Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Mida kontrollitakse auto tehnoülevaatusel?

Selles artiklis on nõuanded ülevaatuse läbimiseks ja kordusülevaatuse ennetamiseks. Saad teada, mida tegelikult kontrollitakse auto tehnoülevaatuse käigus.

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

mida kontrollitake auto tehnilisel ulevaatusel

Mida kontrollitakse tehnoülevaatusel?

Tehnoülevaatus on igal sõiduki kategoorial kohustuslik. Tehnoülevaatuse läbiviijad kontrollivad sõiduki vastavust etteantud nõuetele, tehnilisi andmeid, ohutusvarustust ning visuaalset välimust (korrosiooni hulka). 

Ülevaatus sooritatakse Tehnoülevaatuspunktides kiiresti, kõigest 15 minutiga. Broneerides aja kodulehe kaudu, on ülevaatus 6€ soodsam. 

Enne ülevaatust soovitame valmistuda

Paljud autoomanikud soovivad tehnoülevaatuseks igati valmis olla, et vältida toimingu mitmekordset tegemist (korduvülevaatust). 

Tehnoülevaatuse eesmärk on kontrollida sõiduki tehnilisi näitajaid ning vastavust nõuetele, selleks saavad sõiduki omanikud juba enne ülevaatusele minekut valmistuda ning vajadusel sõiduki parandusi teha. 

Olulisemad asjad, mida kontrollitakse tehnoülevaatusel ning millele saad juba eelnevalt tähelepanu pöörata:

Loe lisaks kasulikke nõuannete kohta, mida tasub jälgida enne tehnoülevaatusele tulekut.

Tule ülevaatusele sooja mootoriga

Soovituslik on saabuda tehnoülevaatusele sooja mootoriga. Oluline on see kõikide sõidukite puhul, kui eriti hoolikalt soovitame seda jälgida diiselmootorite puhul. Põhjus, miks mootor peab olema soe, on seotud heitgaaside mõõtmisega. Soojaks sõidetud mootor aitab vältida olukorda, kus ülevaatusel mõõdetakse liiga kõrge heitgaaside taseme hulk – tegemist on tõsise murekohaga just talveperioodil. 

Kui auto heitgaaside hulk on ülevaatusel mõõtes üle lubatud piiri, ei ole võimalik ülevaatusel edukalt läbi saada ja sõidukile määratakse kordusülevaatus.

Sõidukis on tulekustuti kohustuslik

Lisaks auto tehnilistele näitajatele kontrollitakse tehnoülevaatusel ka tulekustutit, mis peab olema toimiv ja ajaliselt kehtiv. Tulekustuti kehtivust saab kontrollida ballooni pealt. Kui kehtivuse kuupäev on ületatud, siis tasub vaadata, milline on tulekustuti rõhk. Soovi korral saavad meie spetsialistid kohapeal tulekustuti üle kontrollida ja uuendada.

Aegunud tulekustuti puhul tuleb osta uus ning see tehnoülevaatuse läbimist ei mõjuta.

Miks kontrollida oma sõidukit Tehnoülevaatus punktides?

Tehnoülevaatus pakub oma klientidele kiiret ja mugavat teenindust. Sõiduki kontrollimisel tehnoülevaatusel lähtutakse seadustest ning tagatakse auto turvalisus liikluses. 

Tööd tehakse mitmel liinil, tagades kiire teeninduse ja kliendi aja kokkuhoiu. Meie jaoks on oluline töös puhtus ja kvaliteet, millest tulenevalt saame lubada, et kliendi sõidukit kontrollitakse ka tehnoülevaatusel puhaste riietega ega määrita sõidukit ära. 

Samal ajal kui sõidukit kontrollitakse tehnoülevaatusel, saab klient meie ülevaatuspunktides lõõgastuda mugavas ooteruumis.

Tehnoülevaatuspunktid Tallinnas ja Peetris

Tehnoülevaatus pakub sõidukite tehnoülevaatust kahes punktis: Tallinna külje all Peetris aadressil Helgi tee 4 ja Tallinnas aadressil Ehitajate tee 116.  Ülevaatus meie juures tehase vaid 15 minutiga ning broneerides tehnoülevaatus veebis, saad teenuse 6€ soodsamalt. 

Broneeri oma aeg sõiduki kontrollimisele tehnoülevaatusele mugavalt kodulehel.

Sulle võivad huvi pakkuda ka need postitused