Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Mida teha siis, kui sõidukil puudub tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatuse regulaarne teostamine on kohustuslik kõikidele sõidukitele. Tehnoülevaatuse puudumisel on sõiduki kasutamine keelatud ning ülevaatusele tuleks minna esimesel võimalusel.

Siit artiklist saad teada:

Mootorsõidukil peab olema kehtiv tehnoülevaatus
Kui tihti tuleb sõidukiga ülevaatusel käia?
Mida teha, kui ülevaatuse aeg on läbi?
Kuidas valmistuda tehnoülevaatuseks?

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

sõidukil puudub tehnoülevaatus

Mootorsõidukil peab olema kehtiv tehnoülevaatus

Auto tehnoülevaatus on kohustuslik toiming, mis peab tehtud olema igal sõidukil. See on oluline, et tagada nii enda kui ka teiste kaasliiklejate ohutus ning vähendada keskkonnasaastet. Kui tehnoülevaatuse aeg on üle läinud, siis on väga oluline panna kiiresti ülevaatuse aeg ning selleks ka valmistuda.

Kui tihti tuleb sõidukiga ülevaatusel käia?

Ülevaatusel käimine sõltub sõiduki tüübist ja vanusest. Järgnevalt toome välja seadused sõiduauto seadustikku kohta, kuid teiste sõidukite kohta saad täpsemalt lugeda Tehnoülevaatuse blogist.

Sõiduki ülevaatuse kehtivust saab mugavalt kontrollida Tehnoülevaatus.ee kodulehel ning vajadusel broneerida ka kontrolli aja.

Mida teha, kui ülevaatuse aeg on läbi?

Kui avastad, et sõiduki ülevaatuse aeg on läbi, siis tuleb kindlasti esimesel võimalusel broneerida tehnoülevaatuse aeg. Riigi Teatajas on sätestatud, et kui autol ei esine ohtlikke rikkeid või puudusi, mis välistaks omal jõul sõitmise, siis on juhil õigus sõita lühimat teed kaudu remondikohta, ülevaatuspunkti, Maanteeametisse või garažeerimispunkti.
Sõites autoga, millel puudub tehnoülevaatus, on politseil õigus määrata trahv kuni 200 eurot.

Valmistu tehnoülevaatuseks

Enne tehnoülevaatusele minemist on omanikul võimalik kaasa aidata ka sellele, et auto ei satuks korduvülevaatusele. Enne ülevaatusele minemist tasuks üle kontrollida kindlasti: 

Soorita sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris

Tehnoülevaatus kliendid saavad broneerida tehnoülevaatusele aja mugavalt kodulehel, säästes lisaks ajale ka raha, sest kodulehel broneerijatele kehtib soodustus. Kui aga tehnoülevaatusel selgub, et tuleb sooritada ka kordusülevaatus, siis aja broneerimine pole vajalik – kordusülevaatus toimub elava järjekorra alusel.

Kvaliteetse ja kiire tehnoülevaatuse tagavad sulle Tehnoülevaatus spetsialistid nii Tallinna kui Peetri ülevaatuspunktis. Küll aga tasub meeles pidada, et kordusülevaatuse vältimiseks teosta oma sõidukile ka ise eelnevalt kontroll.