Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Kas ülevaatusele saab sõiduki esitada ainult omanik?

Mootorsõidukid peavad läbima teatud ajavahemike tagant ülevaatuse, et lasta kontrollida, kas sõiduki töös esineb puudusi või mitte. See on oluline, et tagada kõigi liiklejate ohutust ning vältida liiklusohtlikke olukordi. Kui sõiduki juures avastatakse üle viie vea või puuduse, või hoopiski üks või enam ohtlik viga või puudus, siis suunatakse sõiduk  korduvülevaatusele, mis on samuti kohustuslik, sest muidu on masin tunnistatud sõidukõlbmatuks ning siis on selle kasutamine keelatud.

Siit artiklist saad teada:
Kuidas toimida tavapärase ülevaatuse korral
Kuidas toimida korduvülevaatuse korral

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Sõiduki omanik

Sõiduki esitamine tavapärasele ülevaatusele

Kui auto läheb tavapärasele ülevaatusele, siis tuleb kaasa võtta dokumendid sõiduki seadusliku soetamise kohta; kehtiv liikluskindlustuspoliis ning kui sõidukit ei vii ülevaatusele omanik, siis peab kaasas olema vastav volikiri, et kolmandal isikul on selleks vastavad õigused. Ülevaatusele minnes on suuremad järjekorras kuu alguses ja lõpus, seega tasuks ülevaatusele minemist ajastada kuu keskele. Samuti järjekorra vältimiseks soovitame aja broneerida internetis. Lisaks on internetis broneerides teenus 6€ odavam.

Sõiduki esitamine korduvülevaatusele

Kui aga läks nii, et auto ei läbinud ülevaatust esimese korraga, siis tuleb auto esitada korduvülevaatusele. Enne seda on vaja likvideerida välja toodud vead. Kui sõiduk esitatakse korduvülevaatusele enne 30 päeva möödumist, siis kontrollitakse ainult varem tuvastatud vigu. Hiljem aga kontrollitakse uuesti üle terve auto. Oluline on silmas pidada ka seda, et korduvat ülevaatust tuleb teostada samas ülevaatuspunktis, kus tehti korralist ning kaasa tuleb võtta kontrollkaart, kuhu on märgitud varasemad puudused. Lisaks peab kaasas olema sõiduki registreerimistunnistus. Korduvülevaatuse puhul on mugav see, et sõiduki võib ülevaatusele esitada ükskõik kes – selleks ei pea olema auto omanik ega kasutaja. Küll aga peab ülevaatusele minnes kaasa võtma isikut tõendava dokumendi.

Soorita sõiduki ülevaatus Tehnoülevaatus punktis Tallinnas või Peetris.

Tehnoülevaatus kliendid saavad broneerida tehnoülevaatusele aja mugavalt kodulehel, säästes lisaks ajale ka raha, sest kodulehel broneerijatele kehtib soodustus. Kui aga tehnoülevaatusel selgub, et tuleb sooritada ka kordusülevaatus, siis aja broneerimine pole vajalik – kordusülevaatus toimub elava järjekorra alusel.

Kvaliteetse ja kiire tehnoülevaatuse tagavad sulle Tehnoülevaatus spetsialistid nii Tallinna kui Peetri ülevaatuspunktis. Küll aga tasub meeles pidada, et kordusülevaatuse vältimiseks teosta oma sõidukile ka ise eelnevalt kontroll.