Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Auto ülevaatus-co2 kontroll ja mõõtmine

Tarbijavaidluste komisjoni jõudnud juhtumi järgi ostis tarbija automüüjalt Tripity OÜ auto ja pärast seda tekkis sõidukiga kohe probleeme. Mure seisnes aga selles, et kaupleja oli lubanud, et tegemist on korraliku autoga.

Nimelt seisis kuulutuses, et kõnelalune Mazda 6 on heas korras, hooldatud ja rooste puudub. Tarbija ostis 1000 euro eest auto ära, kuid auto hakkas sõidu ajalt veidralt vibreerima.

Uus autoomanik viis auto Mäealuse Autobox OÜ-sse kontrolli ja seal selgus, mis autol tegelikult viga oli: põhi oli roostes ja samuti oli veermikus mõranenud detaile.

Tarbija võttis päev hiljem kauplejaga ühendust, kes palus tal edastada oma probleem ja fotod SMS-i teel, kuid pärast seda tarbijale rohkem ei vastatud.

Autoomanik käis veel hiljem teises ettevõttes autot üle kontrollimas ja sai sealt korraliku üllatuse osaliseks. Tehnoülevaatus.ee Profdiagnostik tehnokontrolli kaardil on kirjas, et olulisteks riketeks on raami, kere ja sellele kinnitatavate osade üldine seisund, konstruktsiooni kandevelement, põhi, tõstekohad, küljekarbid taga, väljalasketorud ja summutid on korrodeerunud, heitgaasisüsteem pihkub ja amortisaator ning puksid on puudu.

Kaupleja tarbijavaidluste komisjoni arupärimistele ei vastanud, seega tegi komisjon otsuse tarbija kasuks, kuna tuvastas kaupleja puhul olulised lepingurikkumised.

Kristjan Ats Mägi auto.geenius.ee