Сроки прохождения техосмотра
Категория | С момента первичной регистрации | Менее 10 лет эксплуатации | Более 10 лет эксплуатации |
T | по истечении 24 месяцев | по истечении 12 месяцев с момента последнего техосмотра |
Техосмотр машины выполняется в пункте техосмотра или, по заказу собственника, т.е. пользователя, по месту нахождения машины.
Машину, независимо от места ее регистрации, можно пройти как плановый, так и экстренный техосмотра в любом пункте техосмотра, имеющем право осуществлять плановый, повторный и экстренный техосмотр такой машины. Для повторного техосмотра собственник машины должен обратиться в тот пункт техосмотра, который назначил повторный техосмотр.
В результате техосмотра устанавливается соответствие или несоответствие машины действующим техническим требованиям, и назначается месяц и год следующего техосмотра. По истечении этого срока машина перестает соответствовать действующим требованиям.
Вносить изменения в конструкцию машины можно только с письменного разрешения Департамента шоссейных дорог.
Документы, требуемые для техосмотра
При прохождении техосмотра собственник или пользователь машины должен представить в пункт техосмотра следующие документы:
- свидетельство о регистрации машины или его часть Б;
- документ, подтверждающий право вождения, либо другой удостоверяющий личность документ.
В дополнение к предыдущему, в зависимости от вида техосмотра:
- для старинного транспортного средства – акт о признании старинным транспортным средством;
- при экстренном техосмотре нужно дополнительно представить акт проверки технического состояния движущегося по дороге транспортного средства.
Обязательное дополнительное оборудование машины на техосмотре
Идя с машиной на техосмотр, убедись, что в наличии имеются следующие дополнительные оборудования:
- Башмак-противооткат под колесо (кроме прицепа);
- Аварийный треугольник (кроме прицепа)
- средства первой медицинской помощи (если это транспортное средство предприятия, то есть место работы – читать дальше ЗДЕСЬ);
- Огнетушитель:
- в тракторе и самоходной машине – один огнетушитель с массой огнегасящего вещества 2 кг;
- в комбайне – один огнетушитель с массой огнегасящего вещества 6 кг или два огнетушителя с массой огнегасящего вещества 2 кг, из которого один в непосредственной близости от водителя.
Читать дальше: Traktori, liikurmasina ja nende haagiste tehnonõuded, nõuded varustusele ning tehnonõuetele vastavuse kontrollimise tingimused ja kord, Liiklusseadus.
NB! Направление на экстренный техосмотр аннулирует срок действия планового техосмотра.
T kategooria masinad on ratastraktorid
- T1 kategooria on ratastraktor, mille suurim valmistajakiirus ei ületa 40 km/h, juhile lähima telje minimaalne rööbe on vähemalt 1150 mm, tühimass on üle 600 kg ja kliirens ei ületa 1000 mm. Ratastraktorite, mille juhi istekoht on muudetav (muudetav iste ja rooliratas), puhul loetakse juhile lähimaks teljeks see telg, millele on paigaldatud suurema läbimõõduga rehvid.
- T2 kategooria on ratastraktor, mille suurim valmistajakiirus ei ületa 40 km/h, minimaalne rööbe on alla 1150 mm, tühimass on üle 600 kg ja kliirens ei ületa 600 mm. Kui ratastraktori raskuskeskme kõrgus (mõõdetuna maapinnast) jagatuna telgede minimaalsete rööpmete keskmisega on üle 0,9, ei tohi suurim valmistajakiirus ületada 30 km/h.
- T3 kategooria on ratastraktor, mille suurim valmistajakiirus ei ületa 40 km/h ja mille tühimass ei ületa 600 kg.
- T4 kategooria on eriotstarbeline ratastraktor, mille suurim valmistajakiirus ei ületa 40 km/h (alamjaotus).
T4.1 kategooria – kõrgkliirens-ratastraktorid, mis on projekteeritud töötamiseks kõrgekasvuliste kultuuridega, näiteks viinapuud. Nende tunnuseks on tõstetud raam või raamisektsioon, mis võimaldab neil liikuda paralleelselt taimeridadega nii, et vasakpoolsed rattad on ühel ja parempoolsed rattad teisel pool ühte või mitut taimerida. Need on ette nähtud ratastraktori ette, telgede vahele, taha või lavatsile kinnitatud töömasinate vedamiseks või kasutamiseks. Tööasendis ratastraktori kliirens on üle 1000 mm, mõõdetuna taimeridade suhtes risti. Kui ratastraktori raskuskeskme kõrgus (tavarehvide kasutamisel ja mõõdetuna maapinnast) jagatuna telgede minimaalsete rööpmete keskmisega on üle 0,90, ei tohi suurim valmistajakiirus ületada 30 km/h.T4.2 kategooria – ülilaiad ratastraktorid, mis on eelkõige ette nähtud suurtel maa-aladel töötamiseks ja mida iseloomustavad suured mõõtmed.T4.3 kategooria – põllu- ja metsamajanduslikud neljarattaveoga madalkliirens-ratastraktorid, mille vahetatavad seadmed on kavandatud kasutamiseks põllu- ja metsamajanduses ning millel on iseloomulik tugiraam, mis on varustatud ühe või enama jõusiirdevõlliga ning mille täismass ei ületa 10 tonni ja täismassi ning tühimassi suhe on väiksem kui 2,5. Lisaks sellele on nende traktorite raskuskese (tavarehvide kasutamisel ja mõõdetuna maapinnast) väiksem kui 850 mm. - T5 kategooria on ratastraktor, mille suurim valmistajakiirus on üle 40 km/h.