Uus ülevaatuspunkt - Rocca al Mare kaubanduskeskus, avatud ka PÜHAPÄEVAL

Kas tead, millal saabub sinu auto ülevaatuse aeg?

Sõiduki ülevaatus on kohustuslik toiming igale sõidukijuhile. Olenemata sõiduki vanusest, tuleb tehnoülevaatuspunkti külastada enamasti kord aastas või kahe aasta järel. Ülevaatus on äärmiselt oluline säästmaks keskkonda võimalike lekete või liigse kahju eest, aga tagamaks ka kõigi liikluses osalejate ohutus.

Siit artiklist saad teada:

Erinevate sõidukikategooriate ülevaatusajad
Kas tehnoülevaatuseta sõidukiga võib sõita?
Ülevaatus Tehnoülevaatus punktides

Lugemiseks kulub sul vaid 3 minutit.

Auto ülevaatuse aeg

Erinevate sõidukikategooriate ülevaatusajad

Sõiduki tehnoülevaatusele esitamise ajad sõltuvad sõiduki kategooriast ning vanusest. Järgnevalt näed, millised ülevaatusreeglid kehtivad erinevatele sõiduki kategooriatele.

M1 kategooria sõidukid

N1 kategooria sõidukid

L3e, L4e, L5e, L7e kategooria sõidukid

O1 kategooria sõidukid

M2, M3, O2, O3, O4 kategooria sõidukid

N2 ja N3 kategooria sõidukid

O2, O3 ja O4 kategooria sõidukid

Kas tehnoülevaatuseta sõidukiga võib sõita?

Kui sõiduki tehnoülevaatus on märkamatult läbi saanud, on oluline esimesel võimalusel tehnoülevaatuspunkti suunduda. Sõidukiga, millel puudub kehtiv ülevaatus, pole lubatud liikluses osaleda välja arvatud juhul kui sõidetakse mööda lühimat teed ülevaatuspunkti, remondikotta või garažeerimise punkti. Kui tehnoülevaatuseta sõidukiga sõidetakse liikluses muul eesmärgil kui eelnevalt mainitud, on võimalik määrata sõiduki omanikule trahv summas kuni 200 eurot.

Ülevaatus Tehnoülevaatus punktides

Tehnoülevaatus punktides Tallinnas ja Peetris teostatakse ülevaatus kiirelt ja korralikult. Tänu pikaajalisele töökogemusele, ajakohastele masinatele ning töötamisele mitmel liinil kulub tehnoülevaatusele vaid 15 minutit – samaaegselt saab sõiduki omanik oodata mugavas puhkeruumis.
Kontrolli oma sõiduki ülevaatuse kehtivust ning broneeri aeg tehnoülevaatusele Tehnoülevaatuse kodulehel.