Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Kuidas oma auto tehnoülevaatuseks ette valmistada

Tehnoülevaatuse eesmärk on tagada sõiduki turvalisus liikluses ning käituda võimalikult keskkonnasäästlikult. Kuigi tehnoülevaatus tuleb läbida regulaarselt vastavalt oma sõiduki vanusele selleks volitatud ülevaatuspunktides, saab tehnoülevaatuseks siiski ka ette valmistuda. Nii on võimalik vältida kordusülevaatusele sattumist.

Siit artiklist saad teada:
Millised on enamlevinud vead tehnoülevaatusel läbi kukkumiseks?
Mida kontrollida enne tehnoülevaatust?
Teosta tehnoülevaatus Tehnoülevaatus punktides Tallinnas ja Peetris

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Kuidas oma auto tehnoülevaatuseks ette valmistada

Millised on enamlevinud vead tehnoülevaatusel läbi kukkumiseks?

Sõidukid, mis suunatakse kordusülevaatusele, on tihti sarnaste vigadega. Näiteks on enamlevinud vead masina tuledega, vedrustusega, rehvidega, roolivõimuga, piduritega ning tuuleklaasiga. Kui ülevaatusel esineb mistahes vigu, mis lähevad vastuollu fikseeritud normidega, tuleb probleemid kõrvaldada ning uuesti tehnoülevaatusele minna. Kordusülevaatuse läbimiseks on aega üks kuu.

Küll aga on siinkohal oluline teada, et mõned väiksemad sõiduki defektid ei kukuta tehnoülevaatusel automaatselt läbi, vaid sõidukijuht suunatakse vigasid likvideerima. Seda juhtub tihti just vanemate sõidukite tehnoülevaatusel, kus esineb pisivigasid, mille parandamisel ei pea uuesti tehnoülevaatusele minema. Seevastu suuremad ning ohtlikumad vead tähendavad sõidukile keeldu tavasõitude jätkamiseks ja kohustust otseteed remonditöökotta sõitmiseks.

Mida kontrollida enne tehnoülevaatust?

Et vältida kordusülevaatusele sattumist, saab sõidukijuht omalt poolt eeltöö teha. Tehnoülevaatusel kontrollitakse palju tegureid visuaalselt, mis tähendab, et ka sõidukijuht saab tehnoülevaatusele eelnevalt sõidukile silma peale visata. Kui aga esineb kahtlusi sõiduki seisukorras, on mõistlik sõiduk lähimasse töökotta või esindusse üle vaatamisele viia.

Kuidas sõiduki seisukorda ise kontrollida?

Teosta tehnoülevaatus Tehnoülevaatus punktides Tallinnas ja Peetris

Tehnoülevaatuse puhul on oluline rõhk efektiivsel ajakasutamisel ning kvaliteedil. Tehnoülevaatuses teame, et klient ei soovi oodata järjekorras ega oma aega raisata, seega töötame mitmel liinil ning garanteerime tehnoülevaatuse läbimist vaid 15 minutiga. Samuti teevad meie spetsialistid oma tööd kvaliteetselt, omades aastakümnete pikkust kogemust ning vilumust. Kvaliteetne tehnoülevaatus on äärmiselt oluline, et ennetada eluohtlikke olukordi või õnnetusi sõidukiga.

Tehnoülevaatus punktid asuvad Tallinnas ja Peetris. Broneeri aeg mugavalt ja kiirelt kodulehel!