Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Kas saab kohapeal kontrollida tulekustutit?

Tulekustuti on igas sõidukis kohustuslik ning selle olemasolu ning seisukorda kontrollitakse ka tehnoülevaatusel. Tulekustuti nõuete, kontrollimise ja hoolduse kohta on sätestatud konkreetsed nõuded, kuidas neid täita, selgitame lähemalt.

Siit artiklist saad teada:

Kuidas hoida autos olevat tulekustutit?
Mida tehakse tulekustuti hooldusel?
Milline kustuti peaks olema mootorsõidukites?

Lugemiseks kulub sul kõigest 3 minutit.

Kas saab kohapeal kontrollida tulekustutit

Tuleohtliku olukorra tekkimisel võib tulekustuti päästa elusid. Kuna kahjuks juhtub õnnetusi ka mootorsõidukitega, mis võivad vajada väga kiiret sekkumist, siis kuulub auto kohustuslike lisavarustuste hulka ka tulekustuti. Tulekustuti töökindlust tuleb kindlasti kontrollida enne auto ülevaatust, mida saab teha ka tehnoülevaatuse punktides. Tulekustuti kontrollimine maksab kõigest 5 €.

Kuidas hoida autos olevat tulekustutit?

Kuna auto on koht, kus esinevad temperatuuri kõikumised, vibratsioon ning niiskus, siis kehtestatud seaduste alusel peab tulekustutit kontrollima üks kord aastas. Tulekustuti peaks asuma kergesti ligipääsetavas kohas, et vajadusel seda lihtsalt kätte saada. Samuti peaks jälgima, et tulekustuti oleks päikesekiirguse eest kaitstud. Sõiduki omanik peab kord kvartalis kustuti üle kontrollima, et see oleks ettenähtud kohas, kasutamisjuhisega pealdis oleks loetav ning ei oleks märke kahjustusest.

Mida tehakse tulekustuti hooldusel?

Tulekustuti hooldusel kontrollitakse kustuti pealdist, et see oleks loetav, ning vajadusel uuendatakse seda.Tulekustuti hooldusel tühjendatakse tulekustuti ning vahetatakse välja või taastatakse tulekustutusaine. Üle vaadatakse tulekustuti väliselt (kontrollitakse näiteks päästikut, ventiili ja plommi), kuid oluline roll on ka kere sisemisel vaatlusel. Kulumuse või vigade märkamisel vahetatakse kustuti osad välja. Lisaks vaadatakse kindlasti üle ka kustuti rõhk ning pannakse kustuti ümber hoolduslipik.

Milline kustuti peaks olema mootorsõidukis?

Sõiduautos peab olema vähemalt 1 kg tulekustutusaine massiga tulekustuti. Bussis (koos juhiga mitte üle 17 istekoha), veoautos traktoris ja muus liikurmasinas peab olema vähemalt üks 2 kg tulekustutusaine massiga tulekustuti. Bussis (koos juhiga üle 17 istekoha), trollibussis, trammis ja liikurkombainis üks vähemalt 6 kg tulekustutusaine massiga tulekustuti või vähemalt 2 kg tulekustutusaine massiga tulekustutit, seejuures üks on juhi läheduses.

Soorita sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris.

Tehnoülevaatus kliendid saavad broneerida tehnoülevaatusele aja mugavalt kodulehel, säästes lisaks ajale ka raha, sest kodulehel broneerijatele kehtib soodustus. Kui aga tehnoülevaatusel selgub, et tuleb sooritada ka kordusülevaatus, siis aja broneerimine pole vajalik – kordusülevaatus toimub elava järjekorra alusel.Kvaliteetse ja kiire tehnoülevaatuse tagavad sulle Tehnoülevaatus spetsialistid nii Tallinna kui Peetri ülevaatuspunktis. Küll aga tasub meeles pidada, et kordusülevaatuse vältimiseks teosta oma sõidukile ka ise eelnevalt kontroll.