soodsamalt.

Broneeri oma aeg sõiduki kontrollimisele tehnoülevaatusele mugavalt kodulehel.

Tehnoülevaatus Tallinnas - seotud küsimused ja vastused

Kui kaua võtab Profdiagnostikus sõiduki tehnoülevaatus aega?

Profdiagnostikul on ainulaadne võimekus teha sõiduki ülevaatus vaid 15 minutiga.

Milliseid sõidukeid saab Profdiagnostikus tehnoülevaatusele tuua?

Profdiagnostikus saab tehnoülevaatuse teostada kõikidele sõidukite kategooriatele, millel on kohustuslik läbida tehnoülevaatus vastavalt Eesti Vabariigis kehtivatele õigusaktidele, sealhulgas sõiduautod, veoautod, bussid, haagised, mootorrattd, ATV-d, mopeedautod, kaubikud, traktorid ja muud sõidukid.

Mis teeb Profdiagnostiku teenuse keskkonnasõbralikuks?

Profdiagnostiku teenus on keskkonnasõbralik, kuna kogu majandamine on paberivaba, mis säästab loodust ning tagab kiirema ja tõhusama teeninduse. Lisaks oleme pühendunud ressursside säästmisele ja jätkusuutlikkuse edendamisele.

Kus asuvad Profdiagnostiku ülevaatuspunktid Tallinnas?

Profdiagnostiku ülevaatuspunktid asuvad Tallinnas Mustamäe/Haabersti, Rocca-Al Mare ja Peetri piirkondades.

Millised on Profdiagnostiku lahtiolekuajad?

Näiteks Peetri ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–20:00 ja laupäeval 09:00–17:00. Mustamäe ülevaatuspunkt on avatud esmaspäevast reedeni kell 9:00–21:00 ja laupäeval 10:00–17:00. Rocca Al Mare ülevaatuspunkt on avatud iga päev kell 10:00–20:00.

Kuidas saab Profdiagnostikus aja broneerida?

Profdiagnostikus saab aja broneerida mugava veebipõhise broneerimissüsteemi kaudu, mis muudab aja broneerimise lihtsaks ja kiireks. Alusta broneerimist siit - booking.tehnoulevaatus.ee

Milliseid erilisi teenuseid pakub Profdiagnostik?

Lisaks tavapärasele tehnoülevaatusele pakub Profdiagnostik ka ADR ülevaatust ja rahvusvahelist tehnoülevaatust, mis on suunatud ettevõtetele, kes veavad ohtlikke aineid või teevad rahvusvahelisi vedusid.

Mis eristab Peetri ülevaatuspunkti teistest Profdiagnostiku punktidest?

Peetri ülevaatuspunkt on eriline, kuna see on eesti suurim tehnoülevaatuspunkt ja seal kehtivad eripakkumised, mis muudavad tehnoülevaatuse veelgi soodsamaks. Samuti on võimalik tehnoülevaatus teostada uskumatult kiiresti – vaid 15 minutiga.

Kuidas tagab Profdiagnostik kvaliteetse teeninduse?

Profdiagnostik tagab kvaliteetse teeninduse läbi oma professionaalse ja kogenud meeskonna, mis tagab, et iga sõiduk läbib ülevaatuse hoolikalt ja täpselt. Lisaks on ülevaatuspunktid varustatud kaasaegse tehnikaga, mis võimaldab pakkuda kiiret ja usaldusväärset teenust.

Missugune on klientide tagasiside Profdiagnostiku teenustele?

Profdiagnostiku teenused on saanud Google’i kasutajate hinnangutes kõrgeid tulemusi, mis näitab klientide positiivset tagasisidet ja rahulolu pakutavate teenustega.

Kas sõiduki tehnoülevaatust saab teha ka nädalavahetustel?

Jah, Profdiagnostiku ülevaatuspunktid on avatud laupäeval, sealhulgas Rocca Al Mare ülevaatuspunkt, on avatud ka pühapäeval, mis teeb teenused kättesaadavaks ka nädalavahetusel.

Mida pead teadma enne ülevaatusele tulemist?

Enne ülevaatusele tulemist peaksid kontrollima oma auto tulesid, turvavarustust, esiklaasi korrasolekut, vedelikke ning lisavarustust, nagu ohukolmnurk, tõkiskingad ja tulekustuti, et tagada sõiduki nõuetekohane seisukord ülevaatuseks.

