Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Auto ülevaatus

Sõiduki ülevaatus on oluline tagamaks ohutu kogemuse kõigile liikluses osalejatele. Kuna suure osa liiklusest moodustavad sõiduautod, siis sellest tulenevalt tekitab rohkelt küsimusi just auto ülevaatus.

Siit artiklist saad teada:

Auto ülevaatus on jaotatud liikideks
Auto ülevaatus – tähtajad, mida peaksid teadma
Mida hõlmab auto ülevaatus?
Kiire ja mugav auto ülevaatus Tehnoülevaatus punktides

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Auto ülevaatus

Auto ülevaatus on jaotatud liikideks

Ülevaatus jaotatud erinevateks liikideks, mis on mõeldud erinevatele sõiduki kategooriatele ja ka erinevate olukordade puhul. Ülevaatus on jaotatud järgnevalt:

Korraline perioodiline ülevaatus kehtib kõikidele mootorsõidukitele välja arvatud mopeedidele, kergetele neliratastele, maastikusõidukitele (nt ATV, mootorsaan) ja ka põllumajanduslikele liikurmasinatele. 

Tihti mõeldakse öeldes auto ülevaatus just korralist ülevaatust, mis toimub regulaarselt teatud aja järel. Täpsemad sätted ning erinevate ülevaatus liikide kirjeldused on leitavad vastavast Riigi Teataja määrusest.

Auto ülevaatus – tähtajad, mida peaksid teadma

Auto ehk M1-kategooria sõiduk peab läbima korralise ülevaatuse sõltuvalt selle vanusest erineva aja järel. Auto ülevaatus tuleb korraldada järgides järgmisi tähtaegasid:

Et teostada auto ülevaatus õigeaegselt, on oluline pidada meeles või regulaarselt kontrollida ülevaatus kehtivusaega. Kui viimane ülevaatus või esmaregistreerimise kuupäev on ununenud, on võimalik seda mugavalt kontrollida Tehnoülevaatus.ee kodulehel.

Mida hõlmab auto ülevaatus?

Auto ülevaatus on korraline toiming, mida teevad Tehnoülevaatus töötajad kiirelt ja efektiivselt. Ülevaatus hõlmab erinevate auto osade, seadmete ja sõlmede kontrollimist. Kogu info ülevaatusel kontrollitava ning ka vigade kohta on leitav vastavast määrusest

Kui auto ülevaatus on tulemas, siis soovitame ülevaatuse läbimiseks eelnevalt veenduda järgnevates punktides:

Kiire ja mugav auto ülevaatus Tehnoülevaatus punktides

Kuigi auto ülevaatus on oluline ja kohustuslik toiming iga sõidukijuhi jaoks, siis on tihti kliendi jaoks tegemist tüütu toiminguga. Et teha ülevaatus kliendi jaoks mugavaks, pakub Tehnoülevaatus ülevaatuspunktides Tallinnas, aadressil Ehitajate tee 116, ja Peetris, aadressil Helgi tee 4, kiiret ning professionaalset teenust.

Tehnoülevaatus hindab kliendi aega, sooritades ülevaatus vaid 15 minutiga. Samuti on oluline kliendi mugavus, kuna samal ajal kui teoksil on auto ülevaatus, saab klient lõõgastuda mugavas ooteruumis. Lisaks broneerides ülevaatus Tehnoülevaatus veebilehel, pakume teenust 6€ soodsamalt.