Peetri

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 10:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Peetri tehnoülevaatus

Helgi tee 4

E-R 9:00-20:00
L 09:00-17:00

helgi@tehnoulevaatus.ee
Tel: 605 0078

Asukoht kaardil

Mustamäe ja Õismäe tehnoülevaatus

Ehitajate tee 116

E-R 9:00-21:00
L 10:00-17:00

ehitajate@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Rocca al Mare tehnoülevaatus

Kaubanduskeskuse parklas

E-P 10:00-20.00
Avatud ka pühapäeval

info@tehnoulevaatus.ee
Tel: 609 9235

Asukoht kaardil

Loe ka neid kasulikke artikleid tehnoülevaatuse kohta

Rahvusvaheline ülevaatus Tallinnas

Rahvusvaheline tehnoülevaatus on oluline nii ohutuse, keskkonnakaitse kui ka rahvusvaheliste transpordistandardite järgimise kontekstis. See ülevaatus annab sõidukile rahvusvahelise tehnoülevaatuse tunnistuse, mis on tunnustatud ja nõutud paljudes riikides üle...

LOE EDASI

rahvusvaheline tehnoülevaatus tallinnas profdiagnostik

Traktori tehnoülevaatus

Lisaks sõidu- ja veoauto ülevaatusele tuleb regulaarselt teostada ka traktori tehnoülevaatus. Traktori tehnoülevaatusel kontrollitakse masina vastavust kehtivatele tehnonõuetele ning määratakse traktori järgmise ülevaatuse kuu ja aasta, mille möödudes kaotab...

LOE EDASI

Traktori tehnoülevaatus

Mootorratta ülevaatuse hind

Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti regulaarselt, nagu ka teiste sõiduki kategooriate ülevaatus. Kindlasti on sõidukijuhi jaoks oluline lisaks teenuse kvaliteedile ka mootorratta ülevaatuse tuvalisus.Mootorratta ülevaatus tuleb sooritada teatavasti...

LOE EDASI

Mootorratta ülevaatuse hind

Veoauto tehnoülevaatus

Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto ülevaatus tuleb teha olenemata sõiduki esmasest registreerimisest ning vanusest iga 12 kuu möödumisel.Veoauto tehnoülevaatust tuleb läbida iga...

LOE EDASI

Veoauto tehnoülevaatus

Mopeedauto ülevaatus

Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist 2022 aastast ning tehnoülevaatus tuleb teostada hiljemalt enne 1. jaanuarit 2023. aastal.Mopeedauto ehk L6e-kategooria sõiduki saab tehnoülevaatusele esitada alates 1. juulist...

LOE EDASI

Mopeedauto ülevaatus

Millal teha autole tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi. Tehnoülevaatuse eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.Tehnoülevaatus ja selle kehtivuse järgimine on üks autojuhi olulisemaid kohustusi....

LOE EDASI

Auto tehnoulevaatus

Auto tehniline ülevaatus

Auto tehniline ülevaatus on regulaarne kohustus, mida tuleb järgida igal sõidukijuhil. Kuigi auto tehniline ülevaatus on kohustuslik eesmärgiga hoida ära liikluses ohtlike sõidukite liiklemist ning vähendada seeläbi ka keskkonnale negatiivset mõju, siis ülevaatus...

LOE EDASI

Auto tehniline ülevaatus

Auto ülevaatus Tallinnas

Auto ülevaatus on protsess, mille käigus kontrollime sõidukite tehnoseisundit, et tagada sõiduki ohutu ja keskkonnasõbralik liiklemine. Auto ülevaatuse käigus kontrollime, et sõiduk oleks õigesti hooldatud ja töökorras.Auto ülevaatus on protsess, mille käigus...

LOE EDASI

Auto ulevaatus Tallinnas

Tehnoülevaatuse määrus

Tehnoülevaatus on kõige efektiivsem viis tagada liikluses osalevate sõidukite ohutus ja loodussäästlik tehnoseisund. Kuna vale sõiduki seadistus või ebapiisav hooldus kahjustab lisaks sõiduki seisukorda oluliselt ka keskkonda, avaldades suuremat saastet ning tõstes...

LOE EDASI

Tehnoulevaatuse seadus

© tehnoülevaatus.ee | Profdiagnostik OÜ – on tunnistatud erialaselt pädevaks mõõtjaks akrediteerimisalal.
Sõidukite tehnilise kontrolli mõõtmised. Eesti Akrediteerimiskeskus nr. E113 | HTML Sitemap